5993. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
17. dzień regencji
Jacek Gmoh i radosna twórczość w komentarzach
W „Czy to wazne?” (Park Stołeczny), 16.08.2017 r. o 13:36:29 (❤ 0)
Witaj Jarku w Sarmacji :)
@Jihymed

Muszę się zgodzić, może nie wszystkich mikro, ale niektórych które miały by ochotę, aby taką Unię stworzyć, czemu nie.
@ignac

Mówiąc szczerze przejąłem klub chwilę przed meczem, więc nic nie zmieniałem, trochę się poszczęściło nie ukrywam, ale jak dla nas to był dobry wynik, również pozdrawiam :)
Moim zdaniem ustawa jest dobra, sejm powinien mięć większą kontrolę, a przytoczone tutaj przykłady przez autora tekstu, tylko potwierdzają zasadność zmienienia tego zapisu.
W „Kreator Boga” (Gazeta Teutońska), 07.08.2017 r. o 08:20:07 (❤ 0)
@Vladimir

A no właśnie autorytetu, dokładnie Pan określił moc danej wiadomości. Jak ktoś ma autorytet, to takie zdarzenie będzie brane na poważnie, a jak ktoś nie ma to niech nic nie pisze lepiej. To nie przysłuży się promocji gry wśród nowych osób, które i tak mają problem z odnalezieniem się w tym co się aktualnie dzieje w Państwie.

Czy takie kreator miałby autorytet? W mojej ocenie jak najbardziej. Jeśli było by to stanowisko stworzone w Sarmacji. Takie 2-3 informacje na np. 3 dni, które wcale nie muszą być zawsze złe i oznaczać same jakieś kataklizmy, nie na tym rzecz polega. Mogą być również informacyjne, opisujące odbiór decyzji władz przez obywateli itd.

Dam tylko taki mały przykład. Zaatakował Sarmację smok i jaki mamy odzew? Bardzo pozytywny, powstają artykuły na ten temat, są toczone dyskusje, sytuacja dynamicznie się zmienia. To jest właśnie najlepszy przykład tego, jak taki kreator mógłby fajnie wpisać się w nasze spędzanie czasu w Sarmacji.
W „Kreator Boga” (Gazeta Teutońska), 07.08.2017 r. o 07:24:08 (❤ 0)
@Vladimir

Nie oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, tylko wie Pan, ja mogę napisać, że wybuchła bomba atomowa w Sarmacji i niech Pan mi powie, jakie decyzje w związku z tym podejmą władze? Czy oprócz komentarzy z przymrużeniem oka będą inne, które odniosą się do sytuacji.

Możemy kreować sami rzeczywistość, ale pewne odgórne kreowanie, też ma swoje zalety, przynajmniej oczywiście moim zdaniem.
W „Kreator Boga” (Gazeta Teutońska), 07.08.2017 r. o 07:13:41 (❤ 0)
@Vladimir

Problemem jaki zauważam jest również to, że jesteśmy postrzegani, jako osoby, które najlepiej by zrobiły z Sarmacji zwykłą grę, a jest to złe zrozumienie naszych intencji.

Już podkreślałem w niejednym komentarzu, że nikt nie chce zmieniać Sarmacji w grę. Sarmacja ma swój styl i w mojej ocenie bardzo pozytywny. Nikomu nie zależy na żadnej rewolucji, a raczej o kosmetycznych zmianach, które wprowadziły by coś nowego do naszego życia. Nikt nie mówi, że nagle Sarmacja ma przejść jakieś wielkie przeobrażanie, wręcz przeciwnie. Powtarzam, jak dla mnie podstawy i dorobek Sarmacji jest kwestią niepodważalna.

Dlatego bardzo bym prosił o spokojną, merytoryczną dyskusje, co możemy poprawić, czym sobie umilić tutaj pobyt.
W „Kreator Boga” (Gazeta Teutońska), 06.08.2017 r. o 23:31:40 (❤ 0)
@Wiki

Ok, dzięki.
W „Kreator Boga” (Gazeta Teutońska), 06.08.2017 r. o 23:05:43 (❤ 0)
@Wiki

Zgadzam się ze Sławkiem. Mamy do czynienia z takim syndromem, żeby nie ruszać tego co jest. Niech będzie jak będzie ale niech sobie tam będzie i leci do przodu.

Nikt Państwu nie narzuca żadnych rozwiązań, dajemy jakieś przykłady, tak na prawdę na początku były to zmiany testowe, na próbę i bardzo kosmetyczne.

Zapytam się Państwa, a dlaczego nie spróbować? Gdzie leży problem? Bo ja chętnie bym go poznał. Nikt tutaj nie mówi o tym aby rezygnować z tego co mamy i całkowicie przerabiać w Sarmację w jakąś grę z mistrzem gry i klikaniem.
Nie, nie. Właśnie wręcz przeciwnie. Sarmacja musi poznać w takiej formie jaka jest, a my proponujemy coś co mogło by być jakimś ciekawym rozwiązaniem.


@KonradFriedman

Mam jeszcze pytanie do Pana Kanclerza i bardzo prosiłbym o odpowiedź.

Dlaczego Sarmacja nie posiada Ministra Spraw Zagranicznych( chyba że gdzieś przeoczyłem co jest niestety możliwe, o czym już wspominałem kiedyś) i czy planujemy Pan powołanie do rządu takiego Ministra?
W „Kreator Boga” (Gazeta Teutońska), 06.08.2017 r. o 17:30:43 (❤ 0)
:-) Źle Pan trafił, nie zależy mi na takiej funkcji.
W „Ogniste 8-lecie Krzysztofa Hansa!” (Hans Media), 06.08.2017 r. o 15:22:03 (❤ 0)
Gratulacje i wszystkiego dobrego w przyszłości. Oby jak najlepszej :-)
Nie jest to prawdą, żeby zamykać się na inne mikronacje. Tylko, żeby poruszyć naszą wyobraźnie i tworzyć na spokojnie świat wokół nas.

Jak dla mnie to bardzo możliwe, tylko tutaj trzeba wyjść poza jakieś standardowe podejście.
W „Wezwanie do walki” (Gazeta Teutońska), 05.08.2017 r. o 23:46:43 (❤ 0)
O i to jest świetny pomysł. Gratulacje, lrzyłączam się do walki :-)
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 19:43:15 (❤ 0)
@ZdrajcaNarodu
Z całym szacunkiem Panie Rolandzie, ale pozwolę sobie tutaj się z Panem nie zgodzić.

Oczywiście, przytacza Pan rozwiązania z gier typu Politika czy Tylko Władza. Mam styczność do tej pory z takimi grami, ale z Pana słów wynika tylko tyle, że ja bym najchętniej przerobił Sarmacje w Politikę albo grę tego typu, a to nie prawda.

Czy ja gdzieś napisałem, żeby zmienić długość aktów prawnych, albo żeby kadencje trwały 3 tygodnie? W poście powyżej pańskiego napisałem tylko, że moim zdaniem 4 miesiące kadencji kanclerza to moim zdaniem troszkę za długo, a taka długość może powodować wypalenie i marazm bo wiem sam po sobie, że coś takiego przychodzi.

Co do kreatora gry. To daje Pan tu przykłady również z powyżej wymienionych gier, gdzie była osoba odpowidzialna za takie komunikaty, dodawane codziennie w ilości po 10 i wokół nich się kręci gra.

Zaproponowałem, aby w Sarmacji stworzyć stanowisko Kreatora, który dawałby takich komunikatów może 2-3,na 2-3 dni, co mogło by poprawić aktywność wśrod będących tutaj osób.

Jednak stanowczo odcinam się od twierdzenia że chcę zrobić z Sarmacji jakąś grę typu Politika. Bardzo doceniam dorobek Sarmacji i wiele spraw tutaj jest na najwyższym poziomie co mi się bardzo podoba, ale takie zamknięcie się na pewne nowości dyskusje jakie Pan przedstawił z całym szacunkiem ale mnie osobiście nie odpowiada, ale oczywiście Pan ma prawo do swojego zdania a ja do swojego.

Pozdrawiam.
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 19:12:23 (❤ 0)
@Hugo

Z całym szacunkiem, ale system prezydencki to raczej nie jest, ale oczywiście możemy się spierać. Moim zdaniem oczywiście, kadencje dla samej dynamiki gry powinny być nieco krótsze. Ja nie twierdzę, aby od razu nie wiem skracać je do 2 tygodni, ale 4 miesiące np. Kanclerza to moim zdaniem troszkę dużo, przez to może się wkraść jakieś wypalenie itd.

Im gra będzie bardziej dynamiczna tym większa powinna być aktywność osób.
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 18:19:24 (❤ 0)
@Vindsor Bardzo dobry pomysł, o czymś właśnie mówię, tylko tutaj dobrze by było uregulować wybór osoby odpowiedzialnej. Takiego Kreatora Rzeczywistości właśnie. Musi to być osoba bezstronna o jak najlepszej opinii i mogą być np. 3 komunikaty na 3 dni. Na początek w zupełności by wystarczyło, a my mielibyśmy już o czymś dyskutować. Władze mogły by reagować na takie wydarzenia też oczywiście.

W ogóle moim zdaniem powinny być założone przez władze takie wątki informacyjne co się dzieje, jakie decyzje zostały wydane, ustawy uchwalone itd.

W przyszłości można pomyśleć o zaktywizowanie polityki międzynarodowej. Komunikaty z innych Państw też mógłby publikować wspomniany wyżej kreator.

Mimo wszystko cieszy mnie bardzo, chęć podjęcia przez Państwa tego tematu. Możemy na prawdę zrobić tyle na ile nasza wyobraźnia nam pozwala czyli praktycznie wszystko.
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 17:08:58 (❤ 0)
@Wiki

Sławku, dla chcącego nic trudnego. Ja nie mówię, żeby wszystko robić na szybko, ale na spokojnie. Tylko wyobraźnia nas ogranicza, a może to spowodować, jeśli nie wzrost liczby osób w Sarmacji, to większą aktywność, bo sam wiesz że to dużo daje i można na jakiejś podstawie, prowadzić ciekawe dyskusje i debaty.
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 16:42:10 (❤ 0)
@Vindsor

Zgadzam się Panie Patryku, nowa osoba, która postanawia rozpocząć swoją przygodę z Sarmacją, nie ma szans w miarę szybko się dowiedzieć co się aktualnie dzieje. Tutaj jest potrzebna jak najbardziej komunikacja.

Myślę, że można by pomyśleć o stworzeniu funkcji Kreatora Rzeczywistości, który by np. co 2-3 dni publikował, albo na stronie głównej, albo w specjalnym wątku na forum komunikaty z życia Sarmacji. Mógłby on także kreować rzeczywistość, do której musiałyby się jakoś odnieść władze naszego Państwa.

@Wiki

Brakuje polityki zagranicznej, tutaj Sławku zgodzę się z Tobą jak najbardziej, ale jaki to problem ją stworzyć?

Tak na prawdę w takich grach( Wirtualnych Państwach, wszystko zależy od kreatywności, wyobraźni graczy. Żadnym problemem nie powinno dla nas być, aby nawiązać stosunki dyplomatyczne z Państwami, które istnieją normalnie jak USA, Rosja czy inne. Jaki to problem? Ja nie widzę. Moim zdaniem nie powinniśmy zamykać się na nowości.


@ZdrajcaNarodu

Szanowny Panie Rolandzie,

Ja poddałem temat pod dyskusję, ale liczę, że każdy z mieszkańców Sarmacji, pomyśli jakby to widział.
Zmian nie można zrobić nagle i na hura, trzeba powoli na spokojnie, tak żeby uzwględnić zdanie wielu osób
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 13:12:53 (❤ 0)
Mówię o komunikatach - zdarzeniach losowych, lub takich które są spowodowane jakąś decyzją rządu. Mogły by być one publikowane np. co 2-3 dni przez jakąś osobę bezstronną.Też mogły być informacyjne, o tym co się będzie działo w najbliższych dniach.
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 13:09:30 (❤ 0)
I jeszcze jedno nawet jeśli te zmiany nie doprowadzą w wielkim stopniu do napływu nowych osób, to może chociaż wśród obecnych zwiększyła by się aktywność przy większej dynamice.
W „Przemyślenia o Sarmacji” (Park Stołeczny), 05.08.2017 r. o 13:05:47 (❤ 0)
Ok, a co jeśli chodzi z wprowadzeniem jakiejś akcji do Samracji, np. w postaci jakiś komunikatów? Co myśli Pan o tym?
W „Liga Podwórkowa ” (Park Stołeczny), 11.04.2017 r. o 19:40:58 (❤ 0)
Quote:
Lol, jakby wam zależało to w ciagu 10 min skontaktowalibyście sie z nim za pomocą Poczty Konnej lub Fb. No ale wiadomo - pokolenie Y (czy tam Z) - wszystko Wam się należy a własnej inicjatywy zero..

Panie Vanderlei,
Jakby Pan uważniej przeczytał, to zapewne dowiedziałby się Pan, że kontaktował się przez pocztę konną i dostałem instrukcję co mam zrobić :)

Ale to mniejsza o to, po drugie nie jestem żadnym pokoleniem Y czy Z, jak myśli Pan że mam naście lat to grubo się Pan myli.

Po trzecie mam doświadczenie z innych gier politycznych, gdzie byłem Prezesem Komitetu Sportu i organizowałem taką ligę nie raz, a także wiele innych rozgrywek. Niestety w Sarmacji, gdy oferuję swoją pomoc, a takie propozycje już składałem, to niestety zostaje mi powiedziane, że nie potrzeba mojej pomocy :)
Super się czyta:-) brawo Sławek.
W „Wojna mrówek z muchami” (Park Stołeczny), 07.04.2017 r. o 23:15:38 (❤ 0)
Myślę, żeby im zbytnio nie przeszkadzać :)
Pan Jacek Gmoh postarałby się bardziej dogłębnie przeanalizować sytuację :)
Więc na pewno nie on
Ja grałem kiedyś na xpercie, w lidze jednej z gier politycznych, którą jako komitet sportu zakładaliśmy, chętnie sprawdziłbym się w Księstwie Sarmacji:-)
Droga daleka, ale wszystko do zrobienia na spokojnie.
Wysłałem list do Pana Krzysztofa