6207. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
204. dzień panowania Piotra III Łukasza
Erik Otton von Hohenburg i radosna twórczość w komentarzach
Są jakieś źródła traktujące o wydarzeniach sprzed roku 897ego? lub o kształtowaniu się państwowości hasselandzkiej w średniowieczu? Być może wrócę do pisania artykułów o pracach archeologicznych na naszym obszarze, aczkolwiek tym razem nie chciałbym aby moja narracja stała w sprzeczności z oficjalną wersją historii jeżeli taka wogóle istnieje...
Za takie cudo, to i dotacja się należy.
trochę zaskoczyła mnie ta wiadomość, ale gdy podejmowałem decyzję o rezygnacji z mandatu poselskiego, to obawiałem się, że mogą nie znaleźć się chętni do startu w wyborach uzupełniających - zatem też uważam, że Pan Marszałek podjął słuszną, (a raczej rozsądną) decyzję. Niemniej ciekaw jestem co ma TK do dodania w tej sprawie. Panu Posłowi West będę życzyć powodzenia, o ile oczywiście ten zdecyduje się objąć mandat.
* "mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów wyłapiemy i nie osądzimy :P"
@SantiVilarte mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów i tak nie wyłapiemy i nie osądzimy :P
Widzę że sport świetnie się rozwija, jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem rozmachu przedsięwzięcia. Przy organizacji zawodów międzynarodowych warto byłoby uwzględnić Dreamland sam miałem przyjemność wziąść udział w organizowanych tam rozgrywkach.
A cóż to za plemię Helikopterów szturmowych? :D
W „Zamach w Angemoncie” (Gazeta Hasselandzka), 30.04.2019 r. o 23:21:46 (❤ 1)
A jednak przeprowadzka do Almery okazała się być dobrym pomysłem...
W „Plan na kadencję” (Gazeta Hasselandzka), 02.03.2019 r. o 08:28:29 (❤ 0)
Cieszę się, że ktoś ma na uwadze kwestie hasselandzikch tytułów. W moim subiektywnym odczuciu lepiej byłoby zwyczajnie uprościć hierarchię tytułów i skresilc conajwyzej kilka z nich równocześnie oddając przywilej ich nadawania Królowi Hasselandu. Ewentualnie można pokusić się o zastąpienie owych tytułów szlachecko-arystokratycznych tytułami czysto honorowymi i nawiazyjącymi w pewien sposób np. do klimatu razuryjskiego. Pisząc swoją drogą, ciekawe czy kiedyś doczekam się kontynuacji debaty nad projektem ustawy o demokratyzacji zasad nadawania odznaczeń i ewentualnie jej odrzuceniem bądź też przyjęciem?

Życzę powodzenia i jeszcze raz gratuluję.
Gratulacje dla Jaśnie Wielmożnego Pana Admirała!

... I przy okazji wkradła się tutaj chyba mała literówka w samym tytule, a dokładniej słowo "adnirała" :)
W „Miasta Sarmacji cz.2 - Sola” (Park Stołeczny), 21.02.2019 r. o 21:17:54 (❤ 1)
Artykuł jest już dużo lepszy niż poprzedni, oby tak dalej :D

Polecam jeszcze zapoznać się z tym:
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/218

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
W „Miasta Sarmacji cz.1 - Harz” (Park Stołeczny), 20.02.2019 r. o 19:53:47 (❤ 0)
Pomysł na serię artykułów jest dobry, przynaję. Jednak doradzałbym zastosowanie znaczników:
Code:
[justify][/justify]
w tekście oraz rozwinięcie treści tegoż artykulu, jego wydłużenie. Na temat Harzu z tego co pamiętam powstalo dość sporo artykułów i myślę, że można było na ich podstawie uczynić ten tekst dużo bogatszym i zarazem ciekawszym. Niemniej jednak jest to dość dobry artykuł, przynajmniej jak na pierwszy raz.
W „Mapy baronii Wedla” (Wedla), 15.02.2019 r. o 09:38:09 (❤ 0)
Wstęp pierwsza klasa, artykuł też tak więc daję serduszko i tantiemowy komentarz.

[w] (z) poważani(u/em) [niepotrzebne skreślić]
Wywiad ciekawy i bardzo dobry, co tu dużo mówić wywiady w NRS takie już są :)

Przy okazji czytania wrażeń nowych mieszkańców po przybyciu do Sarmacji, zazwyczaj lubię sobie powspominać mój "pierwszy raz" w 2013 roku dowiedziałem się o istnieniu wirtualnych państw na Wikipedii i to całkiem przypadkowo przeglądając hasło "rok 2018", a tam informacja o Państwie "Wielka RP" — czyli portalu, który tylko z pozoru przypominał formą znane nam mikronacje. Gdy już w 2017 roku przybyłem do KS, to miałem podobne odczucia co osba udzielająca wywiadu, a nawet podobny problem z ustawieniem awatara na forum :D
Quote:
Burmistrz Miasta Harzu w najbliższych dniach wystąpi do Sejmiku Starosarmacji o odznaczenie Burmistrza Miasta Grodziska Januszka von Hippogriff-Pałasz Krzyżem Zasługi Miasta Harz III klasy

Ciekawi mnie dlaczego Sejmik Starosarmacji decyduje o udekorowaniu kogoś odznaczeniem miasta... Można prosić o link do aktu prawnego regulującego zasady przyznawania tegoż odznaczenia? z góry dziękuję.
O 2 lutego! to już dzisiaj :)
W „Nowy znaczek.” (Park Stołeczny), 28.01.2019 r. o 22:53:37 (❤ 0)
@AFvTD zapomniałem, nie zabijajcie :D
W „Nowy znaczek.” (Park Stołeczny), 28.01.2019 r. o 22:49:26 (❤ 1)
Jak widzę została tutaj zastosowana metoda "kopiuj-wklej i 100.000 libertów miej"
Artykuł poza drobnymi błędami jest bardzo dobry. A propos odrzucenia wniosku o przekierowanie rozporządzenia Kanclerza, to zostało ono odrzucone ze względu na brak upoważnienia zawartego w ustawie (jedynie Rada Ministrów może wydać rozporządzenie bez upoważnienia zawartego w ustawie za zgodą Sejmu) — na co z resztą zwracał uwagę JKW Marszałek Andrzej Fryderyk. Tak więc podana w artykule przyczyna odrzucenia jest delikatnie mówiąc niepoprawna :/ niemniej jednak gratuluję napisania tej zgrabnej ściany tekstu, oby tak dalej :D
Bardzo ciekawe, życzę powodzenia :)
W „Uczymy dziennikarstwa” (Gazeta Hasselandzka), 06.01.2019 r. o 11:03:38 (❤ 0)
Cieszę się, że szkolnictwo wyższe w Hasselandzie nareszcie zaczęło istnieć (nie tylko na papierze) :D
W „Tolerancja nas zabiła!” (Gazeta Teutońska), 03.11.2018 r. o 17:01:12 (❤ 0)
Interesująca pozycja i na dodatek zmuszająca czytelnika do głębszych refleksji.
Również nie popieram tworzenia instytucji, które "rozwiązują" czysto narracyjne problemy i działają czysto narracyjnie. Narracja nie jest rozwiązaniem naszych problemów aktywnościowych.
Aż przypomniały mi się moje pierwsze wrażenia zaraz po przybyciu do KS w zeszlym roku :D. Z tego co mi wiadomo, to były już w mikronacjach próby stworzenia radia i telewizji internetowej.

W każdym bądź razie cieszę się, że do KS napływają nowe osoby, chętne do jakiegokolwiek działania :)
(Przepraszam, musiałem)

Oczywiście gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego jeszcze raz :)
Już za 4 lata, juz za 4 lata...
@MarcelideBO dziękuję przypomnienie, ostatnio również mam nieco mniej czasu na działanie w KS i o niektórych rzeczach zdarza mi się zapomnieć :)

0 1 2 3 4 5 ... 7