6145. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
142. dzień panowania Piotra III Łukasza
Erik Otton von Hohenburg i radosna twórczość w komentarzach
W „Plan na kadencję” (Gazeta Hasselandzka), 02.03.2019 r. o 08:28:29 (❤ 0)
Cieszę się, że ktoś ma na uwadze kwestie hasselandzikch tytułów. W moim subiektywnym odczuciu lepiej byłoby zwyczajnie uprościć hierarchię tytułów i skresilc conajwyzej kilka z nich równocześnie oddając przywilej ich nadawania Królowi Hasselandu. Ewentualnie można pokusić się o zastąpienie owych tytułów szlachecko-arystokratycznych tytułami czysto honorowymi i nawiazyjącymi w pewien sposób np. do klimatu razuryjskiego. Pisząc swoją drogą, ciekawe czy kiedyś doczekam się kontynuacji debaty nad projektem ustawy o demokratyzacji zasad nadawania odznaczeń i ewentualnie jej odrzuceniem bądź też przyjęciem?

Życzę powodzenia i jeszcze raz gratuluję.
Gratulacje dla Jaśnie Wielmożnego Pana Admirała!

... I przy okazji wkradła się tutaj chyba mała literówka w samym tytule, a dokładniej słowo "adnirała" :)
W „Miasta Sarmacji cz.2 - Sola” (Park Stołeczny), 21.02.2019 r. o 21:17:54 (❤ 1)
Artykuł jest już dużo lepszy niż poprzedni, oby tak dalej :D

Polecam jeszcze zapoznać się z tym:
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/218

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
W „Miasta Sarmacji cz.1 - Harz” (Park Stołeczny), 20.02.2019 r. o 19:53:47 (❤ 0)
Pomysł na serię artykułów jest dobry, przynaję. Jednak doradzałbym zastosowanie znaczników:
Code:
[justify][/justify]
w tekście oraz rozwinięcie treści tegoż artykulu, jego wydłużenie. Na temat Harzu z tego co pamiętam powstalo dość sporo artykułów i myślę, że można było na ich podstawie uczynić ten tekst dużo bogatszym i zarazem ciekawszym. Niemniej jednak jest to dość dobry artykuł, przynajmniej jak na pierwszy raz.
W „Mapy baronii Wedla” (Wedla), 15.02.2019 r. o 09:38:09 (❤ 0)
Wstęp pierwsza klasa, artykuł też tak więc daję serduszko i tantiemowy komentarz.

[w] (z) poważani(u/em) [niepotrzebne skreślić]
Wywiad ciekawy i bardzo dobry, co tu dużo mówić wywiady w NRS takie już są :)

Przy okazji czytania wrażeń nowych mieszkańców po przybyciu do Sarmacji, zazwyczaj lubię sobie powspominać mój "pierwszy raz" w 2013 roku dowiedziałem się o istnieniu wirtualnych państw na Wikipedii i to całkiem przypadkowo przeglądając hasło "rok 2018", a tam informacja o Państwie "Wielka RP" — czyli portalu, który tylko z pozoru przypominał formą znane nam mikronacje. Gdy już w 2017 roku przybyłem do KS, to miałem podobne odczucia co osba udzielająca wywiadu, a nawet podobny problem z ustawieniem awatara na forum :D
Quote:
Burmistrz Miasta Harzu w najbliższych dniach wystąpi do Sejmiku Starosarmacji o odznaczenie Burmistrza Miasta Grodziska Januszka von Hippogriff-Pałasz Krzyżem Zasługi Miasta Harz III klasy

Ciekawi mnie dlaczego Sejmik Starosarmacji decyduje o udekorowaniu kogoś odznaczeniem miasta... Można prosić o link do aktu prawnego regulującego zasady przyznawania tegoż odznaczenia? z góry dziękuję.
O 2 lutego! to już dzisiaj :)
W „Nowy znaczek.” (Park Stołeczny), 28.01.2019 r. o 22:53:37 (❤ 0)
@AFvTD zapomniałem, nie zabijajcie :D
W „Nowy znaczek.” (Park Stołeczny), 28.01.2019 r. o 22:49:26 (❤ 1)
Jak widzę została tutaj zastosowana metoda "kopiuj-wklej i 100.000 libertów miej"
Artykuł poza drobnymi błędami jest bardzo dobry. A propos odrzucenia wniosku o przekierowanie rozporządzenia Kanclerza, to zostało ono odrzucone ze względu na brak upoważnienia zawartego w ustawie (jedynie Rada Ministrów może wydać rozporządzenie bez upoważnienia zawartego w ustawie za zgodą Sejmu) — na co z resztą zwracał uwagę JKW Marszałek Andrzej Fryderyk. Tak więc podana w artykule przyczyna odrzucenia jest delikatnie mówiąc niepoprawna :/ niemniej jednak gratuluję napisania tej zgrabnej ściany tekstu, oby tak dalej :D
Bardzo ciekawe, życzę powodzenia :)
W „Uczymy dziennikarstwa” (Gazeta Hasselandzka), 06.01.2019 r. o 11:03:38 (❤ 0)
Cieszę się, że szkolnictwo wyższe w Hasselandzie nareszcie zaczęło istnieć (nie tylko na papierze) :D
W „Tolerancja nas zabiła!” (Gazeta Teutońska), 03.11.2018 r. o 17:01:12 (❤ 0)
Interesująca pozycja i na dodatek zmuszająca czytelnika do głębszych refleksji.
Również nie popieram tworzenia instytucji, które "rozwiązują" czysto narracyjne problemy i działają czysto narracyjnie. Narracja nie jest rozwiązaniem naszych problemów aktywnościowych.
Aż przypomniały mi się moje pierwsze wrażenia zaraz po przybyciu do KS w zeszlym roku :D. Z tego co mi wiadomo, to były już w mikronacjach próby stworzenia radia i telewizji internetowej.

W każdym bądź razie cieszę się, że do KS napływają nowe osoby, chętne do jakiegokolwiek działania :)
(Przepraszam, musiałem)

Oczywiście gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego jeszcze raz :)
Już za 4 lata, juz za 4 lata...
@MarcelideBO dziękuję przypomnienie, ostatnio również mam nieco mniej czasu na działanie w KS i o niektórych rzeczach zdarza mi się zapomnieć :)
Oczywiście, że plnujemy, jednak będzie, to niezwykle trudne że względu na skromne zasoby czasowe i niedawną dymisję Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka z funkcji Ministra Spraw Wewnętrznych. Proszę wszystkie Osoby zainteresowane obieciem tej zaszczytnej funkcji oraz wszystkich zainteresowanych organizacją uroczystości o kontakt ze mną w korespondencji prywatnej.
Mi natomiast inicjatywa bardzo się podoba i z chęcią wezmę w niej udział, oraz oczywiście zachęcam wszystkich czytających niniejszy komentarz do wzięcia udziału w konkursie.
Cieszę się, że zainteresowali się Państwo tą ankietą i podzielili się spostrzeżeniami co do kierunku w jakim powinna zmierzać Rada Ministrów pod moim zwierzchnictwem. W niedługim czasie na ręce regenta złożę wnioski dotyczące zmian personalnych w rządzie oraz podejmę się poważniejszych działań w ramach inicjatywy ustawodawczej. Czeka mnie w tym tygodniu bardzo dużo pracy zważywszy na fakt, że na ujrzenie światła dziennego czekają dwa, a nawet trzy projekty nowelizacji ustaw o finansach publicznych i prefektach, w zasadzie wystarczy przygotować już tylko opis skutków wejścia projektów w życie. Co zaś tyczy się PR wszystko to zostawiam Ministrowi Promocji i Informacji. Niebawem również wydam rozporządzenie dot. Kosztów uzupełnienia Kantyn i industrializacji miejscowości.
Przyznaję, że nie jestem zaskoczony wynikiem ankiety. Zdaje się, że niezadowolenie społeczeństwa z działania rządu nie wynika bezpośrednio z braku jego działalności jako organu, ale z powodu brak działań propagandowych i informacyjnych (co niestety bardzo zaniedbaliśmy).

Dziękuję Redakcji SOBOS za przygotowanie tej ankiety, napewno będzie miała wpływ na dalsze posunięcia moje jako Kanclerza i Rady Ministrów.
Quote:
a może jakieś inne elementy gier (tylko jak je stworzyć i zaimplementować)

To już kiedyś proponowałem, w szczególności rozbudowanie systemu gospodarczego, pewna liberalizacja gospodarki, wprowadzenie gospodarki rynkowej lub też mieszanej, tylko gdyby to było takie proste jak napisanie tego komentarza :)
W „Plany po abdykacji” (Gazeta Teutońska), 07.10.2018 r. o 00:45:55 (❤ 1)
Piękna grafika.
Pomysł ciekawy, jednak ja sam nie pomogę, gdyż nigdy nie umiałem wymyślać i opisywać wydarzeń fabularnych.
Jedyne co mi pozostaje, to życzyć powodzenia wszystkim pretendentom do książecego tronu :)

0 1 2 3 4 5 ... 7