6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 07.10.2017 r. o 22:18:31, tantiemy: 15 075.00 lt
30. sezon SLP - Jak to się zaczęło?
Seria wydawnicza: Legendy SLP
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Dziś rozpoczął się jubileuszowy 30. sezon rozgrywek Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. I sezon ten z pewnością będzie inny niż poprzednie. Jest to bowiem okazja by spojrzeć nie tylko na bieżące wydarzenia ze stadionów mikroświata, ale także by spojrzeć w przeszłość. Więc jak to w ogóle wszystko się zaczęło?

Cofnijmy się do gorącego lipca 2006 roku (tak, tak ponad 10 lat wstecz!). Na Liście Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji królują wówczas takie tematy jak oferty zakupu ropy i węgla w Syriuszu, ankieta na temat nawiązania stosunków z Surmenią, ponowny wniosek o zmianę nazwy kraju na Wielkie Księstwo Sarmacji, czy typer realnych Mistrzostw Świata w Niemczech. W kraju nie brak takich głosów, jak Zbyszka von Thorn-Brońka, że sarmacki sport leży i kwiczy. Pierwszego dnia lipca Maciej Krzemiński wychodzi z inicjatywą reaktywacji Sarmackiego Związku Piłki Nożnej. Sam projekt miał być oparty na emulatorze ePSXe, grze WinningEleven i wbudowanemu w emulator programowi Kalliera Client i rozgrywce w stylu PES czy FIFY. Nie był to więc prekursor SLP, ale z pewnością jeden z impulsów na drodze do powstania profesjonalnej ligi piłkarskiej w Sarmacji.

cc78C69V.jpg

W końcu 20 lipca 2006 r. Robert von Thorn ogłosił powstanie Sarmackiej Ligi Piłki Nożnej opartej na bezpłatnym menadżerze piłkarskim XpertEleven. Jeszcze tego samego dnia SLPN zmieniła nazwę na Sarmacką Ligę Piłkarską i pozyskała pierwsze dziesięć drużyn do rozgrywek. Pojawiły się także pierwsze kontrowersje związane z nazwą stadionu morwańskiego zespołu. Następnego dnia w Czekanach ogłoszony został pierwszy tymczasowy regulamin rozgrywek. Siedzibą SLP zostały Czekany. Zdecydowano także, że rozgrywki w inauguracyjnym sezonie będą prowadzone w jednej lidze, a po sezonie nastąpi podział na Ekstraklasę oraz I Ligę. Jeszcze 21 lipca, po zgłoszeniu się 16 drużyn do rozgrywek, skrócono i zamknięto zapisy do SLP oraz wygenerowano pierwszy inauguracyjny sezon. Wzięły w nim udział następujące ekipy: SKS Srebrny Róg, Rotor Precelkhanda, FC Zielnybór, SKP Lwy Krez, FKK Rantiochskie Krasnoludy, KS Orzeł Czekany, FC Czarnolas, Pentagram Sola, RTS Dynamo Czekany, Kotwica Srebrny Róg, Graybox Srebrny Róg, KS Renifery Sola, KKS Zamek Grodzisk, KS Wandea, Sieroty z Morveanu i SS Zielnybór. Pierwsza kolejka Sarmackiej Ligi Piłkarskiej została rozegrana 23 lipca.

CqmgnD21.jpg

Pomimo pojawiania się innych odmian piłki nożnej, jak stworzona przez Prokrusta Zombiakowa Virtualna Liga to Sarmacka Liga Piłkarska stała się najważniejszymi rozgrywkami v-kopanej w Sarmacji, a później także i poza nią. Dziś po ponad 11 latach i prawie 30 sezonach ciężko wyobrazić sobie wirtualny świat bez SLP. I to pomimo tego, że z pierwszej szesnastki do dziś ostało się zaledwie kilka ekip.

Z okazji jubileuszowego 30. sezonu Poczta Baridajska wyda serię znaczków Legendy SLP. Pierwszy znaczek z serii upamiętniający start jubileuszowego sezonu został wyemitowany dziś. Kolejne znaczki będą wspominać najbardziej utytułowane drużyny Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Przy okazji w artykułach będziemy wracać do bogatej historii rozgrywek SLP.
znaczek30.slp.png

Drzwi do naszej ligi wciąż pozostają otwarte. W tej chwili na nowych menadżerów czekają trzy zespoły: MKS Sailor Fer z Drugiej Klasy oraz Wilki Auterra i Princa Inselburg z Trzeciej Klasy. W razie chęci przejęcia tych ekip proszę o kontakt ze mną.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Robert Fryderyk, 08.10.2017 r. o 08:01:46
Łezka w oku!

Skorzystam z okazji i raz jeszcze gorąco podziękuję wszystkim Wam! Za to, że gracie! Bez Was nie byłoby SLP i tego wspaniałego jubileuszu :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tomasz Habsburg.
Bartłomiej Czapka, 08.10.2017 r. o 09:49:46
Ach piękne czasy, pamiętam, że dyskusję odnośnie morwańskego stadionu śledziłem z wypiekami na twarzy :)
Zbyszko Gustolúpulo, 08.10.2017 r. o 10:06:48
Piekny czas!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Timan Demollari, Tomasz Habsburg.
Gotfryd Slavik de Ruth, 08.10.2017 r. o 13:09:02
Kto by pomyślał ze to już 30 sezon. I faktycznie trudno sobie wyobrazić dziś KS bez SLP :)
Lubią ten komentarz: Tomasz Habsburg.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 08.10.2017 r. o 22:27:17
Każda historia zaczyna się pewnego dnia, GJ :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tomasz Habsburg.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, 09.10.2017 r. o 10:37:38
@Eradl Niektóre od pewnej nocy :P
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Tomasz Habsburg.
Roland Heach-Romański, 12.10.2017 r. o 17:38:44
Wirtualnym sportem nigdy się specjalnie nie fascynowałem, ale doceniam wkład w artykuł. Czegoś ciekawego o pewnej części naszej aktywności się z niego dowiedziałem.
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany