6175. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
172. dzień panowania Piotra III Łukasza
Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 20.03.2018 r. o 19:18:48, tantiemy: 20 152.00 lt
Ekstraklasa: Synowie przed peletonem
Seria wydawnicza: 31 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Za nami już cztery kolejki 31. sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Rozgrywki powoli zaczynają nabierać rumieńców. Powoli wyłaniają się też pierwsi pretendenci do mistrzostwa i spadku.

Rewelacyjny start sezonu zaliczyli Synowie Wandy. Ekipa Michała Michaelusa wygrała wszystkie cztery dotychczasowe spotkania i zdecydowanie przewodzi ekstraklasowej stawce. Szczególnie imponujące było inauguracyjne zwycięstwo 3:0 nad Krasnoludami. W kolejnych spotkaniach Świeccy spuścili nieco z tonu odnosząc trzy jednobramkowe triumfy. Szczególnie nerwowe były ostatnie dwa spotkania z Koniami i Lotosem, w których o losach zwycięstwa decydowały gole obrońcy Leigh Mosleya z rzutów wolnych.

G535ltvw.jpg

Grupę pościgową otwierają Rantiochskie Krasnoludy, które tracą do lidera już pięć punktów. Po inauguracyjnej porażce ze Świeckimi podopieczni Helmuta Walterycza przekonująco wygrali 2:0 z Powagą i 3:0 z Republikanami oraz zremisowali z Aniołami.

Dalej w tabeli robi się ciasno, bowiem Anioły, Lotos i broniący mistrzostwa FC Czarnolas mają po sześć oczek. Największym pozytywnym zaskoczeniem w tym gronie jest postawa Trizondalczyków. Zespół Roberta Dąbskiego-Hansa po zwycięstwach nad Koniami i Bullace był nawet liderem Ekstraklasy. Jednak w kolejnych spotkaniach z aktualnymi mistrzami z Czarnolasu oraz dzierżącymi Puchar Synami Lotos musiał uznać wyższość rywali.

Nie zaskakuje za to postawa Aniołów, które są w stanie wygrywać z niżej notowanymi rywalami jak Bullace oraz nie przegrywają z solidnymi ekipami jak Republikanie, Krasnoludy czy Grabarnia.

Rozczarowuje broniący tytułu FCC. Ekipa Henryka von Thorn-Leszczyńskiego wygrała tylko jedno spotkanie z debiutującym w Ekstraklasie Lotosem. W pozostałym trzech meczach Czanolesianie bezbramkowo remisowali z Grabarnią oraz Koniami i Bullace. Dla dwóch ostatnich klubów remisy z mistrzami przyniosły jedyne punkty na starcie sezonu.

xIgiMS7c.jpg

Tuż nad strefą spadkową z dorobkiem pięciu punktów znajduje się Grabarnia i Republikanie. Zombiaki grają na swoim poziomie znanym z poprzednich sezonów, koncentrując się na grze defensywnej. Żelazna obrona podopiecznych Prokrusta Zombiakowa oceniania na 20 belek, dowodzona przez grającego na 22 belki Czesława Lesiaka sprawia problemy niejednemu rywalowi. Odmładzający kadrę Scholandczycy także są w stanie napsuć krwi innym rywalom.

Skład strefy spadkowej nie jest dużym zaskoczeniem. Znajduje się w nim dwóch beniaminków - Powaga i Bullace oraz przechodzący rewolucję kadrową Margońskie Konie. Kontakt ze środkiem tabeli zachowuje Powaga, która w bardzo ważnym meczu pokonała Margończyków. W trudniejszej sytuacji są Konie i Byki, które w czterech kolejkach zdobyły tylko punkt, ale za to z nie byle kim, bo broniącymi tytułu Czarnolesianami.

6oD8D3ek.png

Ogłoszenie SLP

W tej chwili w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej jeden klub pozostaje bez szkoleniowca. Do przejęcia od zaraz są grające w Trzeciej Klasie Smoki z Gideny. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Timan Demollari, 20.03.2018 r. o 23:36:29
Najbliższa kolejka sporo nam powie. Synowie-FCC to i tak byłby hicior, ale tym razem będzie to hicior, który może ustawić resztę sezonu.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michał Michaelus, 26.03.2018 r. o 21:25:49
Po remisie w hiciorze sezon jeszcze się nie skończył ;-)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany