6207. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
204. dzień panowania Piotra III Łukasza
Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 20.04.2018 r. o 22:06:32, tantiemy: 22 974.00 lt
Koniec pucharowej serii Synów
Seria wydawnicza: Puchar SLP - 31 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
HjoKBixL.jpg

W Pucharze skończyła się pewna era. Po serii 21 wygranych dwumeczów i po czterech z rzędu zdobytych trofeach zakończyła się passa Synów Wandy. W 1/8 finału nieoczekiwanie lepszy od Wandejczyków okazał się Lotos Trizopolis.

Pierwszy mecz w Trizopolis nie zwiastował niespodziewanego rozstrzygnięcia. Co prawda padł remis 1:1, ale Synowie przyzwyczaili już kibiców do tego, że w Pucharze grają oszczędnie, ale efektywnie. W rewanżu dość nieoczekiwanie gola zdobył Lotos. W 37. minucie Yanagida zaskoczył bezradnego bramkarza Wandejczyków. Potem choć na zielonej murawie zarysowywała się przewaga Świeckich to jednak do zmiany wyniku nie doszło. W dwumeczu o jednego gola lepsi okazali się podopieczni Roberta Dąbskiego-Hansa, którzy awansowali do ćwierćfinałów. Synowie stracili szansę na zdobycie piąty raz z rzędu Pucharu i muszą się teraz skupić na walce o mistrzostwo.

O96eTa2I.jpg

Niespodzianką zakończył się także dwumecz Republikanów Scholandia z Cocodrilos de Punta. W Puncie niespodziewanie Krokodyle wygrały 1:0, a jedynego gola zdobył Perdichizzi. W rewanżu Cocodrilos postawili na obronę korzystnego wyniku z pierwszego starcia. Scholadczycy nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Djodjevicia i utrzymali korzystny remis, dający ekipie Paviela Gustolupulo upragniony ćwierćfinał.

W pozostałych dwumeczach 1/16 finału nie było większych niespodzianek, choć nie obyło się bez emocji. Rantiochskie Krasnoludy choć pierwszym meczu z FC Grodzisk wygrały 3:0 to w rewanżu przegrały 0:2 i do końca drżały o końcowy wynik. Jeden gol zdecydował także o awansie Grabarnii, która wyeliminowała Lavivę Fer. O pełnej kontroli nad dwumeczem można mówić tylko w przypadku FC Czarnolas. Aktualni mistrzowie rozbili w dwumeczu Osadzonych Grodzisk aż 9:0.

wJ5y9HFh.jpg

Do 1/8 finału przystąpiło 16 zespołów - 8 z Ekstraklasy, 6 z Pierwszej Klasy i 2 z Drugiej Klasy. Do ćwierćfinałów awansowało 8 ekip - 5 z Ekstraklasy i 3 z Pierwszej Klasy. Pierwsze mecze tej rundy już w najbliższą środę. Najciekawiej powinno być w teutońskim klasyku pomiędzy Hrabiami i Krasnoludami oraz w starciu sensacyjnych pogromców obrońcy Pucharu, czyli Lotosu z nieobliczalną Grabarnią.

Drabinka Pucharu SLP (link do dużej rozdzielczości):
xD0eYB35.png
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Michał Michaelus.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 21.04.2018 r. o 13:00:14
Niech najlepszy zwycięży, powodzenia :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Michał Michaelus, 22.04.2018 r. o 22:06:21
Coś się kończy. coś się zaczna.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Robert Dąbski-Hans.
Tomasz Ivo Hugo, 23.04.2018 r. o 11:21:23
Piękna seria - podziwiam i gratuluję. Ale i dla Lotosu wielkie gratulacje za sprawienie takiej niespodzianki!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 24.04.2018 r. o 15:43:48
Bywają i takie momenty. Ale zespół jest tak doświadczony ze na pewno szybko się z tego otrząśnie. A głód sukcesu pojawi sie w kolejnych pucharach :)
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany