6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Żołnierz Sarmacki, Daniel Szekeres, 05.01.2019 r. o 19:47:23, tantiemy: 11 119.00 lt
Komandos zimna nie odczuwa
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
RAH45Fk0.png

r8GfO9BL.jpg


Noworoczno- zimowe ćwiczenia komandosów z Bazy Wojskowej Anhime odbyły się jak zwykle w bardzo przyjaznej atmosferze i warunkach pogodowych czyli: częste i silne opady śniegu wraz z silnym wiatrem i średnia amplituda mrozu na poziome -22 stopni Celsjusza. Ćwiczenia były podzielone na dwie grupy: elitarnych komandosów dla których to nie pierwsze spotkanie z takimi warunkami atmosferycznymi. Jak i kadetami starającymi się dołączyć do elit, gdzie dla nich był to szok termiczny i szybka lekcja przetrwania.

Ćwiczenia zaczynają się od desantu powietrznego i wylądowaniu na zamarzniętym jeziorze. Gdzie już na nich czekali instruktorzy.

9KGGVm8a.png

Zaraz po lądowaniu wszyscy uczestnicy kursu zabrali się za rozkładanie i budowanie swoich miejsc noclegowych i od razu rzuca się w oczy dla kogo to nie pierwszy już obóz szkoleniowy.

eKSkV7fe.jpg

Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych mysi być przygotowany na każdą możliwość, nawet w trudnych warunkach każdy może poczuć namiastkę domowego klimatu.

NG5sh730.jpg

Kolejny dzień przynosił dla kadetów sporo nauki i wyzwań zaczynając od przyzwyczajenia się z otaczającym i wszech obecnym mrozem. Nie było taryfy ulgowej kobiety i mężczyźni, każdy musi skorzystać z mroźnych kąpieli pobliskiego jeziora. Przez instruktorów jest to traktowane jako chrzest i sprawdza wytrzymałość żołnierzy.

p8f7mGxH.jpg

Jak widać na zdjęciu wyżej kobiety dają sobie również świetnie radę w wojsku i podejmują się takich samych zadań jak mężczyźni.

o7NI2VOJ.jpg

Zaobserwować można również pełne skupienie żołnierzy i zasady bezpieczeństwa towarzyszące przy tym ćwiczeniu.

l50VCAe9.jpg

Natomiast bardziej doświadczeni koledzy już od rana zaczynają wykonywać swoją misje i opuszczają baze treningową udając się w tereny leśne by wykonać misje. Ale ich też nie ominęła kąpiel w rzece.

xIFTYFpI.png

Kolejne dni mijały pod kątem szkolenia kadetów i przyzwyczajenia ich z zimową aurą. Nauką jazdy na nartach, zasad maskowania swoich śladów widocznych na śniegu i surviwalu.

D8Wi0RQ1.jpg

Korzystając z ogromnej powierzchni równego tereny każdy miał okazję przejechać się na nartach korzystając z pomocy pojazdu gąsienicowego BV-206.

xyY4zh2U.jpg

Również bardzo ważnym elementem jest umiejętność dbania o broń i strzelania w trudnych warunkach. Wbrew pozorom jest to bardzo trudna sztuka trafienia do celu z przemarzniętymi palcami i przymrożoną lufą.

kASp7f26.jpg

Każdy żołnierz musi przyzwyczaić się do chodzenia w rakietach śnieżnych. Nie jest to komfortowe uczucie ale na długich dystansach pomagają zaoszczędzić dużo energii.

83q58560.jpg

Ostatniego dnia wszyscy się spotkali wraz z gen. dyw. Laurencjuszem MaHi at Atera ,który podsumował całe ćwiczenia. Elitarni komandosi zdołali przetrwać w trudnych warunkach 5 dni, zdobywając od zaimprowizowanych terrorystów tajne dokumenty i uwolnieniu 2 zakładników. Natomiast kadeci zapoznali się z tajnikami przeżycia i funkcjonowania w zimowej aurze.
Kończąc cały obóz wszyscy jeszcze raz poszli popływać w jeziorze i zaraz po wyjściu, każdy kto chciał mógł napić się dobrej whisky i ucztować w warunkach polowych z instruktorami.

5glgQl0z.jpg

W oczach komandosów widać ogromne zmęczenie i dumę, że przeszło się jeden z najtrudniejszych obozów taktyczno- szkoleniowych w roku

0S3pIvld.jpg

Żegnamy i zapraszamy za rok wraz z maskotką „ACIKIEM”

NOnUll69.png
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 05.01.2019 r. o 20:59:13
Gratuluję Sierżancie. Tylko uważajcie na tą "herbatkę z prądem", bo żandarmeria czuwa :)
odpowiedz
Daniel Szekeres, 05.01.2019 r. o 21:09:42
Panie Generale to tak symbolicznie w granicach rozsądku i rozgrzania atmosfery. A tak ogólnie jak widać na zdjęciu taka buteleczka na tyle ludzi to się rozchodzi ;)
Lubią ten komentarz: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Paulus Buddus, 05.01.2019 r. o 21:09:43
Salut! Ja na herbatę się zapiszę bo czuję ziiimnoooo :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Januszek von Hippogriff-Pałasz, 05.01.2019 r. o 21:52:57
Czołem i czołem w herbatę!☺
odpowiedz
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 06.01.2019 r. o 00:17:46
Co że niby -40 i zamieć to złe warunki? phi... opalałem się przy takiej pogodzie, a jak kiedyś dryfowałem na krze lodowej było tak zimno że zamarzła mi krew w żyłach! :) Salut i GJ! :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Hewret von Thorn, 06.01.2019 r. o 22:05:35
Kurcze, zapalenie płuc gotowe. :\
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Albert Felimi-Liderski, 06.01.2019 r. o 22:09:12
Piękna maskotka!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 06.01.2019 r. o 22:29:05
Dobrze opisane, ćwiczenia sił specjalnych. Gratuluję pomysłu i weny, czekam kolejnego artykułu.
Ten komentarz czeka na serca.
Julian Fer at Atera, 07.01.2019 r. o 17:14:04
No no. Całkiem zgrabnie wyszło. Muszę chyba dać w Anheim większy gabinet :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany