6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 18.09.2016 r. o 19:19:19, tantiemy: 10 352.00 lt
Ekstraklasa po połowie sezonu
Seria wydawnicza: 27 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
To już połowa 27. sezonu rozgrywek Ekstraklasy. Sezonu dla jednego pełnego sukcesów i niespodzianek, a dla innych rozczarowań. Kto pozytywnie zaskakuje swoich kibiców, a kto zawodzi? Czas na podsumowanie minionych dziewięciu kolejek i prognozy na kolejne dziewięć spotkań.

PgaBgs2B.jpg

1. Synowie Wandy 24p 21:6 (8 zwycięstw - 0 remisów - 1 porażka)

Podopieczni Michała Michaelusa w dwóch ostatnich sezonach zdobywali mistrzostwo. Przed sezonem jeszcze dokonali dwóch wzmocnień stawiających ich w roli zdecydowanych faworytów rozgrywek. Przez chwilę, po porażce w 4. kolejce z Republikanami zanosiło się na niespodziankę. Ale na półmetku rozgrywek wszystko wróciło "do normy". Świeccy mają pięć punktów przewagi nad wiceliderem. Po dziewięciu kolejkach mają na koncie więcej punktów niż w poprzednich mistrzowskich sezonach. Czy ktoś jest w stanie zatrzymać Synów?

2. Republikanie Scholandia 19p 17:6 (5 zwycięstw - 4 remisy - 0 porażek)

Drużyna Gauleitera Kakulskiego jest jedyną niepokonaną ekipą w Ekstraklasie. Ale też jest najczęściej remisującym zespołem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Republikanie byli w stanie pokonać na wyjeździe Synów, ale później przyszła seria remisów. Scholandczycy nie potrafili wygrać trzech ostatnich spotkań przez co stracili dystans do lidera. Mimo wszystko Reublikanie w obecnym sezonie zaskakują na plus. Po dwóch gorszych sezonach wrócili do gry o podium. Bo przecież przed erą Synów to Scholandczycy dwukrotnie zdobywali mistrzostwo.

3. KS Anioły Grodzisk 17p 14:8 (5 zwycięstw - 2 remisy - 2 porażki)

Od czasu awansu do Ekstrakalsy ekipa Roberta von Thorna pomimo dość przeciętnego zasobu kadrowego cały czas rywalizuje o medale. I w tym sezonie nie jest inaczej. Na półmetku rozgrywek Anioły zajmują trzecią lokatę i nie zawodzą swoich fanów.

4. FKK Rantiochskie Krasnoludy 16p 22:11 (5 zwycięstw - 1 remis - 3 porażki)

Krasnoludy to jedyna ekipa, która występuje na najwyższym szczeblu rozgrywek od powstania SLP i zdecydowanie przewodzi w tabeli wszechczasów. Jednak przez ten czas podopieczni Helmuta Walterycza tylko raz sięgali po mistrzostwo. Od tak uznanej marki oczekuje się dużo. Po kiepskim początku sezonu (tylko jedna wygrana w czterech kolejkach) wydawało, że ekipa z Rantiochii będzie walczyć o utrzymanie. Późniejsza seria zwycięstw pozwala pozostać Krasnoludom w walce o podium.

5. Margońskie Konie 15p 17:12 (4 zwycięstwa - 3 remisy - 2 porażki)

W poprzednim sezonie Konie zdominowały rozgrywki Pierwszej Klasy i pewnie awansowały do Ekstraklasy. W tym sezonie drużyna dowodzona przez Tytusa Aureliusza jest najlepszym z beniaminków. Ekipa z Margon przegrała jedynie z aktualnym liderem i wiceliderem, gra solidną piłkę, więc o rozczarowaniu nie mowy. Z drugiej strony jednak aktualny zdobywca Pucharu mógłby się pokusić o niespodzianki.

HL6NUuo5.jpg

6. CKS Grabarnia Grodzisk 13p 14:10 (4 zwycięstwa - 1 remis - 4 porażki

Podopieczni Prokrusta Zombiakowa tradycyjnie już zawodzą w pierwszej połowie sezonu. Ekipa o potencjale Zombiaków zawsze będzie stawiana w gronie faworytów do mistrzostwa. Tradycyjnie już zawodnicy Grabarni otwierają ranking najlepszych zawodników ligi - Wallace jako jedyny był nominowany do jedenastki kolejki we wszystkich kolejkach, a Lesiak w ośmiu. Jednak cały czas brakuje kropki na i. W tym sezonie stołeczna ekipa raczej nie włączy się do gry o mistrzostwo, ale podium jest wciąż jak najbardziej w zasięgu.

7. Piraci z Feru 10p 6:15 (3 zwycięstwa - 1 remis - 5 porażek)

Drużyna Zbyszka von Thorna od kilku sezonów balansuje na granicy Ekstraklasy i jej zaplecza. Nie inaczej jest i w kolejnym sezonie po awansie. Wygrane nad niżej notowanymi rywalami i niespodziewany remis z Republikanami pozwalają utrzymywać się tuż nad strefą spadkową na półmetku sezonu. Jednak z pewnością nie pozwalają na zachowanie spokoju przed drugą połową sezonu.

8. FC Grodzisk 8p 6:15 (2 zwycięstwa - 2 remisy - 5 porażek)

Strefę spadkową otwiera ekipa prowadzona przez Michała Kowalewskiego. To już siódmy kolejny sezon stołecznych na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ale czy ostatni? FC było w stanie wygrać z zamykającymi tabelę FAN i Nadzieją oraz urwać punkty Scholandczykom i Koniom. Z pewnością mają duże szansę na uniknięcie degradacji, a przy zachowaniu obecnej dyspozycji kluczowe może okazać się starcie z Piratami.

9. FAN Shepherds 6p 4:15 (2 zwycięstwa - 0 remisów - 7 porażek)

Przez ostatnie sezony FAN było rewelacją pucharowych rozgrywek docierając w ostatnich trzech sezonach do półfinału, a dwukrotnie nawet do finału. W ciągu dwóch sezonów Pasterze awansowali z obecnej Trzeciej Klasy do Ekstraklasy. Ale w obecnym sezonie póki co znajdują się pod kreską. Początek sezonu był jeszcze obiecujący (dwa zwycięstwa w czterech meczach). Potem jednak z ławki zniknął trener Ryszard Paczenko. Przed ostatnim spotkaniem doszło do zmiany menadżera. Czy Leszek Chojnacki będzie w stanie uchronić FAN przed spadkiem?

10. KS Nadzieja 0p 7:30 (0 zwycięstw - 0 remisów - 9 porażek)

Postawa drużyny z Nadzieji jest w bieżącym sezonie wyjątkowo beznadziejna - dziewięć porażek, trzydzieści straconych goli i ani jednego punktu na koncie. Podopieczni Rufusa Forsettiego zmierzają wprost do Pierwszej Klasy. Jeśli KS myśli o pozostaniu w Ekstraklasie to będzie miał przed sobą wyjątkowo ciężką rundę rewanżową.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 18.09.2016 r. o 20:30:47
Anioły byłyby wyżej, gdyby nie fatalny start sezonu...
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Ignacy Urban de Ruth, 18.09.2016 r. o 21:00:36
Jak zwykle serduszko (choć brak mi moich dołów :P). A tym razem jeszcze mała wypominka:
Quote:
Scholandczycy nie potrafili wygrać trzech ostatnich spotkań przez co stracili dystans do lidera
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Paulus Buddus, 18.09.2016 r. o 21:10:49
Quote:
10. KS Nadzieja 0p 7:30 (0 zwycięstw - 0 remisów - 9 porażek)

Postawa drużyny z Nadzieji jest w bieżącym sezonie wyjątkowo beznadziejna

Nadzieja umiera ostatnia!!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Leszek de Ruth.
Piotr II Grzegorz, 18.09.2016 r. o 21:16:31
Nic ciekawego się nie dzieje, to chociaż pochwalę artykuł. Dwa. Trzy.

Sztuczne fiołki.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Ignacy Urban de Ruth.
Defloriusz Dyman Wander, 18.09.2016 r. o 22:42:29
Nadzieja to świetne imię dla dziewczynki.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gustaw Witkowski, Robert Fryderyk.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 19.09.2016 r. o 07:15:52
Tradycja... to jest imię dla dziewczynki XD
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Misza "JK" Korab-Kaku, 19.09.2016 r. o 15:37:01
Aż tak dużych różnic nie ma.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Leszek de Ruth, 20.09.2016 r. o 14:13:11
Chciałem zaznaczyć, że z FAN, a raczej z tym, co z nich powstanie, będzie inaczej niż dotychczas, bo jeśli chodzi o puchary, to trener Chojnacki ssie pałkę. W lidze jakoś damy radę.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Guedes de Lima, 20.09.2016 r. o 20:09:11
Freedom Eldorat!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gauleiter Kakulski, 20.09.2016 r. o 22:51:02
Quote:
Nadzieja to świetne imię dla dziewczynki.

Nadzieja, Krzywda, Wiktoria... Gdybym miał na nazwisko Wiedeński, nazwałbym dziecko Wiktoria.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Szymon de Canterville, 26.09.2016 r. o 16:09:55
Co się dzieje z FAN. Aż dziwne, że drużyna z takim fachowcem na ławce jest tak nisko.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Michał Michaelus, 08.10.2016 r. o 18:17:50
W FAN były zawirowania na ławce trenerskiej
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany