6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Sarmacka Liga Piłkarska, Yupeng Beijin-Zhao, 30.10.2016 r. o 18:22:39, tantiemy: 6 467.00 lt
Almera United Club wygrywa w 27 kolejce!
Seria wydawnicza: 27 sezon
604mNzlv.jpg

Ming Xuan Xia Hou, to znowu ja! Tym razem zdecydowałem się pokazać swoje wcielenie.

Szanowni Państwo!

W dniu wczorajszym Almera United Club rozegrała wyjazdowy mecz ligowy przeciwko Smokom z Gideny. Nasi zawodnicy, wraz z trenerem, przyjechali zmotywowani i skoncentrowani. Zgodnie z nową polityką Xiyanga Lao-Che nie okazywali oni zbędnych emocji, a do przeciwnika podeszli z szacunkiem.

V8u2cD8n.jpg


Nowy trener zlecił wykonanie tego zdjęcia i umieszczenie go w siedzibie klubu. Opatrzył je cytatem:
Quote:
Taką postawę reprezentują zwycięzcy.

Początek spotkania

Przez pierwsze 5 minut oglądaliśmy spokojnie wyprowadzane ataki pozycyjne, w głównej mierze przez naszą drużynę.

Obrona gospodarzy miała problem z prawidłowym ustawieniem obrony, co w 6 minucie wykorzystał Sylwester Grzymisławski wysyłając bombę nowego typu: powietrze-okienko w kierunku bramki Dominika Duleby, co otworzyło spotkanie. W projekcie pomógł Antoni Banaszczyk.

Za ciosem

Kolejne 10 minut piłka fruwała w okolicach środka boiska. W 16 minucie zostało zablokowane dośrodkowanie Romualda Rzedzińskiego, co skończyło się rzutem rożnym dla Almery United Club. Zirytowany wcześniejszym niepowodzeniem, zdecydował się na długie podanie w okolice 19 m, które niecnie wykorzystał Ireneusz Kublik, posyłając piłkę nad dłonią paradującego bramkarza gości, co zmotywowało go do ponownego wyjęcia piłki z siatki.

Bohaterska postawa

Po 23 minutach względnego spokoju, gospodarze przeszli do ataku, a błąd pozycyjny Bartłomieja Leszczyka mógł kosztować nas bramkę, gdyby nie wspaniała interwencja Augustyna Mickiewicza, która niestety wywołała u niego poważną kontuzję. Sztab medyczny jasno stwierdził, że nie będzie on mógł zagrać w kolejnym spotkaniu. Jako zmiennik wchodzi Leon Rybarczyk,
Czy pokrzyżują się plany trenera w następnym spotkaniu?

Koniec pierwszej połowy

W dalszym etapie etapie meczu było widać dezorganizację obu drużyn, najprawdopodobniej spowodowaną zmęczeniem. W 45 minucie Ian Hartman zaprosił piłkarzy do szatni.

Spokój i koncentracja, czyli jak wyprowadzić przeciwnika z równowagi

Druga połowa była zdecydowanie bardziej spokojna.. Zawodnicy obu drużyn starali się oszczędzać siły, jednakże w 64 minucie napastnikowi Smoków z Gideny puściły nerwy i po nieprawidłowo wykonanym wślizgu, otrzymał specjalną nagrodę od sędziego - w postaci żółtej kartki.

Podajemy, wystawiamy się i … GOL!!!

Przez dłuży czas Smoki z Gideny zaciekle się broniły i chciały utrzymać wynik 0;2, ale po ich obrońcach widać było znużenie i zdekoncentrowanie. W 87 minucie do narożnika podszedł Zdzisław Drzewicki i dośrodkował w pole karne, w okolice 9 metra. Po zamieszaniu, piłka znalazła się pod nogami Felicjana Fidzyńskiego, który mocnym i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania:

Smoki z Gideny - Almera United Club 0:3 !

Hej, hej to jeszcze nie koniec!


Czas na wywiad z trenerem:— Panie trenerze, jak ocenia Pan postawę naszych chłopaków, w pierwszym meczu, pod Pana przewodnictwem?

— Zagrali bez zarzutów, ale odczuwalny był pewien niedosyt. Nasza skuteczność wyniosła 60 %, czyli była dobra, jednak trzeba cały czas dążyć do perfekcji. Mimo wszystko, jestem zadowolony.

— Jak ocenia Pan swoją taktykę?

— Myślę, że popełniłem błąd, ale nie wpłynęło to poważnie na wynik spotkania. Chyba za bardzo zjadła mnie trema i niepotrzebnie kazałem zawodnikom skupić się na obronie. Koniec, końców wygraliśmy, ale po okresie stagnacji kibicom należało się coś więcej. Dla lubiących cyferki: 7/10.

— Jak będzie wyglądać obrona po kontuzji Augustyna Mickiewicza?

— Ciężko powiedzieć. Jest to w obecnej chwili nasz najlepszy obrońca i w następnym spotkaniu, jego brak może odbić się na grze drużyny. Muszę zastanowić się nad ustawieniem. Jedyne co mogę zdradzić i potwierdzić, to fakt, że Leon Rybarczyk na 100 % zagra w następnym spotkaniu.

— Jak się miewa nasza szkółka piłkarska?

je0mtSG1.jpg

— Jak widać na załączonym obrazku.

— Czy to, aby nie za dużo młodych zawodników?

— Uważam, że każdy szanujący się trener powinien mieć odpowiednią ilość zawodników do dyspozycji. Spokojnie, do składu będą mogli przejść tylko najlepsi. Muszą się oni jednak wykazać odpowiednim temperamentem. Naprawdę nie lubię diw, osób kapryśnych i “piłkarzy”, którzy grają wyłącznie dla kasy. Poza tym, nie ma co się bawić w importowanie nowych zawodników, kiedy mamy odpowiednie fundusze do prowadzenia szkółek, w których wyszkolą się, prawdziwe zaangażowane przyszłe gwiazdy.

— Jak wygląda obecna sytuacja Almera United Club?

— Awansowaliśmy o 2 pozycje, czyli teraz jesteśmy na 7 miejscu SLP 3 Klasy. Powiedziałbym, że "zajebiście", ale nie wypada. [Okłamałem trenera i dodałem tą wstawkę :D]

— Z kim będzie rozgrywany następny mecz?

— Zastanawiam się jakim cudem Pan tu jeszcze pracuje... Z drużyną “Czarny Las Czarnolas”, pod przewodnictwem Poważanego Pana Posła Jana Grimknura, która zajmuje pierwsze 1 miejsce w naszej dywizji.

— Może Pan coś powiedzieć o swoich przeciwnikach?

— Poza tym, że mają pierwsze miejsce i że wygrali ostatnie spotkanie spotkanie z Dyskobolią Czarnolas 2;1, nic więcej nie mogę dodać. Uprzedzając następne pytanie, postaramy się solidnie przygotować do tego spotkania. Przy przeciwnikach z tego pułapu, najlepiej nastawić się to, by “nie przynieść wstydu”.

— Jak Pan skomentuje 27 kolejkę?

— Ubolewam nad faktem, że jesteśmy jedyną baridajską drużyną, która odniosła zwycięstwo. Olimpia Nowy Czerwińsk i Eldorat United ruszyli z kopyta, strzelając w swoich spotkaniach po 5 bramek. Będę musiał im się bardziej przyjrzeć.

Dziękujemy za obejrzenie naszego meczu i przeczytanie artykułu. Wrócimy do Was niebawem, trzymajcie się ! Mam nadzieję, że nie stracę pracy do tego czasu :D.
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Zbyszko Gustolúpulo, Markus Arped.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Paulus Buddus, 30.10.2016 r. o 18:44:23
Mi to się ta szkółka najbardziej podoba :) i te gesty szkoda, że nie prawą ręką :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Yupeng Beijin-Zhao, 30.10.2016 r. o 18:46:47
Szkółce piłkarskiej przyświeca dewiza: "Porządek i zaangażowanie". Staramy się brać przykład z KSZ, które są świetnie zorganizowane.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Henryk Wespucci, 30.10.2016 r. o 18:48:55
Paulusie, może i tak, może i nie :)

Szanowny trenerze, gratulacje! Oby więcej tych wyników!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Henryk Wespucci, 30.10.2016 r. o 18:59:34
@Paulus i to jest prawa ręka tak mi się wydaje. A jak nie jest to... nie wiem.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 30.10.2016 r. o 21:48:09
no i tak ma być :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 30.10.2016 r. o 22:08:18
Jestem na rozdrożu bo obydwa kluby z Królestwa Baridasu. Lepszy zwycięża bez zbędnej polityki :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Leszek de Ruth, 30.10.2016 r. o 22:53:10
Propsy za wschodnioazjatycko-mróweczkową narrację, miło jest widzieć urozmaicenie :) Piłka nożna małych chińskich nóżek :D
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Julian Fer at Atera, 30.10.2016 r. o 23:58:31
Widzę, że klub po zmianie menadżera odżył :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Yupeng Beijin-Zhao.
Avril von Levengothon, 31.10.2016 r. o 20:31:27
Test
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany