Sarmacka Liga Piłkarska, Krzysztof von Thorn-Macak, 25.01.2017 r. o 16:42:24, tantiemy: 7 671.00 lt
5 kolejka SLP Trzeciej Klasy
Seria wydawnicza: 28 sezon
Witajcie fani kopanej!

Po 5 kolejce SLP Trzeciej Klasy czołówka walcząca o awans zaczyna się już klarować!
Ale po kolei. Choć pierwsza trójka zachowała swoje miejsca to powoli zaczynają się zaznaczać różnice punktowe. Bombardierzy zachowują czyste konto, Piraci zaliczyli pierwszy remis a Smoki dostały w ogon. Nadal ta trójka znajduje się w strefie premiowanej awansem. A należy dodać, że Bombardierzy i Piraci już pauzowali!
W środkowej trójce drobne przetasowanie. Zwycięstwo Vikingów nad Dyskobolią pozwoliło wymienić się ich miejscami i wskoczyć obecnie na 4 pozycję. W samym środku tabeli plasuje się obecnie FC Vihren niespodziewanie remisujące z przedostatnimi Rakami.
Ostatnią trójkę zaczynają Osadzeni Grodzisk, którzy tuż po zmianie managera odnieśli spektakularne zwycięstwo z drugoklasowym zespołem BP Almera (5-0) w spotkaniu pucharowym i wygrawszy dwumecz w stosunku 6-4 szykują się obecnie do starcia z mistrzami SLP: Synami Wandy. Za Osadzonymi plasują się Raki FC a tabelę zamyka TKKF Czarnolas, który w tej kolejce pauzował.

Piraci z Tropicany vs Osadzeni Grodzisk
Mecz dwóch zespołów kryminalistów o którym zrobiło się głośno na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zawodnicy obydwu zespołów działają bowiem w podobnym sektorze "usług" i są dla siebie konkurencją nie tylko na boisku. Jak już doszło do ich spotkania to poleciały iskry. W pierwszej połowie Piraci przycisnęli Osadzonych czego efektem było zdobycie dwubramkowego prowadzenia do przerwy (13 min: Rosenbjerg, 29 min: Kenton). I choć posiadanie piłki rozłożyło się idealnie po równo to Piraci wypracowali 4 sytuacje a Osadzeni żadnej. Nawet nie próbuję się domyślać co się działo w szatni Grodziszczan (znaczy się wiem ale nie nadaje się to na łamy prasy...). Dość powiedzieć, że na drugą połowę zamiast Matysika wyszedł Huber a sytuacja na boisku uległa diametralnej zmianie. Piłka opuszczała połowę Piratów tylko jak ich bramkarz rozpaczliwie wybijał spod bramki. Taki pressing przyniósł pierwsze rezultaty w 72 minucie gdy z rzutu wolnego do siatki trafił Aust. Osadzeni nie ustawali w swych wysiłkach i zostali nagrodzeni: w 91 minucie Huber urwał się obrońcom i potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Wynik 2-2 pozwolił zachować twarz obydwu drużynom.

Vikinges Árnovike vs Dyskobolia Czarnolas
Mecz zaczął się od dziwnej decyzji sędziego, który nie uznał gola strzelonego w 4 minucie przez Awarskiego z Vikingów. Gospodarze rozkręcali się z minuty na minutę. Ale chociaż co chwila aranżowali jakąś groźną sytuację podbramkową to nie potrafili ich wykończyć. Raz im się udała ta sztuka w 34 minucie i po raz drugi w 86. Ciut niska skuteczność jak na wypracowanie 7 stuprocentowych sytuacji... Dyskobolia nie dość, że straciła 3 punkty to jeszcze kontuzję odniósł Beadle - podpora formacji pomocy.
2-0 to bardzo niski wynik jak na to co się działo na boisku.

Smoki z Gideny vs DKKS Bombardier Kartola
Spotkanie kolejki! Lider spotkał się z 3 zespołem w tabeli. Jednakże patrząc na składy obydwu drużyn to Bombardierzy byli zdecydowanymi faworytami spotkania, które okazało się być wyjątkowo wyrównane. Smoki walczyły jak równy z równym nie przejmując się statystykami... A jeśli już jesteśmy przy statystykach to w meczu 58% posiadania piłki zaliczyły Smoki ale już 3-2 w sytuacjach podbramkowych to przewaga lidera. Jak tylko Smoki popracują nad skutecznością to mogą sporo zawojować w lidze - a tego akurat nie brakuje liderowi: wszystkie 3 sytuacje wykorzystane, choć w 71 minucie sędzia ostatecznie nie uznał gola. Strzelcami pozostałych dwóch bramek był Difesa (12, 45). Ten zawodnik zakupiony w przerwie między sezonami okazał się strzałem w dziesiątkę. Rozegrał dopiero 5 meczy w barwach Bombardierów a ma swoim koncie 5 goli i 3 nominacje do jedenastki kolejki!
Ostateczny wynik 2-0 dla DKKS jest wynikiem zadowalającym ale niskim jak na ich potencjał.

Raki FC vs FC Vihren
Bardzo ciekawy mecz z uwagi na to, że wybitnie defensywnie ustawione FC Vihren nie dość, że posiadało piłkę przez większość czasu to jeszcze udało im się wykorzystać obydwie stworzone przez siebie sytuacje. Ale tak jak i w innych meczach tej kolejki sędzia dopatrzył się błędu podczas strzału i gola (zdobytego w 87 minucie) nie uznał. A szkoda... Wynik otworzył na korzyść Vihren Saviola w 23 minucie a zamknął Chech doprowadzając do remisu w 58 minucie. Bonusowo dodam, że gospodarze (Raki) kończyli mecz w dziesięciu zawodników po tym jak w 84 minucie Moskal został wyrzucony z boiska.
Remis 1-1 jest moim zdaniem krzywdzącym wynikiem dla FC Vihren.