Piotr III Łukasz
Komentarze
Idąc tym tropem... Za Wikipedią:

Sarmacja – kraton stanowiący obecnie południową część większego kratonu wschodnioeuropejskiego. Kraton sarmacki jest zbudowany z kilku masywów archaicznych, powstałych w okresach 3,7-2,9 mld lat temu, 3,2-3,0 mld lat temu i około 2,7 mld lat temu. Masywy te zostały połączone w toku ruchów górotwórczych w okresie 2,3-2,1 mld lat temu. Cokół kratonu zawiera skały o wieku 3,7-2,8 mld lat. Północno-zachodni skraj kratonu zawiera szeroki kontynentalny łuk wulkaniczny sprzed 2,0 mld lat.

Fajnie, nie? To, że coś się nazywa w realu, jak się nazywa... jakie to ma, tak naprawdę, znaczenie? Wydaje mi się, że utworzona nazwa, o ile naprawdę nie pozamiata, będzie tworem sztucznym, którego będą używać puryści, póki się nie znudzą.
Gadanie. Reforma została rozpoczęta, ale nie skończona. Więc odpowiadając na pytanie "co to za reforma", odpowiem "niezrealizowana".
Świetny projekt, mam nadzieję, że nie przestanie nam się podobać, jeżelibyśmy nie zajmowali 1 miejsca ;)
Nie zgadzam się z kilkoma tezami, co ładnie opisał JKW Tomasz Ivo Hugo, mnie brakuje takiego pióra... jednak praca jest pracą dobrą, wartą i netowego tytułu naukowego, i serduszka i, wreszcie, dotacji.
@Seweryn co racja, to racja... @Yenn może rozważmy wydłużenie terminów?
Desery, powiadacie... Ech!
Działa, działa :)
@Vann nie mówimy o ustępstwach. Mnie interesuje w tej chwili protokół rozbieżności i chęć życia w zgodzie. Natomiast - żadnych kompromisów, to stanowisko jest podtrzymane.

@PiotrdeZaym - dokładnie o to i mnie chodzi.
Oczywiście, że warto spróbować.
Bo pomijając wszystko inne, zawsze lepiej żyć w przyjaźni - albo chociaż wiedzieć, dlaczego tej przyjaźni brakuje.
Z mojej strony - jak najbardziej. Protokół rozbieżności jest interesujący, bo dałby pole do porozumienia. Oczywiście nie mówię tu o zgniłych kompromisach. Po prostu o porozumieniu.
@BvTJ a widzisz, już masz pomysły - stara krew się nie lasuje, to nie wapno, pamiętaj :)
@BvTJ Bartek, nie ma co chrząkać, trzeba się przyłączyć :)
Również liczę na to, że kolejny Sejm będzie kontynuował tego rodzaju biuletyn
@Helwetyk wybaczy, najczęściej to Baridas nie chciał się dzielić tymi informacjami, nie wiedzieć czemu
Jak zwykle świetna sportowa prasa. W realu nie czytam (bo nie istnieje) a w KS zawsze :)
Wolność opiratowienia już się nie liczy...
"wbrew dziwnej nazwie było to wirtualne państwo" - rzeczywiście, chyba już nadeszły takie czasy, że trzeba to wyjaśniać... choć de facto można WKRP nazwać przodkiem Księstwa, z moim skromnym wyjątkiem :)
@kaxiu Dokładnie o tym samym pomyślałem! Dlatego właśnie użyłem sformułowania "pozwoliłem sobie". Ale przejrzałem całość i ogrom pracy, jaką Arcyksiążę włożył w to przewyższa wszystko, co dotychczas widziałem w różnego rodzaju rozprawach na temat prawa. Po prostu nie można było inaczej. Przepraszamy za niedogodności, prosimy o nieregulowanie odbiorników.
Drogi Arcyksiążę, w związku z tą tytaniczną pracą, pozwoliłem sobie.
Zgadzam się, że najtrudniej jest przeprosić. To prawda, za to plus.
Natomiast mnie ciągle ciekawie - DLACZEGO Pan to w ogóle zrobił.
@AlbertJanMaat przy tym podejściu jest ok, lecimy dalej :)
@ZdrajcaNarodu chciałbym tylko nadmienić, że nie wyznaczałem żadnego terminu ani nie naciskałem, spokojnie sobie pykałem fajeczkę i czekałem. Potem przetarłem oczy i z pewnymi oporami wydałem przed chwilą akt prawny, którego wymaga ode mnie Konstytucja.
@kaxiu
Cytuję:
Poza tym - faktycznie można rozważyć, czy I instancji nie oddać samorządom - na zasadzie, że to ich sprawa jak to zorganizują - może orzekać Sąd, może orzekać Król, może orzekać Naczelny Kat itd. II instancja natomiast trochę na zasadzie skarg kasacyjnych z reala - czyli integralną częścią apelacji jest uzasadnienie, czemu to Trybunał miałby ją rozpoznać. Jeśli z uzasadnienia nie wynikają rażące naruszenia, lecz jedynie ogólne narzekanie, bo uznali go winnym, a jest niewinnym, albo chciał grzywnę 5.000, a dostał 15.000 to w ogóle tego nie rozpoznawać.
A i to wydaje się być świetne, pozwala na dodatkową, ciekawą narrację, odciąża TK...
@kaxiu
Cytuję:
uzasadnienia zawierające podstawowe elementy i tylko na wniosek
- o to, to!
@Ramael z racji na wartość artystyczną, kredyt studencki* został udzielony z mojej prywatnej kasy (*bezzwrotny, o ile zaliczy Pan kurs w ciągu 3 miesięcy, o ile nie - dogadamy się w dowolnych ratach i dowolnym terminie, nie dłuższym niż rok, może być?)
Brawo! Do przodu, tradycjo :)
Jeszcze nie wiem, jak zagłosuję, ale duży plus za sam fakt pokazania programu :)
@ZdrajcaNarodu świetna robota, nie widziałem tego wyliczenia
@joahimvonribertrop jak Pan go teraz dodał ponownie, to, obawiam się, występuje pod innym skrótem (ma inną nazwę). Jak Pan ją poda tutaj, czy na PW, to podmienię.