Robert Fryderyk
Komentarze
@anglov przepraszam, czy my żyjemy w dwóch równoległych uniwersach, które JKW przenika wedle woli? Proszę mi wskazać choćby zakamuflowaną groźbę, jakąkolwiek, wobec Teutonii... Przyznaję, że właśnie sprowadził JKW rozmowę na poziom, w którym nie będę z Wami dyskusji kontynuował. Otrząśnijcie się w końcu.
@Vanderlei odpowiem inaczej, bo o aktywności na forum RB mówić trudno, zaś w rozmowach uczestniczyło w sumie 5-6 właśnie osób, nie brały 1-2 sporadycznie pojawiające się na forum.

@anglov a jakich to słów użyłem, które znów spowodowały święte oburzenie JKW? Bo patrzę na swoją wypowiedź i widzę miękkie zwrócenie uwagi na niewłaściwą postawę JKW. Nic więcej, nic mniej.
@anglov to Wasza wola, Wasze możliwości. Korzystajcie. Sarmacja szanuje zdanie swoich obywateli. Nie musi się z nim zawsze zgadzać. Szczególnie gdy są różne głosy o tej samej sprawie.

Wierzę, że Sejm dostrzega unikalną możliwość jaką buduje to porozumienie, wierzę, że wybierze mądrze kierując się racją stanu. Głosy krytyczne są zawsze, i okej, bywają potrzebne.
Sejm wybiera naród > Sejm reprezentuje naród > Sejm dając zgodę nie reprezentuje woli narodu - seems legit ;)
@anglov z jak długą historią konfliktu? I chyba JKW nie dostrzega, że od lat już (i długich miesięcy) to nasi najbliżsi przyjaciele. Życie przeszłością to bardzo zły wyznacznik rzeczywistości.
@anglov ja bym chciał, i wielu innych także. I myślę, że na niebezpieczne zagrywki JKW wchodzi, bo tego typu pytanie można postawić wobec każdej nacji budującej nasz kraj. Byłbym ostrożny.
@CarmenLaurent nie, nie sugeruje. To sugeruje brak dystansu i zrozumienia żartu przez Ciebie.

@kaxiu jeśli w Srebrnym będzie więcej niż w Grodzisku przybędziemy i zaoramy. Potem dobudujemy parę u nas. A co! Gest mamy. Także no, uważajcie.

DISCLAIMER — wypowiedź skierowana do @kaxiu ma charakter HUMORYSTYCZNY i jako taka nie stanowi POPARCIA/BRAKU POPARCIA/JAKIEGOKOLWIEK ODNIESIENIA SIĘ do wydarzeń, które mają miejsce w Teutonii. Zastrzeżenie niniejsze czyni się z troski o zdrowie niektórych osób, które w gorączce wyborczej legli i mają trudność z rozróżnieniem czym niebo z gwiazdami, czy jezioro z gwiazdami odbitymi. Amen.
@CarmenLaurent ale to nie mieszajcie mnie proszę w Wasze niesnaski. Nie wypowiadałem się, i nie wypowiadam się, w temacie jaki toczy się w KT. Nie brałem, i nie biorę udziału w sporze, który ma miejsce. Żadna strona mnie o to nie prosiła. I nie dam się wciągnąć komentarzem "jak widać po Księcia komentarzu..." - bo chyba źle widać, tak na moje oko.
@CarmenLaurent o litości... Książę sobie robi jaja. Bo może. Bo artykuł ma formę jaką ma. To i komentarz ma jaką ma. Bo art nawiązuje do realnych kampanii samorządowych, to i komentarz nawiązuje. Przestańcie za każdym rogiem widzieć smoki i potwory, bo to w końcu Wam zaszkodzi. Luzujcie.
Ile linii metra planuje Arcyksiążę? Czytelnicy oczekują co najmniej czterech. ;)
@AJCartonwhisky a zechcesz jeszcze powiedzieć dlaczego Twoje wypowiedzi mają taki agresywny/szyderczy wydźwięk? Bo nazwa Paktu jest niewłaściwa? Czy dlatego, że coś się dzieje i PZ jest aktywna? Czy może masz inny pogląd na PZ i pomysły na nią - przedstaw, podyskutujmy, chętnie je poznam, a kto wie, może też wspólnie będzie okazja je wykorzystać?
@AJCartonwhisky z takimi krajami, które przedstawiają sobą jakąś wartość. Nie będę jednak publicznie podawał listy krajów, z którymi prowadzone są rozmowy. To by było nieporozumienie.

Co się tyczy Paktu, to odsyłam do artykułu z marca - http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10894/15.
@MaHi proszę ordynarnie nie kłamać. Ja ze swych obietnic wobec Pana i Baridasu się wywiązywałem tak długo, jak długo nie postanowił Pan mnie szantażować. Gdy postanowił Pan mnie szantażować to Pan na nowo ustawił naszą relację. Udostępnione przeze mnie materiały, jak również artykuł, który na ich podstawie powstał, dobitnie to pokazują. To co opisał JKM Konrad Jakub także potwierdza, że Pan po prostu tak ma. Jest Pan chory na władzę, kiedy zdaje Pan sobie sprawę, że partnerem nie da się sterować tak jak steruje pan pańskim tak zwanym bratem to zaczyna Pan chocholi taniec, który ZAWSZE kończy się tak samo. Zawsze.
Piękna robota, i ciekawa treść. Uwagi rozwojowe przekażę na privie. Smakowe jest!
@Vanderlei to bardzo ciekawy głos, który myślę warto rozważyć. Aktywność - dalej punktowa (??) oparta na tym co w systemie jest. Mamy pracę społeczną - ona generuje określone punkty - możemy to wykorzystać. Mamy zdrowie i kupowanie zupy - wykorzystać, i w końcu to logowanie - wykorzystać.

Tylko trzeba by wymyślić jakiś mechanizm. Nawet jeśli uznajemy, że nasza aktywność w ostatnich 30 dniach musi być min. 20 pkt - jak powyższe na punkty przełożyć? Każde zalogowanie (max 1x dziennie) to 1/4 punkta, każdy zakup zupy (max 1x dziennie) to 1/2 punkta, a praca społeczna przeliczana na punkty aktywności na zasadzie minimum 50% wykonanej pracy to 2 punkty dziennie, 30-50% to 1 punkt dziennie, poniżej 30% 1/2 punkta dziennie?
@HochErik z każdym SG jest jeden problem. Jedyny. Ktoś go musi stworzyć i utrzymywać. :)
@ignac ja bym w ogóle uciekał od narzucania. Jeśli mówimy o odejściu od punktowania aktywności w formie w jakiej ona dziś wygląda na rzecz jakiejś formy przełożenia logowania się do systemów na status bycia aktywnym. Pokusiłem się o szybkie sprawdzenie.

Ile osób się logowało w ostatnim czasie i jak się ma ich aktywność. Wyniki... oceńcie sami.

Nasza baza użytkowników obecnie zawiera 2424 rekordy.
931 osób nigdy nie logowało się do systemu w postaci w jakim on obecnie jest. NIGDY.
152 osoby logowały się ostatnio w 2013 roku.
310 osób logowało się ostatnio w 2014 roku.
262 osoby logowały się ostatnio w 2015 roku.
245 osób logowało się ostatnio w 2016 roku.
190 osób logowało się ostatnio w 2017 roku.

W roku bieżącym, 2018, logowało się ostatnio 334 osób, w tym ostatnio widziani:
w styczniu 24
w lutym 22
w marcu 24
w kwietniu 30
w maju 23

A w ostatnich miesiącach:
w czerwcu 30
w lipcu 36
w sierpniu 145, z czego:
od 1-10 sierpnia: 11 osób
od 11-20 sierpnia: 26 osób
od 20-do dziś: 108 osób

Sierpień to oczywiście miesiąc bieżący, zatem mamy prostą odpowiedź: aż 145 osób się logowało. W tej liczbie połowa! (73) to obywatele. W głosowaniu ostatnim wzięło udział 61 osób. 105 osób na dziś, z tej grupy, ma poniżej 20 punktów aktywności. Tylko 40 ma 20 lub więcej. W tych 40 osobach obywateli jest 38. Jakiekolwiek punkty aktywności mają w tej grupie (osób logujących się w sierpniu) jedynie 93 osoby.

Teraz pytanie. Jeśli faktycznie aktywność państwa buduje 1,65% zapisanych do Sarmacji osób, a stanowią one 27,59% osób, które logowały się w tym miesiącu... to w jaki sposób chcemy, bazując na samym sprawdzaniu logowania, określać czy osoba ma status osoby aktywnej, czy nie? Oraz, co więcej, w jaki sposób możemy uczciwie przed osobami faktycznie zaangażowanymi stanąć i powiedzieć: aktywnych w KS jest 145 osób!

Sprawa nie jest prosta, ani nie jest łatwa. Nie da się jednym elementem znaleźć lekarstwa. Dlatego zależy mi by rozmawiać i szukać więcej opcji.

Pytanie do uczestników - czy ta dyskusja winna być przeniesiona na forum?
@ignac tylko właśnie... jak dopracować i wyegzekwować element jakościowy? Sama ilość znaków w poście? To wciąż za mało.

Owszem, dyskusja o tym w jaki sposób budować aktywność jest dyskusją, która toczy się od lat. I wciąż nie mamy złotego rozwiązania, które faktycznie spełni dwa warunki: a) obroni nas przed armią zombie, b) sprawi, że ludziom się będzie chciało.

Na pierwszy rzut oka argumenty VATa i Carmen do mnie trafiają, są atrakcyjne. Ale im dłużej o nich myślę tym więcej wątpliwości się pojawia. Bo doszliśmy do momentu, gdy ludziom, gdy nie mają bodźców, po prostu się nie chce. I obawiam się, że poluzowanie gorsetu (a to de facto proponujecie) skończy się właśnie tym, że będzie armia zombiaków.

Owszem, można i trzeba dopracować kwestie odwołań i zastępstw urzędników. Ale też, i tu wracam do swojego postulatu już dość starego, może czas do większej puli stanowisk (poza najwyższymi) dopuścić osoby z multiobywatelstwami (jakkolwiek tego procederu nie oceniać), które są w KS i są w KS jakoś zaangażowane. Jest w tym ryzyko, ale też nadzieja - ze w kontrze może powstaną grupy rdzennych obywateli, które powalczą o to by minimalizować wpływ tych drugich.

Mamy też umowę o podwójnym obku z Trizondalem. Może czas tę formułę eksplorować także na interesujące nas i inne kraje pogłębiając w ten sposób więzy?

Opcji jest wiele... pytanie czego chcemy, i jak do tego dojdziemy, na ile jesteśmy elastyczni, i gotowi na kompromis. Bo trwanie przy swoim tu niczego niestety nie zmieni.
Drodzy. Każda osoba która ma pomysł i chciałaby pomoc w opracowaniu zmiany, proszę, niech się że mną skontaktuje. Sam wszystkiego nie zrobię, a macie ciekawe pomysły, weźmy sprawy w swoje ręce.
@Vanderlei mogę zaryzykować i przygotować stosowny projekt zmiany ustawy. Ale nim to zrobię niech ta dyskusja wybrzmi. Potem zaś będę liczył na wsparcie obywateli w Sejmie.
@HochErik tak, to też jakaś opcja.

Ale miałem też zapytać... @CarmenLaurent @Vanderlei jak widzicie to co proponujecie? Konkretnie. Jak ma działać mechanizm?
Co do logowania... Sek w tym, że to żadna aktywność która buduje. Ale gdyby iść to można to jakoś łączyć, logowanie plus coś, część punktów tu i tu. Np. trzy punkty za codzienne zalogowanie się na system w siedmiu kolejnych dniach, plus np punkty za komentarze i artykuły, bez forum i cwirka. Taka luźna myśl. Oba systemy można myślę łączyć.

Ale to nie one są problemem. Problemem jest jakość aktywności. Jak tu powalczyć? @Vanderlei @CarmenLaurent
@KonradFriedman dlatego też podkreśliłem, że to nie Wy sprowokowaliście mnie do wypowiedzi, w sensie, że nie odbieram tego co zrobiliście jako początek problemu, ale właśnie to co zapoczątkował Zyriusz. Cieszę się, że mamy ogólnie podobne odczucia.

@leszcz masz rację, i nie masz racji. Prasa w KS ewoluowała. Ja rozumiem, że gdzieś tam, z powodów realnych, masz poczucie, iż to co w DSG to nie prasa (i w większości tak jest), ale też jednak taki system publikacji powoduje, iż nie staramy się bardziej, bo... chcemy komentarzy i serc.

Zastanawiać się można czy prasę należy reanimować w sznycie jaki proponujesz (np. w formie sieci wordpressowej, która jest zintegrowana z komentarzami i sercami i pozwala tworzyć jednak większe publikacje), czy w innej, czy w ogóle. Nie mam pomysłu, szczerze mówiąc. Na pewno zaś przydałoby się udostępnić zgrabny i prosty do implementacji, także dla Wordpressa, system paywalla. Jeden istnieje, ale nie jest dostępny publicznie.