Timan Demollari
Komentarze
No pewnie, że nie siedziałeś, nie można tego wymagać od posła i kanclerza, który jest bardzo zajęty pisaniem expose na pisiąc znaków. Rozgrzeszmy od razu posłów, którzy podnieśli podatek z 0.5% na 2.5% - przecież nie będą tego analizować i liczyć po kilka godzin. Bez przesady.
@KonradFriedman Problem w tym, że sam żeś był system. Jego twarz i jednocześnie siła sprawcza, która miała wszelkie potrzebne środki, żeby go zmienić. Tymczasem nie poczuwasz się ani troszeczkę, ba, robisz się tu publicznie na ofiarę. A to niestety, przykro mi, ale znajduję repulsywnym.

W zakresie bólu dupy – nie jest to wykluczone.
@KonradFriedman Ojej, ojej. Kolejne trzy akapity, dlaczego markiz Konrad czuję się upoważniony, żeby płakać, że JEMU ukradli. Jeszcze kilka i może zrobimy zrzutę.
@KonradFriedman Taaak, "poszło to poszło" – dwa razy się w tym tekście żalisz, że UKRADZIONO ci (po starej stawce) 700 tys. libertów. Krytykuję, bo jeśli się wie, że pieniący się markiz Konrad miesiacami jako kanclerz oglądał bilanse finansowe rządu i kiwał głową przy rubryczce dochody z podatków, to wie się też, że ten retoryczny chwyt jest pusty jak żołądek gellońskiego chłopa.

Co do meritum macie rację. Gdy ja wróciłem do Sarmacji w 2017 po kilku latach (4?) to zostały mi jakieś ochłapy. Mimo to najbardziej uderzyła mnie w tym tekście nie sama zmiana na 2.5% a to, że jej nikt nie zaimplementował i nikt z pt posłów się nie zorientował. Bardzo smutne.
@KonradFriedman Od odpowiedzi to ucieka sam autor, który kanclerzem był przez pierdyliard miesięcy, a teraz kwiczy, bo JEMU zabrano. Sama to sobie kózko zrobiłaś.
A który rząd wprowadził te wcześniejsze 0,5%?
Też propsuję, bardzo smaczny artykuł, doceniam też napracowanie z wyglądem tekstu!
Jest to fascynujący sezon i absolutnie nie mam pojęcia, kto wygra na koniec. I bardzo mnie ta moja niewiedza cieszy, bo jeszcze parę tygodni temu byłem przekonany, że nie będą to Hrabiowie. Teraz już pewien nie jestem.
@Vanderlei Co nie jest prawdą? Nie ma dla Was najmniejszej różnicy, czy z MW zremisujecie czy wygracie, scenariusz w obu przypadkach jest taki sam - wygrana w ostatnim meczu z KD daje Wam awans, obojętnie czy z 12 czy 10 punktami.

Są też scenariusze, że awansujecie przy porażce z Wandystanem, ale tutaj już trzeba liczyć na dobry bilans bramek (czyli niską porażkę z MW i odpowiednio wysokie zwycięstwo z KD, zależnie od ich wyniku z Suderlandem) .

Warunek sine qua non to wygrana z Dreamlandem. Do zrobienia.
@Vanderlei No nie jest to prawda, potrzebujecie wygranej z Dreamlandem i czegoś. Albo lepszego bilansu albo punktu z Wandystanem. Do zrobienia.
Na przyszłość - można to jakoś sformatować, żeby lepiej sie czytało, np. pogrubić odpowiedzi drugiej osoby i oddzielić enterami, żeby tekst nie był w jednym bloku.
@EugeniuszMaat "Mimo emocjonującego zwycięstwa 2:0 nad Teutonami Baridas jest mocno osłabiony."
@LudwikTommo Bardziej chodzi o to, że przywieźliśmy nowych piłkarzy. Z tamtymi to nikt by nie podołał.
W sportowcu roku brakuje zgłoszonych Henryka Leszczyńskiego i Alberta Felimi-Liderskiego.
@JanuszekvHP A to już dzieło @Leszke i też mi się podoba.
@Bocian nieustannie zapraszamy do współtworzenia.
Z pewnością to nie jest ostatnie słowo FCC i jestem też przekonany, że gdy treneiro Leszczyński uzna, że wydoił już obecny skład do cna to po prostu pojawią się wzmocnienia. Ostatni poważny transfer Czarnolas przeprowadził w lutym 2018 roku, więc z pewnością jest co wydawać.
No, co tu dużo mówić, po półmetku ten sezon nie był zbyt pasjonujący. Tylko chwilowa czkawka Hrabiów z dwoma remisami (Bullace, Synowie) sprawiła, że kibice i rywale zastrzygli uszami, ale prędko okazało się, że to fałszywy alarm.

Ze swojej strony tylko (ponownie) dodam, że to nie był "cud" albo jakiś niesamowity wyczyn trenerski (takim by było mistrzostwo 2 sezony temu, no ale...) po prostu sporo zainwestowaliśmy (aż dwa transfery w trakcie sezonu, żeby łatać dziury po kontuzjach), mieliśmy trochę szczęścia w momentach, gdy tego potrzebowaliśmy i skorzystaliśmy z licznych wpadek przeciwników. Fajnie, że bez porażki i fajnie, że nauka nie poszła w las.
Dziękuję za gratulacje.
No, jeszce przegrać możemy, zostały dwie kolejki.
@Marceli No właśnie, argumenty. Wasz argument w tym punkcie (bo z uproszczeniem forum się zgadzam, tak dla porządku) jest taki, ze was kole w oczy, że jest zbyt wielu diuków. Bardzo to mętne.

Za gratulacje dziękuję, klasa to efekt bez mała piętnastu lat aktywnej pracy na rzecz ojczyzny. Odwazjemniłbym się podobnym komplementem, ale nie chcę kłamać.
Brzydki przekręt to ten wasz pomysł na wyruchanie minionych pokoleń z zasług.
Cytuję:
Ponadto do rozważenia jest kwestia (...) likwidowania (...) arystokratów i szlachciców.

Skandaliczne słowa. Za starych dobrych czasów byłby Trybunał Honorowy i nie gaszenie tytułu a wapna do dołu.
Mogło tak faktycznie być!
@Bocian To jest chyba zabawna historia. Klub powstał 13 lat temu (!), miałem wówczas jakieś 16 lat i bardzo chciałem, żeby się jakoś wyróżniał. Żeby nie było to jakieś FC czy inne KS, więc wymyśliłem skrót RVT, który nie znaczył nic. Z miejsca oczywiście trenerzy innych drużyn przekręcili na RTV (nie wiem kto był pierwszy, ale spore szanse, że był to Leszek Karakachanow z Krasnoludów) i stąd właśnie Telewizorki, miano, które dziś nosimy z dumą.

Być może jednak nie było tak zawsze, bo niedługo potem dodałem człon Hrabia :P Dziś używamy zamiennie Telewizorki i Hrabiowie.