Krzysztof Czuguł-Chan
Komentarze
O, widać komuś korona za mocno weszła na skronie...
To popracujcie jeszcze nad wyświetlaniem grafiki z rotatora w artykule jako tło ładnie wyśrodkowanego na nim tytułu artykułu.
Wedla rozkazu!
(BP, MSPANC, dzień taki jakiś...)
Ale jednak nie będzie.
Można to oprzeć dodatkowo o jakieś parametry klasy aktywność z ostatniego kwartału, nadania z ostatniego półrocza itp. inne parametry. Mamy społeczeństwo prawie całkowicie mierzalne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę zaszaleć.
Przecież reprezentant może mieć po prostu siłę głosu równą sile głosu osób, które go popierają lub zamieszkują daną prowincję. Nie trzeba koniecznie myśleć ciągle tymi samymi schematami. Ludzie mogą też delegować głosy dynamicznie. Bo czemu by, dr***land, nie
Tlenek digammy sclaviński? Pewnie tak samo jak ta ta "sclavińska" wieprzowina, co ją kupowaliście w Teutonii i sprzedawaliście do Starosarmacji!
Czyżby Puls Sarmatów szykował jakąś publikację? Ten wzrost jest podejrzany.
A w Gońcu Czarnoleskim pracować nie chcecie?
Ale żeby siarczek dimetylu w szachach? Ktoś tu musi zmienić dietę.
Buziaki w siusiaki są transpłciowe!
@AdekJozef nie może być dobrym obywatelem ktoś, kto nawet nie uważa się za Sarmatę.
Abstrahując od poziomu jojczenia lbl Leszczyński, to ja tam pierwsze trzy postulaty popieram. Może nie do końca zgadzam się z formą ich realizacji, ale sama koncepcja jest słuszna. Rząd to kpina, forum to jeden wielki syf, a zastąpienie tandemu prefektura-trybunał przez np. sędziów śledczych i maksymalne uproszczenie prawa, zwłaszcza tego sądowego, przyprawia mnie o niezdrową ekscytację.

Ostatni punkt zaś, cóż, likwidacja miast i instytucji niczego nie zmieni. To takie hurr-durr o nic, moim zdaniem. Można to systemowo ukrywać, gdy właściciel jest nieaktywny dłużej niż miesiąc, zrobić osobną kategorię na "aktywne instytucje". Rozbioru majątku bym się nie podejmował.

Co zaś się tyczy samych tytułów, to już o wiele grubszy temat, który poruszano kilkukrotnie mniej lub bardziej obszernie. W zasadzie od czasu artykułu JKM zbieram się, by kompleksowo się do tego odnieść, ale jeszcze do tego nie dojrzałem. Może podejmę wysiłek po weekendzie, by popełnić jakiś artykuł. Zatem teraz tylko krótka zajawka tego, co chodzi mi po głowie.

Czy mamy dużo osób zdobywających tytuły "za obecność"? Mamy. Niektórzy niewiele robiąc, byli w stanie się dotoczyć do arystokracji, bo akurat się przebudzili, jak były nadawane wioski. Ale to nie ludzie są winni, a system. Więc nie ludzi powinno się „karać”, a dokonać reformy na tyle obszernej, by (1) pozwoliła odróżnić zasługi obecne od przeszłych, (2) dała pole do dalszego „awansu” takim Helwetykom Romańskim, którzy osiągnęli już wszystko, (3) zniwelowała problem awansu społecznego osób z przypadku, (4..n) [tu wstawić inne sensowne postulaty].

Tu na myśl przychodzi mi przykład typowy mechanizm z gier, gdzie za aktualne działanie dostajesz coś w rodzaju bieżącego bonusu, który przyrasta wraz z intensyfikacją działań, a znika, gdy je zakończysz (np. w Diablo, jak się klepie hordy przeciwników i dostaje boosta do obrażeń im dłużej i więcej się ich klepie, a jak seria się przerwie na ileś sekund, to koniec boosta), a miernikiem ogólnego postępu jest doświadczenie. Kolejne progi ilości doświadczenia to poziomy, za których osiągnięcie dostaje się COŚ. W niektórych modelach jest tak, że można stracić doświadczenie, ale nie więcej niż do ostatniego zdobytego poziomu. Choć obecnie skłaniam się raczej ku opcji niezbywalnego doświadczenia, o ile faktycznie odzwierciedlałoby ono wkład w życie społeczności. Tak przedstawione zapewne zakrawa o herezję, bo jak to tak robić grę z sarmacji, ale dobrze narracyjnie zorganizowane, nie będzie się wcale rzucało w oczy.
Abstrahując od tego, że to kolejny świetny stylistycznie i estetycznie artykuł w Pana wykonaniu, to gdy przeczytałem o Święcie Płonącego Feniksa, to pierwsze co przyszło mi do głowy, że Fer, jako miasto typowo portowe, celebruje setki egzotycznych odmian trypra, które przez lata przywozili ze sobą marynarze odwiedzający port. Późno już.
Aż mi się Adrian przypomniał. Widać mikronacyjna historia kołem się toczy.
A ja ciągle mam w to-do, żeby dorobić archiwizację pucharów :/
Ci starsi Starosarmaci są już zramolali i nie zdążyli zagłosować ;)
Zapomnieliście o wykresie z liczbą mieszkańców z podziałem na regiony, która nie rozumie czym jest rok urodzenia :P
Naczelna Izba Architektury!!!!!!11111jedenjedenjeden
Śmierć za formatowanie. Zwłaszcza justowanie.
Różne ciekawe teorie mają komentatorzy, a prawda jest taka, że my po prostu strasznie lubimy brać w dupę ;)
@Vann Do udziału zaproszony jest każdy. Zarówno w Soborze, jak i wydarzeniach towarzyszących. Nie zamykamy się i nie izolujemy w żaden sposób. Co można zauważyć chociażby w dostępności Sali Plenarnej, gdzie będzie miał miejsce Sobór. Wsłuchujemy się w głos każdego, kto ma w sercu Powagę. Obwarowanie dotyczy li tylko głosowania.
Pragnę zdementować — nigdy bym nie kazał Jego Książęcej Wysokości się zaszyć.
Cytując klasyka (klasyczkę?): Bleblu-bleblu, kupa-stolec. Już był jeden taki, co odchodził od polityki centralnej, ale w imię wyższych ideałów, jako mąż stanu i opatrzności (taki był z niego bigot-patriota), jednak ubłagany wrócił i zasiadł na tronie.