Kedar via Margończyk
Komentarze
Hmmm przełknąłem jakoś w NOT JKW Feliksa, mimo jego lewicowości, bo liczą się głosy!
Jednak dla wszystkich chętnych do wstąpienia to proszę zwróćcie uwagę, wbrew pozorom NOT jest partią bardzo prawicową o poglądach konserwatywno - liberalnych. Na pewno nie ma nic wspólnego z równością wszystkich i innymi tego rodzaju bzdurami.
Vivat Cesarz!
No to jest bardzo dobra praca!
Mateuszu masz moje poparcie :)
wow ale się zmieniło w nowym php, jestem strasznie do tyłu znów :(
Dobre :) w klimacie i zgodne z historią Margon
Barak to jest to! od tego wszyscy zaczynają :)
Widzisz i ja sam też popełniłem błąd. Bo to nie jest fregata tylko czteromasztowy bark podobny do http://www.zaglowce.ow.pl/zagraniczne/kruzensztern/kruzensztern.html a to tzw. windjammer. Z tym, że takie kolosy w XVII w. jeszcze nie występowały i raczej powinieneś dowodzić trzymasztową fregatą.
Marku spokojnie. Nie odbieraj wszystkiego jako atak osobisty. Po prostu popraw tekst i dostosuj do realiów XVII w. bo w takim kontekście czasowym usytuowałeś swą powieść. Na żeglarstwie jak się pisze powieść marynistyczną też się trzeba znać w jakimś tam podstawowym zakresie. Skonsultuj szczegóły techniczne z jakimś żeglarzem (zdaje się Wiśnicki nim jest) to po prostu uprawdopodobni fikcję i tyle.
"utrzymujemy stała prędkość 54 węzłów" mam pytanie do Autora z jakiego napędu korzystała ta fregata (przynajmniej na obrazku taka jest) bo najaszybsze fregaty z XVII w. nie przekraczały 20 węzłów na godzinę ?
Z reguły ich prędkość oscylowała wokół 15 węzłów.

Drugie pytanie co to znaczy "zostawiliśmy tylko fokmaszt, bardzo powoli lecz ostrożnie pokonaliśmy zdradliwy teren." ?

"zostawiliśmy fokmaszt" czyli co się stało z bezanmaszetm i grotmasztem, zostały ścięte ?
A może jednak chodziło o ożaglowanie foka ?
No i taki mały błąd stylistyczny "pokonaliśmy zdradliwy teren" no chyba jednak na oceanach i morzach terenu nie ma ale może się mylę ?
Nic dodać, nic ująć ale Scholandczycy mają technologię :P
No to jest wspaniała zabawa dla nas. Wielkie uznanie dla Księcia!
Bardzo dobre ! Kupuję!
Jak walka o KONia to i ja się zgłaszam do II Turnieju.
(Bazylia zdecydowanie lepsza niż liść laurowy :P )
W Ekstraklasie nie ma lekko trzeba grać na maxa :P
Jak najbardziej D :P
Wando chroń komuszków wirtualnych przed Ivem :P
Ivo powtórzę jeszcze raz kocham Cię takiego :D
Wasza Wysokość jeżeli w naszej Konstytucji Teutoni pisze, że Król "stoi na straży jego bezpieczeństwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium" jako pana ziemi (Art.10) to nie ma możliwości żadnej by jakakolwiek miejscowość teutońska wolą swego starosty przepisała się do innej prowincji lub gdziekolwiek.

Dla mnie to chcecie obalić obecny ustój prowincji tylnymi drzwiami.
JKW jest lepszym politologiem niż ja i zapewne lepiej wie, że normy społeczne (zapisane i nie) kształtują nasze zachowania w danym systemie. Jeżeli jedna z tych norm mówi, że Teutonia jest autonomią to by zrealizować pomysł Partii Pracy trzeba tę normę zmienić.
Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
Rozumiem zatem, że Partia Pracy będzie dążyła w swym działaniu do zmiany Konstytucji Królestwa Teutoni, bo w ramach istniejącego prawa ten pomysł jest mrzonką.

Passus o oderwaniu polityki od systemu informatycznego był bardzo prosty tak więc zacytuję jeszcze raz "Realizacja naszego programu w praktyce będzie oznaczała tyle, że odpowiednie przepisy konstytucji zostaną uchylone, a samorządy staną się szczególnego rodzaju osobami prawnymi (o przywilejach wynikających z systemu informatycznego oraz odrębnych działów na forum)."

Dla mnie oznacza to, że prowincje będą sobie mogły ustalać co bądź a system informatyczny będzie realizował tylko to co potrafi w danym momencie lub dowolnie coś innego i nie będzie uzależniony od jakiś tam dyrdymałów wymyślanych w prowincjach, miastach czy innych "osobach prawnych" może być i w Sejmie.
Hmm bardzo ciekaw podejście do mikronacyjnych rozwiązań. Czyli proponujecie tym samym rozerwanie więzi między polityką a systemem informatycznym. Tak to przynajmniej ja rozumiem.
Idąc dalej nie będzie istotne co postanowi dane gremium umownie zwane Sejmem KS bo system informatyczny będzie niezależny a Sejm będzie "szczególną osobą prawną" z jakimiś przywilejami informatycznymi i odrębnym dziale na forum.
Rozumiem, że wtedy Rząd PP będzie samodzielnie rządził tak długo jak zechce, władając SI bo cóż mu tam jakieś "osoby prawne" mogą podskoczyć.
JKW Piotrze, Wasza Wysokość dobrze wie, że Królestwo Teutoni jest autonomiczną prowincjom zgodnie ze swoją Konstytucja zatwierdzoną przez Księcia, wtedy jeszcze Regenta. Taki zapis waszego programu ingeruje bezpośrednio w prawa Królestwa Teutoni i praktycznie nie będzie miało zastosowania w przypadku naszej Prowincji no chyba, że zmienicie naszą Konstytucję a to się wiążę z zerwaniem porozumienia między Księstwem Sarmacji i Królestwem Teutoni.

Ciekawe co oznacza w waszym rozumieniu "samodzielność ...zewnętrzna" ?
Miasta teutońskie o randze stolicy czyli Srebrny Róg i Złotyu Gród są wymienione w Konstytucji Królestwa Teutoni.
Czy patrząc na zapis w waszym programie PP będzie dążyła do zmiany Konstytucji Królestwa Teutoni ?
Nie podoba mi się to, że miejscowości będą mogły w sposób dowolny występować z prowincji. Nie wyobrażam sobie by Srebrny Róg zadeklarował jednostronnie wystąpienie z Teutoni albo Grodzisk ze Starosarmacji. Mam prośbę by PP przemyślała tę sprawę i rozszerzyła w swym programie ochronę prawną w tym zakresie przynajmniej na stolice prowincji, zwłaszcza, że decyzję o wystąpieniu miałby podejmować jednoosobowo starosta miejscowości.
Och Ivo, Ivo :D
Oj, Ivo wzruszyłeś mnie :D
[jedzie Kedar w tramwaju "z liściem na głowie
nikt go nie poratuje nikt mu nic nie powie tylko się każdy gapi tylko się każdy gapi i nic"]
Gdyby nie ten pociąg do alkoholu nie powstało by wiele wybitnych dzieł artystycznych jak np. "Melanż Jesienny" autora litościwie przemilczę.
Ivo cieszę się i ja, że Ty się cieszysz :D
JKW Piotrze Mikołaju, nie mam zamiaru wgłębiać się w zaszłości. Mam ten luksus, że nic nie wiem o Sarmacji co się działo przez ostatnie pół roku. Piotrze nawet gdyby Autorka gdzieś wszystkich wcześniej poobrażała to jednak napisała coś teraz sensownego i warto to zobaczyć a nie tylko pisać jaka to ona jest brzydka.