Młynek Kawowy
Komentarze
@Karolina: Tło jest IMO bez znaczenia. Podczas konferencji ludzie pytają, a minister grzecznie odpowiada. Jeżeli minister wychodzi z roli i mówi "A za waszych rządów bili murzynów", to winne nie są obie strony.
BTW - dlaczego JO diuczessa przywoływała do porządku posła, który zadawał pytania podczas konferencji na równi z ministrem, który ripostował nieśmiertelnym "to nie my, to nasi poprzednicy"?
Cytuję:
JKM Tomasz Ivo Hugo i Król Dreamlandu, JKM Marcin Mikołaj, podpisali umowę, która przynosi uznanie przez Dreamland - który od niedawna jest także prawnym kontynuatorem byłej Scholandii - władztwa Królestwa Baridasu nad Awarą Południową.

Duży sukces na froncie dyplomacji! Serdecznie gratuluję i gorąco oklaskuję. Co prawda na forum KD JKW Pavel Svoboda pisze, ze umowa dotyczy raczej przekazania Awary Baridasowi przez Scholandię (a to dość znaczący niuans), ale nawet jeśli tak jest w istocie, to umowa sankcjonująca stan faktyczny jest znaczącym osiągnięciem.
Cytuję:
przepraszam: kto?
???
Nie pozwolimy na roszczenia książąt-seniorów. Stop złodziejskiej reprywatyzacji!
diuk Leszczyński: nie wiem, trudno mi orzec, na stronie IES widnieje informacja o mentorach.
Ubi sunt Swarzewscy i Narodowa Partia Sarmacji (czy jak to się tam nazywało). :)
Palić, orać, betonować.
Cytuję:
ostatnie gabinety sprawiają wrażenie, jakby naczytały się Korwina
Litości, WKW... To jest Wasza diagnoza?
Problem rodzi się z nadmiaru spoczywających na RM obowiązków, które nikogo nie bawią i zajmują mnóstwo czasu. Rozwiązanie: upraszczać, automatyzować, prywatyzować, komunalizować. W kółko i do bólu.
Autorka osiąga efekt synergii, efektownie łącząc skrajnie pesymistyczną ocenę sceny politycznej z egzystencjalnymi wątpliwościami pozostającymi bez wyjaśnienia. Skutkuje to zupełnie nowym poziomem depresji. Czy mamy w KS-ach odpowiednik nagrody Najki?
Z ciekawości: gdzie na płaskim Pollinie znajduje się biegun?
Ukryto na podstawie artykułu 7. UoP. Zawiadomiłem PG.
(Chyba, że rozmawiamy o tym, na co w istocie rzeczy kanclerz może sobie pozwolić. Ale w takim układzie odpowiedź jest prosta: w sprawach związanych Baridasem może pozwolić sobie na tyle samo, na ile może sobie pozwolić w sprawach związanych z prowincjami).
Błądzicie, wicekrólu. Bardzo błądzicie. "Baridas przekazuje kompetencje władz państwowych organom władzy państwowej Księstwa Sarmacji" - to fragment traktatu o unii. Do kompetencji Rady Ministrów (a więc: kanclerza) należą wszystkie sprawy niezastrzeżone dla pozostałych instytucji państwa - to z kolei konstytucja KS. It's as simple as that.
(Bo to nie jest tak, że łączy nas tylko monarcha. Unia Baridasu i Sarmacji jest realna, a nie personalna).
@Markus. Zapędziłeś się. Baridas nie jest niepodległy. Władza sarmackiego kanclerza rozciąga się na całą rzeczpospolitą i w tym sensie kanclerz Księstwa jest kanclerzem rzeczpospolitej.
Kto tak napierdziela w klawisze w 10. minucie audycji? :D
Baron, oczywiście. Baron.
Nie jest tak, że Wojciech nie ma zupełnie racji. Ale wszystko rozbija się o: "jeśli jakaś formacja ma okręty wojenne, broń pancerną, broń palną, itd - to czym do jasnej anielki jest?! Związkiem Harcerzy Sarmackich?! Moim zdaniem - siłami zbrojnymi, innymi niż KSZ".

Bo ta sama ustawa, którą bnt Wojciech przywołuje, nie definiuje sił zbrojnych w żaden sposób. Czy organizacja paramilitarna to siły zbrojne? Może tak, może nie, wszystko zależy od interpretacji. Ustawa JKMości zaś tyczy się organizacji.
Front ma tyle samo posłów, co PS?
Cytuję:
Mam dość tego że GiS traktuje się gorzej bo nie był nigdy osobnym państwem.
Jak się objawia to gorsze traktowanie? Pytam niezłośliwie, chciałbym poznać opinię.
Cytuję:
w scholandii też tak mówili?
Mówili i mieli rację. Scholandzka Większość Sarmacka Mniejszość oraz Republika Scholandzka radzą sobie bardzo dobrze.
@up: Analogia jest chybiona. Nie powodów, żeby Sclavinia nie była Konsulatem, a są powody, żeby GiS nie nazywał się: Korona Księstwa Sarmacji - dlatego, że ta nazwa odnosi się do innego podmiotu.
"Tak czy inaczej, jak już zostało zauważone, od nas nikt nie ingerował w zmiany ustrojowo-systemowe innych obszarów KS".

Prawda, ale żaden pozostały samorząd nie aspiruje do miana rdzenia Sarmacji albo do miana Sarmacji właściwej.
Czy ja wiem, czy potworek? Jest niezła, zwłaszcza ze względu na to, ze wyróżnia ją brak określenia formy politycznej prowincji.
Nie rozumiem. :( Znaczy: kto hejtuje? młodzi, starzy? Wandystan jest tam, gdzie ZOMO czy tam, gdzie stoi Książę? Poproszę sequel wywiadu.
To nie jest propaganda. Znaczna większość członków SF to Teutończycy. :)