Andrzej Fryderyk
Komentarze
Bo artykuły w Księstwie Sarmacji nie są miejscem na przemyślenia o rl polityce. Jak ktoś chce dyskutować – jest stosowny dział na forum.

Zresztą nawet ciężko to się czyta. Zbity tekst, gdzie dwóch nowych obywateli prowadzi pseudo rozmowę z samymi sobą.

Nie. Nie rozumiem tego, że nowi zamiast zobaczyć o co w zabawie chodzi, zaczynają od publikacji takich „artykułów”.

Brak jest zdecydowanego działania Prefektów ze względu na zakrzyczenie źle rozumianą wolnością słowa. Brak jest wprowadzenia nowych osób w naszą zabawę. Brak jest wszystkiego.

Więc jak najbardziej. Artykuł nadaje się do ukrycia jako niezwiązany z życiem Księstwa.
@BvTJ Przecież prefekci nie ukryją bo „wolność słowa”.
Tak to działa. Żeby coś zadziałało, trzeba zaangażowania organizatora, a nie narzekania, że społeczeństwo leniwe i nic mu się nie chce. I rolą Rady Ministrów, Księcia i wszystkich takie osoby wspierać. Więc kolejny raz – dzięki wielkie Jul!
W jakiej technologii tworzysz widoki 3d miasta?
Ja bym o tym podyskutował.
Polecam tę inicjatywę.
Że ja przepraszam – co to znaczy „prawdziwa Gazeta Teutońska”?
Gazeta Teutońska jest oficjalnym wydawnictwem Królestwa Teutonii.
@PiotrdeZaym może nieświadomie wyszło tak. Jeśli tak – jak najbardziej przepraszam.

Są sytuacje i sytuacje. Owszem. Zobowiązanie się i „zniknięcie” jest nieodpowiedzialne. Ale tu nie chodzi o karanie za podjęcie się czegoś i zniknięcie. Tu chodzi o karanie za zwykły logout.
@PiotrdeZaym co to znaczy „nieobecność usprawiedliwiona”. Mam się tłumaczyć dlaczego nie ma mnie w Sarmacji? Komu? Tobie? Księciu? Powtarzam – jak pojawiają się takie opinie – pora na odpoczynek. Mikronacja za bardzo weszła.

Zaś w dalszej części wypowiedzi stosujecie techniki retoryki od których wciąż chce mi się rzygać, po tym jak byliśmy nimi karmieni przez RCA.

FOMO w mikronacjach jest zgubne. Przeszkadzając powrotom, wprowadzając strach przed nimi, tylko będziemy tracić. A sposobów premiowania działania i aktywności powinniśmy mieć więcej. Kary? Śmiech na sali.
@PiotrdeZaym każdy kto proponuje kary za nieobecność powinien przynajmniej na chwilę poszukać czy nie ma czegoś do zrobienia w życiu materialnym.

Jednak każdy, kto proponuje kary za nieobecność, a przy tym jest u sterów władzy, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu (którego niestety nie mamy).
@demollari Podatek tego rodzaju został wprowadzony wraz z DSG.

0,5% jest najniższym podatkiem w historii tego systemu i to liczone tylko od osób nieaktywnych.

Co nie zmienia jego złodziejskiego charakteru.
Ale inflacja jest mrzonką o której mówią Ci, którzy lobbują za szalonym podwyższaniem podatków i gromadzeniem pieniędzy na kontach Rady Ministrów…

Libert ma znacznie większy problem, o którym mówi kaxiu. Czyli brak jego wartości. I nie jest związane to z jego ilością…
@GuedesDeLima mam nadzieję, że się więcej nie powtórzy.
@GuedesDeLima nie Jaśnie Wielmożna, a Jej Królewska Mość.
Ale halo. Błąd błędem, ale podpisanie się własnym nazwiskiem praktycznie pod tekstem kogoś innego, nawet nie zaznaczając, że to jest cytat i nie podając jego autora nie jest w porządku.

Żeby nie było, pracę doceniam, wspomnienie o tym co się u nas dzieje. W przeciwieństwie do niegdysiejszych prób bodajże Rihanny, jest to znacznie bardziej merytoryczne. Ale liczę na pewną zmianę.
Dość długo zastanawiałem się nad komentarzem. Serce dałem od razu.
Jestem… Pod wrażeniem. Bo prace są naprawdę solidne. Jeśli traci przy skanowaniu… Ciekawią mnie oryginały.

Doskonale wiem, że masz zainteresowania związane z buddyzmem, więc i obrazom z tym związanym się nie dziwię. Przyznam jednak że tematyka mroku była dla mnie wyjątkowo niepokojąca.
Dodane:
http://slownik.sarmacja.org/
A może byśmy ten dodatek wrzucili do materiałów dodatkowych w słowniku? Tak, żeby nie zaginęło na dysku google?
Swoją drogą – wyrok w tej dłużącej się sprawie cały czas nie został wykonany :)
Taaak. Niesamowita sprawa U 3/19 (S 1/19)… Kilkukrotna całkowita wymiana składów, kilkukrotne otwieranie i zamykanie sprawy, nawet zmiana sygnatury, a kiedy ostatecznie otrzymałem ją ja –  borykanie się z aktywnością asesorów ze składu orzekającego.

Myślę, że ciekawszą (i obawiam się, że prezentującą zgoła smutniejsze rezultaty) byłaby ocena ile czasu zajęło od otwarcia rozprawy do wyroku.

Niemniej – gratuluję za przygotowanie ciekawej statystyki!
Bardzo podoba mi się ta inicjatywa. Pomysł bardzo fajny, a i też wykonany w sposób stosunkowo nowoczesny. Gratuluję :)
A dziękuję. Choć w sumie to nie wiem za co. Ja tu tylko narzekam.
Zabawne jest to, że tak naprawdę pieniądz w łatwy sposób może się utylizować w naszych warunkach. Na kontach nieaktywnych graczy. Ale że mamy agresywną politykę podatkową…
Literówka :) „Może nie jest wykorzystywany”.
@JanuszekvHP może nie jest zainteresowany, bo tak naprawdę KSZ i ogólnie wojsko jest mega niszową dziedziną życia Sarmacji? Wiele osób w KSZ jest zarejestrowana, bo prowadzona jest stosunkowo skuteczna polityka rekrutacyjna – swoją drogą, do pozazdroszczenia.

Czy to źle? Jasne że nie. Są ludzie którzy się tym bawią – i super o to w mikronacjach chodzi.

Ale czy jest to ważny aspekt w społeczności? No nie żartujcie. Ani to nie buduje naszej siły, ani nie przysparza tak wielkiej aktywności. Po prostu jest. I to prawie od początku Sarmacji.
„Ważnym aspektem w naszej społeczności jest wojsko” – serio?
@EugeniuszMaat Wystarczy złożyć podanie i skontaktować się z Królową – z pewnością nie będzie problemu.