Andrzej Fryderyk
Komentarze
Jako iż dyskusja z Crisem Menago raczej nie ma sensu, jako że jego sposobem obrony jest atakowanie osób w temacie nie związanym ze sprawą, tak pragnę uświadomić @PiotrdeZaym o kilku rzeczach.

a) Kryptowaluty nie są uznawane za oficjalny środek płatniczy, ale bez wątpienia niektóre z nich mają konkretną wartość.
b) Microcoin, jak i v-złoto i inne v-kruszce nie występują w przestrzeni mikronacji, lecz w internecie, w realnym blockchainie (parę linków):

c) Właścicielem emitowanych w ten sposób kryptowalut jest właściciel klucza prywatnego – czyli wedle wiedzy – Cris Manago. Jego wolą i decyzją jest, czy będzie je rozdawać za liberty, czy też udostępni możliwość kupna tego za realne pieniądze, na swoich prywatnych stronach.
d) … i nikt nie ma możliwości tego kontrolować. W tym wymyślone przez Was urzędy.
e) Już teraz Cris Manago zbiera adresy e-mail użytkowników:
Cytuję:
Chcesz zacząć inwestowanie w metale szlachetne na jedynej giełdzie stworzonej tylko dla mikroświatów?
to w odpowiedzi zostaw swoje dane: username, twoje mikropaństwo oraz email i nie zapomnij subskrybować tego wątku.

Pewnie w związku z możliwością rozdania kryptowaluty? Może. Nie twierdzę że tak, nie twierdzę że nie.
f) W zasadzie podstawę problemu opisuje kaxiu.

Ja obawiam się, że teraz mega aktywny i pełen pomysłów Cris Manago w przyszłości swoją działalność będzie wykorzystywać do mniej etycznych celów. Mogę się mylić? Jasne że tak. Czy powinniśmy być ostrożni w promowaniu zewnętrznych serwisów (bo takim staje się UDM), które oferują usługi za cholera wie co? Na to odpowiedzcie sobie sami… 
@crismenego
1. Nie wiem co będziesz planować w przyszłości. Jako emitent i właściciel klucza prywatnego możesz z tym zrobić wszystko, a Księstwo Sarmacji niezbyt może zrobić z tym cokolwiek.
2. Nie wygląda to profesjonalnie. Jak zauważyłem, strona jest tworzona w jakimś całkiem ładnym włoskim CMSie, z paskudnym blokowaniem noJSa (blokada prawego przycisku myszy tylko mnie rozśmieszyła). Zamieszczonych kursów walut nie do końca rozumiem, jako że strona nie wyjaśnia nic.
3. Poprzednia rozmowa na temat blockchaina była zanim podałeś blockchain na którym operujesz. Nie było jasne co będzie proponowane i w jaki sposób.
O ile faktycznie doświadczenia z blockchainem nie mam, tak podstawową wiedzę na temat działania tego systemu rozproszonego i statystyki mam. Myślę, że skoro uważacie się za eksperta, powinniście wiedzieć czym jest atak 51%. Owszem, przy użyciu sporego blockchaina, ma on niskie ryzyko i raczej mało prawdopodobne żeby dla naszych celów był problemem. Gdy o tym była dyskusja – nie było określone, że zostanie użyty gotowy blockchain.
Jeżeli jednak wciąż uważacie że ataki na blockchain nie są możliwe – to nie ja powinienem się douczyć i przeczytać więcej ;)
4. Jeżeli jest wola by zwracać się do mnie oficjalnie – proszę robić to poprzez pełny honorowy tytuł sarmacki. Sformułowań typu „Pan” nie akceptuję.
Ja tylko chciałbym przypomnieć, że Księstwo Sarmacji nie ma z tym projektem nic wspólnego, jest to prywatna działalność tego człowieka.

Księstwo Sarmacji nie może w żaden sposób zapewnić, że nie zostaniecie oszukani w związku z tą działalnością, dlatego sugeruję mocno zastanowić się, jeżeli zabawa miałaby nieść za sobą inwestycje realnych pieniędzy.

W Sarmacji NIGDY nic nie dostaniecie, ani za Microcoiny, ani za emitowane metale szlachetne.
@crismenego No właśnie. Więc jaki jest interes państwa jest w tym, aby przyjąć jako swoją walutę, której nie dość że nie jest w stanie emitować, to dodatkowo wszystkie wyemitowane pieniądze ma jakiś typ, których tylko jakąś część odstąpi państwu?
@crismenego Ok, to pytanie kolejne. Może pomocnicze. Kto generuje walutę?
@Zabieraj Z dyskiem google różne rzeczy się dzieją. Dlatego lepiej, jakby znalazły się na serwerach Księstwa.
@Zabieraj Przyznam że nie śledziłem powiązań Akademii Neksjalistycznej i HANu – byłem przekonany jest ona oddziałem HANu, dlatego też mówiłem w wypowiedzi o HAN.

Dla porządku i celów historycznych najlepiej jest, jak mimo wszystko jak najwięcej prac jest gromadzonych w jednym miejscu, niż jak rozbija się to po wielu podmiotach, często jednoosobowych. I trochę też widzę w tym rolę HANu, jako że ostatnio produkuje wiele prac.

Dlatego też trochę liczyłem, że HAN, które ma większe zaplecze osobowe i również produkuje wiele wartościowych prac w ramach swojej działalności, podejmie się działań agregacyjnych. Jeśli jednak będzie wola, by robić to samodzielnie – jak najbardziej rozumiem i również postaram się pomóc.
A ja chciałem zaapelować do HAN i Hasselandu, do @PiotrdeZaym i @SantiVilarte żeby dzieła studentów nie pozostawały na dyskach google. Macie FTP Hasselandu, powinno to wystarczyć, ale jak będzie potrzeba to dla HAN na pewno znajdzie się osobna subdomena.

To jest zbyt wartościowe, by zginęło w odmętach googlowych. Wrzucajcie to na nasze serwery!

W razie czego deklaruję swoją wszelką pomoc. Ale jestem pewien że @AFvTD ogarnie w razie potrzeby. Zachęcam. Mocno.
Mam kilka pytań.
1. Kryptowaluty się nie emituje. Kryptowaluta generuje się w oparciu o węzły przeliczające sumy kontrolne dla transakcji. Wobec tego w jaki sposób UDM planuje wprowadzić w obieg walutę?

2. W celu zapewnienia bezpieczeństwa waluty, transakcje musi przeliczać wiele niezależnych węzłów. W jaki sposób UDM planuje to zagwarantować?

3. Kto będzie tego używać?
@FelixPolon
Cytuję:
czemu się wszyscy czepiają stylu pisania? podobnie było z sz.p. Crisem Menago, że nie pisze polskimi znakami

Przeczytaj akapit mojej wypowiedzi od początku do końca – jest tam to wyjaśnione, dlaczego poruszyłem tę kwestię.
Cytuję:
proszę podać chociaż jeden dowód, że jest to jedna osoba

Proszę przeczytać zdanie które napisałem dokładniej.
Cytuję:
to może należy im to wytłumaczyć, a nie żartować i wyśmiewać
'

Zadałeś pytanie, odpowiedziałem.
Odpowiedź „co jest nie tak” pojawiła się też w innych wypowiedziach pod artykułem.
Bo artykuły w Księstwie Sarmacji nie są miejscem na przemyślenia o rl polityce. Jak ktoś chce dyskutować – jest stosowny dział na forum.

Zresztą nawet ciężko to się czyta. Zbity tekst, gdzie dwóch nowych obywateli prowadzi pseudo rozmowę z samymi sobą.

Nie. Nie rozumiem tego, że nowi zamiast zobaczyć o co w zabawie chodzi, zaczynają od publikacji takich „artykułów”.

Brak jest zdecydowanego działania Prefektów ze względu na zakrzyczenie źle rozumianą wolnością słowa. Brak jest wprowadzenia nowych osób w naszą zabawę. Brak jest wszystkiego.

Więc jak najbardziej. Artykuł nadaje się do ukrycia jako niezwiązany z życiem Księstwa.
@BvTJ Przecież prefekci nie ukryją bo „wolność słowa”.
Tak to działa. Żeby coś zadziałało, trzeba zaangażowania organizatora, a nie narzekania, że społeczeństwo leniwe i nic mu się nie chce. I rolą Rady Ministrów, Księcia i wszystkich takie osoby wspierać. Więc kolejny raz – dzięki wielkie Jul!
W jakiej technologii tworzysz widoki 3d miasta?
Ja bym o tym podyskutował.
Polecam tę inicjatywę.
Że ja przepraszam – co to znaczy „prawdziwa Gazeta Teutońska”?
Gazeta Teutońska jest oficjalnym wydawnictwem Królestwa Teutonii.
@PiotrdeZaym może nieświadomie wyszło tak. Jeśli tak – jak najbardziej przepraszam.

Są sytuacje i sytuacje. Owszem. Zobowiązanie się i „zniknięcie” jest nieodpowiedzialne. Ale tu nie chodzi o karanie za podjęcie się czegoś i zniknięcie. Tu chodzi o karanie za zwykły logout.
@PiotrdeZaym co to znaczy „nieobecność usprawiedliwiona”. Mam się tłumaczyć dlaczego nie ma mnie w Sarmacji? Komu? Tobie? Księciu? Powtarzam – jak pojawiają się takie opinie – pora na odpoczynek. Mikronacja za bardzo weszła.

Zaś w dalszej części wypowiedzi stosujecie techniki retoryki od których wciąż chce mi się rzygać, po tym jak byliśmy nimi karmieni przez RCA.

FOMO w mikronacjach jest zgubne. Przeszkadzając powrotom, wprowadzając strach przed nimi, tylko będziemy tracić. A sposobów premiowania działania i aktywności powinniśmy mieć więcej. Kary? Śmiech na sali.
@PiotrdeZaym każdy kto proponuje kary za nieobecność powinien przynajmniej na chwilę poszukać czy nie ma czegoś do zrobienia w życiu materialnym.

Jednak każdy, kto proponuje kary za nieobecność, a przy tym jest u sterów władzy, powinien stanąć przed Trybunałem Stanu (którego niestety nie mamy).
@demollari Podatek tego rodzaju został wprowadzony wraz z DSG.

0,5% jest najniższym podatkiem w historii tego systemu i to liczone tylko od osób nieaktywnych.

Co nie zmienia jego złodziejskiego charakteru.
Ale inflacja jest mrzonką o której mówią Ci, którzy lobbują za szalonym podwyższaniem podatków i gromadzeniem pieniędzy na kontach Rady Ministrów…

Libert ma znacznie większy problem, o którym mówi kaxiu. Czyli brak jego wartości. I nie jest związane to z jego ilością…
@GuedesDeLima mam nadzieję, że się więcej nie powtórzy.
@GuedesDeLima nie Jaśnie Wielmożna, a Jej Królewska Mość.
Ale halo. Błąd błędem, ale podpisanie się własnym nazwiskiem praktycznie pod tekstem kogoś innego, nawet nie zaznaczając, że to jest cytat i nie podając jego autora nie jest w porządku.

Żeby nie było, pracę doceniam, wspomnienie o tym co się u nas dzieje. W przeciwieństwie do niegdysiejszych prób bodajże Rihanny, jest to znacznie bardziej merytoryczne. Ale liczę na pewną zmianę.
Dość długo zastanawiałem się nad komentarzem. Serce dałem od razu.
Jestem… Pod wrażeniem. Bo prace są naprawdę solidne. Jeśli traci przy skanowaniu… Ciekawią mnie oryginały.

Doskonale wiem, że masz zainteresowania związane z buddyzmem, więc i obrazom z tym związanym się nie dziwię. Przyznam jednak że tematyka mroku była dla mnie wyjątkowo niepokojąca.
Dodane:
http://slownik.sarmacja.org/
A może byśmy ten dodatek wrzucili do materiałów dodatkowych w słowniku? Tak, żeby nie zaginęło na dysku google?