Andrzej Fryderyk
Komentarze
Swoją drogą – wyrok w tej dłużącej się sprawie cały czas nie został wykonany :)
Taaak. Niesamowita sprawa U 3/19 (S 1/19)… Kilkukrotna całkowita wymiana składów, kilkukrotne otwieranie i zamykanie sprawy, nawet zmiana sygnatury, a kiedy ostatecznie otrzymałem ją ja –  borykanie się z aktywnością asesorów ze składu orzekającego.

Myślę, że ciekawszą (i obawiam się, że prezentującą zgoła smutniejsze rezultaty) byłaby ocena ile czasu zajęło od otwarcia rozprawy do wyroku.

Niemniej – gratuluję za przygotowanie ciekawej statystyki!
Bardzo podoba mi się ta inicjatywa. Pomysł bardzo fajny, a i też wykonany w sposób stosunkowo nowoczesny. Gratuluję :)
A dziękuję. Choć w sumie to nie wiem za co. Ja tu tylko narzekam.
Zabawne jest to, że tak naprawdę pieniądz w łatwy sposób może się utylizować w naszych warunkach. Na kontach nieaktywnych graczy. Ale że mamy agresywną politykę podatkową…
Literówka :) „Może nie jest wykorzystywany”.
@JanuszekvHP może nie jest zainteresowany, bo tak naprawdę KSZ i ogólnie wojsko jest mega niszową dziedziną życia Sarmacji? Wiele osób w KSZ jest zarejestrowana, bo prowadzona jest stosunkowo skuteczna polityka rekrutacyjna – swoją drogą, do pozazdroszczenia.

Czy to źle? Jasne że nie. Są ludzie którzy się tym bawią – i super o to w mikronacjach chodzi.

Ale czy jest to ważny aspekt w społeczności? No nie żartujcie. Ani to nie buduje naszej siły, ani nie przysparza tak wielkiej aktywności. Po prostu jest. I to prawie od początku Sarmacji.
„Ważnym aspektem w naszej społeczności jest wojsko” – serio?
@EugeniuszMaat Wystarczy złożyć podanie i skontaktować się z Królową – z pewnością nie będzie problemu.
@BvTJ Stuprocentowa zgoda. Sam już kilkakrotnie to mówiłem.
Gdyby artykuły były płatne to bym ich nie czytał. Tak samo jak nie czytałem płatnych wydań prasowych.
Jeśli zablokowaliście o tej 11 to nie działa.
Świadome stosowanie erystyki w dyskusji jest przejawem zachowania antyspołecznego.

Na wyrost są również propozycje naszego gościa z Rotrii.
@PiotrdeZaym Nie jest elementem dobrego zachowania w społeczeństwie stosować argumentację z użyciem technik erystyki. To że odmawia się podpisania z kimś umowy nie jest dyskryminacją.

Poza tym – nie jest to prawda, że się nie ubiegali: fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=412&t=24415

@CarlosdeMedici
To co proponujecie to wywyższenie Kościoła Rotryjskiego nad inne instytucje w Księstwie Sarmacji. Chociażby pod tym względem, że instytucje w Sarmacji osobowości prawnej nie posiadają.
Postuluję kategorię złoczyńca roku. Myślę że zasłużyłem.
Zanim RCA był, też aktywność była. A jak RCA przestał być, to i aktywność zniknęła. Przypadek?
To akurat doceniam :) @SantiVilarte
Najpierw musiałby być ktoś aktywny w Trybunale…
Nawet nie o tym mówię. Wiadomo, że z nieobecnością Księcia jest sytuacja dość patowa. Tak samo z Marszałkiem Sejmu.

Pytanie moje brzmi, dlaczego ciągle pojawiają się wątpliwości proceduralne. Żeby powołać zastępstwo Księcia musimy zmieniać Konstytucję, bo nie potrafimy zastosować procedury. Referendum – nastąpiło podejrzenie błędu proceduralnego. Poprzedni stan wyjątkowy – bez interwencji Trybunału, ale z poważnymi zastrzeżeniami, które pojawiły się w prasie.

Dlaczego tak się dzieje?
Ja się tylko zastanawiam, dlaczego przy każdej okazji mamy problemy proceduralne.
Trochę głupio wypowiadać się o imperialiźmie kogokolwiek jak nie umie się przywołać poprawnie nazwy własnego regionu. O historii to nawet się nie wypowiem.
Serduszko dam bo znacznie lepiej!
@AFvTD Jak najbardziej

Punkt pierwszy – chyba najważniejszy: światło.
Pomiędzy krawędziami, kolumnami, odstępy są małe. Na tyle małe, że poszczególne elementy zlewają się i wyglądają nieestetycznie. Poprawa tego da naprawdę dużo.

Punkt drugi – oprawa graficzna powoduje, że treści na stronie wydaje się bardzo mało. Nienaturalnie duża stopka, bardzo duża część strony przeznaczona na margines, nienaturalne proporcje rozmiaru tytułu artykułu do jego treści.

Punkt trzeci – ramka. Czarna ramka wokół strony przypomina stylistycznie nekrolog. Ogółem w składzie raczej warto unikać tego rodzaju zabiegów. Owszem – można oddzielić linią nagłówek od artykułu, bądź dwa artykuły na jednej stronie. Części głównej strony nie ma po co oddzielać od niczego.

Punkt czwarty – logo. Herb Wielki Baridasu w odcieniach szarości, o delikatnym rozpikselowaniu… Nie kupuję tego jako zamysł artystyczny. Bardziej wygląda na błąd w składzie.

Punkt piąty – spis treści jest zupełnie nieczytelny. Wszędzie są takie same odstępy pomiędzy liniami. Nie wiadomo, na pierwszy rzut oka czy „str. 4” odnosi się do tego na górze, czy też na dole.

Punkt szósty – ogółem wydaje mi się że tekst jest za duży. Może być to jednak złudzenie ze względu na ogólne jego ściśnięcie w wąskiej ramie strony.

Punkt siódmy – wdowy i bękarty. Ponadto na stronie 3 na koniec pierwszej kolumny widać bardzo niekorzystne przeniesienie – nie wiem w czym składasz, ale obszar tekstu powinien być zawsze prostokątem.

Punkt ósmy – mnie się tytuły niezbyt podobają. Mało się wyróżniają, a zajmują dużo miejsca na stronie.

Punkt dziewiąty – jeśli bawimy się w skład przypominający realną gazetę, może pobawić się w w strony lewe i strony prawe? Plus moim zdaniem nie ma po co dawać wszędzie „str. X”. Sama liczba wystarczy. No i warto pamiętać, żeby nie zatrzymała się na 4 :)

Punkt dziesiąty – nie ma co się załamywać. Parę drobnych poprawek i wszystko będzie wyglądać znacznie lepiej i będzie bardziej zachęcać do lektury. Bo obecnie mi naprawdę ciężko się skupić na tekście.
Popracujcie nad szatą graficzną. Obecnie wygląda to po prostu źle.
@AJPiastowski wiem i żałuję, że tak się ta sprawa przeciąga.
@AJPiastowski TK nie ma problemu z funkcjonowaniem. Aczkolwiek jeżeli nie pojawią się nowi asesorzy to będzie miał.