Adam Jerzy Piastowski
Komentarze
Skupiłbym się na odnalezieniu brakujących czarnych plam w czasach internetowych. Bardzo chętnie czytam o tych zamierzchłych, internetowych czasach.
Nawiązując do Polinu to tak, też mam skojarzenia z hebrajską nazwą naszego kraju, oraz z Muzeum Historii Żydów Polskich. Ja już słusznie jednak zauważono powinniśmy w naszym przypadku mówić o Pollinie. I też kiedyś się zastanawiałem nad tą nazwą - wyszło mi, że światem nawet virtualnym żądzą żydzi i masoni, więc nic odkrywczego że taka nazwa :P
Dałbym uśmieszek zamiast serca jakby był... ale przynajmniej zostawię komentarz ;)
@BvTJ Głodny sytego nie zrozumie.
@piotrIIgrzegorz Głodnemu chleb na myśli, czy jakoś tak :P
@MarekChojnacki Taka twarz znajoma, bo w buraka wpatrzona. Ooo wcale nie czuję, że dzisiaj rymuję.
Jestem pod wrażeniem popełnionej rozprawki, gratuluję.
Powodzenia, niesłabnącego zapału życzę i służę radą w razie potrzeby.
@Helwetyk - Aaa no tak, moje myśli pędzą i wyprzedzają słowa pisane. Wykonując w głosowaniu układankę preferowanego wyboru wśród kandydatów na posłów można, (jak się domyślam) wyciągnąć dane, z których wywnioskujemy kto był najchętniej umieszczany na najwyższej pozycji. Dla ułatwienia można pokusić się o punktację od 5 do 1 i tym samym ustalić kolejność kandydatów z największą ilością społecznego poparcia.
@SantiVilarte - Pozwól, że odniosę się do Twojego sceptycyzmu. Jest to pomysł, który rzucam i który uważam ma szanse powodzenia przy odrobinie chęci Na pewno spróbować nie zaszkodzi, no bo co się może stać? Najwyżej się nie przyjmie, ale będzie podjęta pewna próba ożywienia truposza. Tak jak pisałem, chciałbym wypracować system, w którym wcale nie trzeba trzymać się dotychczas znanych zasad. Temat jest naprawdę szeroki:
- Może warto zwiększyć ilość posłów,
- Może warto pomyśleć nad kwalifikowaniem również i posła z największą ilością poparcia,
- Może dana prowincja wystawić kandydata, ale wcale nie musi - przecież nic na siłę, wówczas można kwalifikować osobę, która również cieszyć się będzie największym poparciem itd. itd.
- Może w końcu masz rację i nie warto iść w tym kierunku bo ograniczymy aktywność dla chętnych i aktywnych z jednej prowincji...

...wówczas temat porzucę i zajmę się adekwatną pracą posła, bo uważam że będzie co robić w najbliższej kadencji.
Wydaje mi się, że pomysłów i rozwiązań mi nie brakuje i zapewne również nie będzie ich brakować w trakcie realizacji tego postulatu z pośród osób, które będą żywo zainteresowane tematem.
Będzie futro z gellona? Abo chociaż jakiś mały dodatek np: poszetka... Nosiłbym :P
@TadeuszBrus - Nie czekaj aż Ci dadzą flaszkę... sam sobie zamów Teutonica ;)
@JulianF - Druga partyjka zgodnie z umową do odebrania osobistego czeka u mnie w Ruhnhoff, zapraszam!
@JulianF - Zapraszam, 1000 lt za sztukę i realizujemy zamówienie. W cenie można wygrawerować dowolny, raczej krótki tekst, cytat itp na froncie etykiety. Później, wygląda to mniej więcej tak jak tutaj spotkanie pod fontanną.
Drodzy Zamurzaki... Na zakup Teutonicy nigdy nie jest za późno, polecam. W ramach współpracy mogę zaproponować 0 lt za dostawę, powiedzmy do końca jutrzejszego dnia, tj. poniedziałku.
@GFvH - Pierwsza partyjka buteleczek z zawartością wyruszyła. Proszę sprawdzać co jakiś czas pocztę, żeby nie przegapić przesyłki.

@defloriusz - Tak słyszałem, że Bialenii wymyślili ten sposób. Ale czy działa?
@GFvH Szanuję dobry wybór - proszę w wiadomości priv. o informację co ma zostać wygrawerowane na buteleczkach :)
@anglov - Wiem, jako tako działa. Piszę to w kontekście własnych doświadczeń ;)
@AFvTD Oczywiście, -50 lt z kieszeni każdego chętnego Hasselandczyka ;)

@Nthiefs Mówi się, że człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka hmm... Doskonale sobie zdajesz sprawę, że nie masz żadnych argumentów przeciwko swojemu prostackiemu zachowaniu, dlatego jak człowiekowi brakuje argumentów, atakuje personalnie. Brawo, potwierdzasz regułę znakomicie.
Yhyhm przepraszam najmocniej za małe niedopatrzenie, niestety już nie mogę edytować artykułu w związku z czym dopiszę w komentarzu. Oczywiście wchodzi jeszcze w grę dostawa do Hasselandu na poziomie -50 lt.
Hmmm wg mojej oceny sytuacji to:
- TK również ma kłopoty z funkcjonowaniem, czego przykładem jest moja sprawa rozpatrywana już od 3 miesięcy. W tym przypadku. obawiam się, że mógłby zostać pobity kolejny rekord.
- JKM jest nieobecny. A Regent chyba nie wyznaczony?
Szach Mat!
Pan Andrzej jest dla mnie idolem.
Celem wiersza jest zmuszenie do podjęcia jakiejś decyzji nasze organy Państwowe. Brak decyzji i brak wzięcia odpowiedzialności za nią, to najgorsze z możliwych wyjść. Struktura v-państwa w wymiarze TK jest w chwili obecnej z dykty.

@defloriusz Mało tego, Prefekt Generalny jest w trakcie rezygnacji ze swojej funkcji... Swego czasu zostałem poinformowany o zabezpieczeniu dowodów świadczących o dalszych nielegalnych postępkach pozwanego, który defrauduje swój "prywatny" (mój!) majątek będąc podejrzanym o posługiwaniem się więcej niż jedną tożsamością w KS.

SKANDAL!
No i to jest dobry, ciekawy wstęp do narracji historycznej, które tak bardzo lubię. Miodzio, że pojawia się także wątek teutoński.
@Ramael - Dodam tylko, że wcale nie mam tutaj na myśli tych dwóch osobników jako potencjalnych celów odsłaniania czegokolwiek ;)
Golizna zawsze w cenie, może następnym razem więcej da się odsłonić :P