Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Komentarze
Nadmienię jeszcze, że równolegle do finału odbędzie się w Soli mecz o trzecie miejsce :)
Cytuję:
Za chwilę piłkę ustawia Fabregas z Tropicany.
I to, dodajmy, bramkarz i kapitan w jednej osobie zdecydował o zwycięstwie!
@leszcz Tak, tak, teraz się tłumaczcie :P
Trener Teutonii oczywiście przemilczał haniebną porażkę jego reprezentacji z Tropicaną w ostatnim meczu grupowym oraz fakt, iż Teutonia zajęła w grupie pierwsze miejsce wyłącznie dzięki temu, że trener Tropicany w swej wszechwiedzy przewidział zwycięstwo Starosarmacji w jej grupie i uznał drugie miejsce za bardziej korzystne.
Uważam, że poseł Wander perfidnie wykorzystał swego kolegę Ribertropa. Włączając pana Joahima do swego komitetu przyciągnął tym samym młodzieżowy elektorat. Jednak, jako że nie grzeszy on (znaczy ten elektorat) zbytnią inteligencją, więc jego większość głosowała po prostu na pierwsze miejsce na liście. W ten sposób poseł Wander, mając mniejsze rzeczywiste poparcie, na plecach pana Ribertropa dostał się do Sejmu, niszcząc tym samym karierę bardzo obiecującego, młodego polityka.

Całe szczęście, że mój kandydat, Filip Powietrzny, również znalazł się w Sejmie i z pewnością udaremni dalsze machinacje posła Wandera!
@AFvTD a piąty mandat Robert Cz. zwany na dzielni Czekanem ;)
Pięknie, nie zaliczyłem jednego pytania ;(
@SantiVilarte
Cytuję:
Fakultatywnie też zorganizuję minilektorat z hiszpańskiego, jak będą chętni, pewnie na poziomie podst.
Poważany Kawaler chciał chyba napisać "tropicańskiego" ;P
@Bocian @LCdR Powód jest prosty, prefekt nie siedzi w KS 24/7 ;)
Świetny artykuł, podobnie zresztą jak poprzedni tekst o embargo, solidna dziennikarska robota. Bardzo mi się podoba zgrabne łączenie rzeczywistych wydarzeń z elementami narracyjnymi.
Ha! I teraz nie macie już żadnych wymówek, obywatele Starosarmacji. Do roboty, młodzieży!
@KonradFriedman
Ad.1. Ech, miałem nadzieję, że jedynki dadzą znać, iż to ironia ;)

Ad. 2. I równie tytularny mógłby być przecież król Baridasu-Książę Sarmacji.

Ad. 3. W takim razie tytuł winien brzmieć: "O co chodzi tej, bez wątpienia dużej, grupie Baridajczyków, która myśli tak jak ja".

Ad. 4. Sarmaci wybrali Księcia w wolnej elekcji i mogą (niestety) go w każdej chwili odwołać, więc moim zdaniem nie potrzebuje on większej legitymizacji do podejmowania takich działań jak ubieganie się o inny tron.

Ad. 5. Primo, STS nie przyjmował swoich rozwiązań jako doraźny środek w walce politycznej, secundo nie mamy w zwyczaju grupowego odbierania obywatelstw, a tym bardziej zmuszania do ich zrzeczenia się.
@KonradFriedman
Cytuję:
można korzystać z błędów w prawie, a można też tego nie robić ze względu na przyzwoitość
Można pozwolić narodowi wybrać swego króla, a można sztuczkami prawnymi usuwać jednego z kandydatów.
Cytuję:
Sam fakt, że osoby kandydujące bądź wspierające kandydatury, nazwijmy to po imieniu — obce — na tron w Królestwie, nie znają odpowiedzi na te pytanie, w zupełności wystarczy żeby stwierdzić, iż na tron ten nie pasują.
Nowy Sejm powinien w pierwszej kolejności zająć się wyłączeniem obywateli Baridasu z głosowania w elekcji Księcia. Nie będą nam obcy wybierać monarchy!!!!11111
Cytuję:
Nie ma w zasadzie żadnego powodu dla którego mielibyśmy mieć księcia za króla, więc te postulaty nie różnią się niczym od wyboru księcia na króla Teutonii, Konsula Sclavinii czy Namiestnika STSu. Niczym.
Przypominam, że królem Sclavinii jest Książę Sarmacji, więc jej obecność w tej wyliczance jest chyba średnio uzasadniona.

Zastanawia mnie, że WKW wyraża się, jak sugeruje tytuł, w imieniu wszystkich Baridajczyków, a jednocześnie nie pozwala im rzeczywiście przedstawić swego zdania w elekcji na króla, bez usuwania któregokolwiek z kandydatów wątpliwymi metodami.
nieodpowiadającą*
@KonradFriedman po pierwsze nie wiem czemu WKW się tak uwziął na Starosarmację, skoro Książę jej nie zamieszkuje.

Poza tym w STS ograniczenia "antyspadochroniarskie" nigdy nie były wymierzone w konkretną osobę, tylko ogólnie zabezpieczają samorząd przed sezonowymi obywatelami, dzięki czemu też nigdy nie mieliśmy z podobną sytuacją u nas doczynienia. Tymczasem w Baridasie widać rozdzieranie szat nad tym, że ktoś uzyskał obywatelstwo i zgłosił się na króla, działając w granicach obowiązującego prawa.

Dla jasności, nie uważam działań części mieszkańców Baridasu za "secesjonistyczne", ale nie podoba mi się, gdy ktoś pisze projekt reformy wywołany nie odpowiadającą mu propozycją rozwiązania problemu relacji Sarmacja-Baridas, którego to problemu sam wcześniej nie uregulował.
@KonradFriedman Trza było się prawnie zabezpieczyć przed spadochroniarzami, a nie płakać, że STS takie zabezpieczenia ma.
A nie lepiej żeby każdy po uzyskaniu tytułu diuka podejmował próbę zamachu stanu? Wtedy, jeśli zamach się uda, tytuły będą tracić wszyscy ludzie władzy, jeśli się nie uda - spiskowcy.
A więc to tak! Najpierw wolność, równość i braterstwo, a teraz nagle młodzież bardziej uprzywilejowana? Jak widać wando-rewolucyjne jaczejki już budują czerwoną "elytę", która, po obaleniu tradycyjnej arystokracji, będzie siedzieć w trybunalskich daczach, obserwując harującą na jej rzecz resztę narodu. ¡Abajo!
Cytuję:
Zacytowałbym słynne słowa Józefa Piłsudskiego o prowadzaniu kur
Cytowanie Piłsudskiego w obronie mechanizmów demokratycznych <3
Polecam zapoznać się z tym, tym i tym.
@piotr3lukasz Stirlitz był pijany. Siedział przy stole w sarmackim mundurze, i w ciepłych walonkach. Na stole stała butelka czarnoleskiej kukulicy, leżał kawał słoniny i kiszone ogórki. Stirlitz śpiewał gellońskie pieśni. Naprzeciwko, z opuszczoną głową, siedział Müller i w zamyśleniu spoglądał na Stirlitza. Tego dnia Stirlitz był tak bliski dekonspiracji, jak jeszcze nigdy przedtem...
@Antoni no, nie do końca na to samo. Bo Książę postanowił, że coś o systemie przed skończeniem powie, ale nie powiedział. Więc w stosunku do zdania pierwotnego jest pewna różnica, choć finalny wynik oczywiście ten sam ;)
@CarmenLaurent znaczy się, przykrywka jest skuteczna, skoro wierzycie w jego asymilację.

A szpiegów jak widać macie 40%.