Julian Fer at Atera
Komentarze
Mocny i obiecujący skład. Życzę powodzenia :)
Nie da się ukryć, że jest tu coś wyjątkowego ;)
@Ramael lubię grabić (co kolwiek by to znaczyło), a tak jeszcze bliżej tematu to myślę, że to bardzo ciekawa interpretacja :)
@GuedesDeLima To lubię, bo schowanych gazet jakoś nie udaje mi się znaleźć ;)
Szkoda, że Baridas mocny jeno w piłce nożnej :(
Nie wszystko jedno, bo to jeno byle jakość na horyzoncie

@AlbertJanMaat
Cytuję:
bez silnej ręki trzymającej Baridas w kupie długo nie pociągniecie.
Zobaczymy na jakim koniu łaska pańska jeździ.

Krytykować każdy potrafi, ale żeby przekonać to trzeba zrobić coś więcej niż krzyczeć "republika"
O Matko gdzie jesteś Tereso baridajska. Widać, że od razu Rzym zbudowano, ale runął. Przy takiej muzyce ciężko dostrzec ranne zorze.

A tak w podsumowaniu to zobaczymy, czy każdy orze jak może, czy z chęci by coś na tym wspólnym poletku wyrosło.
Baridas idzie jak wiosenna burza. Gratuluję Selekcjonerowi reprezentacji :D
Do boju! Do boju! Do boju - Baridas!
Dla mnie bomba :)
@AFvTD Wątpię, bo ja w odróżnieniu od WKW do błędów się potrafię przyznać i to robię, a WKW nie potrafi :(
@AFvTD sarkakazm. No cóż. Zdążyłem się przekonać na co WKW stać. Człowiek toczy się szybko, ale by mieć odwagę przyznania się do błędu to już trzeba mieć charakter. Szkoda, że tego WKW brak :(
@AFvTD jak zwykle na szybko i po łepkach. Zacytuję to co WKW umknęło:
Cytuję:
Art. 3.

Nadanie obywatelstwa

1. Warunkiem uzyskania obywatelstwa baridajskiego jest posiadanie obywatelstwa Księstwa Sarmacji.
2. Przesłanką nadania obywatelstwa jest dostateczna aktywność mieszkańca oraz jego były i obecny stosunek do Królestwa, jego obywateli i władz.
3. Obywatelstwo baridajskie nadaje się mieszkańcom Królestwa Baridasu, którzy posiadają profil mieszkańca w systemie informatycznym oraz są zameldowani w jednym głównych miast systemowych Baridasu.
4. Szczególnie uzasadnionym wypadkiem uzasadniającym nadanie obywatelstwa jest znacznych rozmiarów aktywność mieszkańca albo dostateczna aktywność mieszkańca, zamieszkującego Sclavinię.

Gdzie jest napisane, że aktywność mieszkańca Sclavinni ma dotyczyć terenów Baridsu?

Nawet na Wicekróla się WKW nie nadaje, ale za to naginać rzeczywistość w imię równości i sprawiedliwości republikańskiej to WKW potrafi. To jakieś zakłamanie. Nigdy bym żadnego Baridajczyka nie posądzał o to by bez powodu odmówił innej osobie baridajskiego obywatelstwa.

Hańba!
@SantiVilarte Po pierwsze: korona została zwrócona Księciu, więc kto jest Królem Baridasu? Po drugie: wszystkie wymagane warunki formalne do nadania obywatelstwa baridajskiego dla Wymienionego Sclavińczyka, który legitymował sie zamieszkaniem w Eldoracie zostały spełnione. Winny się nie przyzna do błędu - to po trzecie,

@defloriusz co cy nie powiedzieć - pięknie napisane :)
@AFvTD Bzdura i naginanie rzeczywistości.
Cytuję:
A no i jeszcze jedno - obecnie nadanie obywatelstwa obywatelowi/mieszkańcowi Baridasu od momentu oddania korony Baridasowi przez Roberta Fryderyka miało miejsce tylko raz - dokładniej zostało ono nadane Szymonowi Grańskiemu znanemu obecnie jako Konsul Andronik. Przy czym warto podkreślić, że zostało ono nadane na podstawie wyjątkowych zasług dla Królestwa Baridasu oraz sporej aktywności, jaką wykazywał się Szymon Grański w Baridasie. Postów Ludwika Tomovicia w Królestwie Baridasu w ostatnim czasie nie widziałem, lub była to aktywność śladowa.
Po pierwsze: wyjątkowe zasługi i nadanie obywatelstwa honorowego dla Szymona Grańskiego znanego obecnie jako Konsul Andronik za wyjątkowe zasługi to całkiem inny temat.
Po drugie: Szymon Grański najpierw otrzymał zwykłe obywatelstwo, a zostało one zamienione na honorowe tylko z tego powodu, że został Konsulem.
Po trzecie: nadanie obywatelstwa dla Sclavińczyka miało miejsce raz (od czasu abdykacji Cudzoziemca), bo nikt inny ze Sclavinii się o to obywatelstwo nie ubiegał.

Wstyd i hańba Wicekrólu.
@AdekJozef xD o Was nawet nie wspomnę, bo słów brak by to kulturalnie wyrazić i oddać to co by się chciało powiedzieć xD
Z Wami można rozmawiać tylko Waszymi słowami:
zX1jSLfd.png
No to żebyście się wypierdolili w kosmos
Co mogę rzec. Wolność Tomku w swoim domku. W Baridasie często takie akcje się zdarzają i tyle samo z tego wynika. Dam kilka przykładów:
- La Milicia el Regulo esta volviendo czyli NPA;
- Korzenie Ciuad de Bravo ;
- Rebelia w Ciuad de Bravo .
@AdekJozef
Cytuję:
Proponowaliśmy również szereg zmian wewnątrz ustrojowych z których najważniejsza to kadencyjność króla oraz zmiana ustawy zasadniczej itp itd.
No nie bardzo to widać. Dostanę jakiś link, bo oprócz konstytucji republiki dzieła @AFvTD to ciężko mi coś znaleźć od WKM
Cytuję:
Nie było takiej odezwy i poparcia, teraz to się zmieniło dlatego czuję się zobowiązany do walki o reformy.
O jakie reformy WKW widzi tylko jedną dobrą zmianę z monarchii na republikę.

@AFvTD
Cytuję:
Nie wiem czy Jaśnie Wielmożny zauważył, ale jest spora grupa obywateli popierających zmiany i jeżeli okazałoby się, że jest to większość - dlaczego nie mielibyśmy się wprowadzić zmian, za którymi jest większość? Jak na razie, jak mówiłem - jest tutaj definitywne traktowanie króla nad lud, tworzenie z Baridasu prywatnego folwarku Króla.

Spis obywateli przedstawiam poniżej, bo nie wszystkich stać na to by się po obywatelstwo zgłosić :(
AF039, Tomasz Liberi,
AG308, Baszar Svensson at Atera,
AG541, Alfred Fabian von Tehen-Dżek,
AG866, Januszek von Hippogriff-Pałasz,
AF766, Laurencjusz Ma Hi at Atera,
AF827, Julian Fer at Atera,
AG972, ramael,
AG864, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini,
AG232, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza.
A0004, Piotr III Łukasz - obywatel honorowy Królestwa Baridasu.
AG889, Szymon Grański - obywatel honorowy Królestwa Baridasu.

Frakcję republikańską proszę o konkrety w sprawie dogadania się, bo gotowości do ustępstw nie zauwżyłem :)
Po co rozmowy gdy ktoś proponuję ustawę zasadniczą o zmianie ustroju. To Wy republikanie próbujecie reszcie narzucić swoją mimo iż gołym okiem widać, że są przeciwnicy tej propozycji. Nie przedstawiacie nic poza samą zmianą ustroju. Niby jak chcecie się dogadać? Bzdura.
Biurokracja i ciekawa aktywność to podstawa dla tego sukcesu. Trzymam kciuki :)
Powodzenia i weny :)
Bardzo ciekawy i zachęcający początek :)
W Ciuad de Bravo panuje spojój. Królewska Gwardia Baridasu przywróciła ład i porządek. Od dzisiaj po odstawieniu do szpitala naćpanej kobiety, która prowadziła tramwaj, cudowny "biały proszek" wydawany jest w CdB na kartki.
Niech żyje Książe! Niech żyje Król! Vivat Monarchia :)
Piękne :) Da się zamówić taki strój galowy?
Ładna mi rewolucja. Dla kogo?