Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Komentarze
Tak jak wspomniał Arcyksiążę Hergemon koncepcja połączenia togi z pejczem to przysłowiowy strzał w kolano. W mojej głowie kiedyś zrodził się pomysł aby za pilnowanie ładu i porządku w Teutonii odpowiadał specjalny korpus TLGK. Taka samorządowa prefektura. Nie wiem, czy koncept "pilnowania swojego podwórka" przez samorządy przyjąłby się w całej Sarmacji, ale ja osobiście z chęcią zobaczyłbym go w Teutonii.
Ja tam wolę starą szkołę. ;)

Domy spalić, baby z dziećmi wygnać, a buntownikom "podziękować".
Pierwsze zdanie, choć lekko zmodyfikowane, ewidentnie zerżnięte z Manifestu Teutońskiego. Czyżby zabieg marketingowy?
Czy tylko mi się wydaje, że jakość wykonania rysunku podskoczyła nieco w górę?
Cudo! :D
Można? Można. Nawet jeśli utwór nie jest arcydziełem wszech czasów to i tak doceniam wkład i poświęcony czas, bo wątpię aby każdy z nas potrafił tak od niechcenia strzelić czternaście wersów krótkiej ballady w innym języku. Babciu, jestem z Ciebie dumny! ^^
Dziś nie ma Sejmu, jutro nie będzie Kanclerza, pojutrze samego Księcia, a z czasem ostanie się już tylko Teutonia. Wiedziałem, że rytuały ofiarne z gellońskich uchodźców w krypcie cesarskiej przyniosą skutek! <3
P.S.
Serio sądziliście, że zniżę się do takiego poziomu aby zmontować film z samą melodią?
Na świętą mękę synów teutonizmu... Następnym razem postaram się wgrać napisy za pośrednictwem programu, a nie YouTube. XD

Teraz pytanie dnia. Kto pamięta kim było trzech patriotów zakutych w kajdany? ;)
Nie wymyślono własnych słów? Jeśli napisy się nie wyświetlają to polecam włączyć je ręcznie na pasku odtwarzania.
@Sławek
Tworzyć, pielęgnować! Teutonia musi panować! :D

@Torkan
Úr emporiš Ruune vil'afšteiti!

Przetłumaczenie tych utworów to kawał roboty. Trzeba by jeszcze wykreować nowe słowa na potrzeby tej translacji. Aczkolwiek to jest do zrobienia. Można to obgadać na naszym IRC-u lub forum. Pomysł szanuję i wspieram. ;)

@Roland
Jeszcze nie raz to powiesz. :D
Zarówno wrota jak i fundusz wsparcia powstań narodowo-wyzwoleńczych w pałacu książęcym w monderyjskiej Hanssii stoją otworem. Zapraszam. :3
To się rozumie samo przez się Mości Książę.
To ta ruda propaganda z kącika go tak rozproszyła. Dajże chłopakowi spokój...
@Jihymed
Dlaczego zły? Mowa teutońska powinna być fundamentalną częścią naszej tożsamości narodowej nawet jeśliby używać jej tylko sporadycznie.

@RCA
Trudne, nie trudne. Ja wierzę, że chcieć znaczy móc. ;)

@KriVersen
Jak pierwsza faza (TM) wypali to weźmiemy się do roboty. Myślę, że pomoc Torkana też Nam się przyda o ile będzie chętny.

@Adam
W razie czego uderzaj tutaj.
Właśnie dałeś RCA nową motywację do ponownego zostania Kanclerzem. :D
Cytuję:
[...] czy to po prawdzie, jak niektórzy sugerują, jedynie zasłona dymna przed tym, że faktycznie KT chce z KS zerwać i rozpocząć legalne zbliżenie z KD?
Nie bez powodu dwóch Teutończyków księciuje w poszczególnych prowincjach dreamlandzkich. Ba! Jeden nawet stoi na czele rządu.
Ja Ci dam "Teurończycy"...
Muszę zrobić screena póki ojciec nie patrzy. ^^
Krótkie i treściwe. Do małej kawki idealne. Przyjemnie się czytało choć ja bym dla smaku dodał wątek pokrewieństwa z de Burg von Baden'ami. ;)
Babciu Vladimirze, wesprzeć wsparłem, ale dyjże już pokój.
Chwila, czemu ten staruszek na zdjęciu po prawej trzyma legendarną fajkę Mistrza Teutona? Sądziłem, że ten antyk zaginął całe lata temu.
Cytuję:
[...] do zaangażowania w prowincję nikt nikogo nie zmusza.

Mnie zmusza. Ten głos. A właściwie te głosy. Głośne i uporczywe głosy. Te z tyłu głowy...
Baridajski nacjonalizm. Ciekaw jestem jaką to przybierze formę po powiedzmy roku obróbki i czy w ogóle jakąś przybierze. Inicjatywa fascynująca i szczerze kibicuję zamurskiej myśli narodowej. Pieprzcie marność i dbajcie centralnie o jakość, a nie wyjdzie fatalnie. ;)
Juarez bazgrze w notesiku - Wykorzystanie wizerunku Księcia na banerze reklamującym golarki nie jest zabronione. Zapisane. - uderzył piórem w kartkę robiąc dużą kropkę.
Ja co najwyżej herby w Gimpie dorabiam.
A nie widać? :P