Orjon Surma
Komentarze
@JO christosza
hm... w sumie teraz się zastanawiam, czy postawiłem na właściwą odpowiedź, gdyż... jednak nie ma zbyt wiele do roboty w kwestii Waszych działań. Robicie świetną robotę dla KS, i chyba jednak nie ma zbyt wiele do upraszczania.
1. pomysł nie jest ogólny. o nim relatywnie niedawno rozmawiano - tutaj wątek. chciałbym wnioski, które tam wyciągnięto, przełożyć na realne działanie - stworzyć funkcjonalną, prostą i przejrzystą stronę, pomocną dla potencjalnych nowych Sarmatów, z której dostaną się oni do "głównej" części serwisu, to jest DSG i Forum Centralnego. to, moim zdaniem, zachęci potencjalnych nowych mikronautów do zamieszkania u nas. chciałbym, aby tak się stało.
2. ja wiem, że dadzą. Mają ogromny potencjał, wiele chęci. Ale w niektórych przypadkach, moim zdaniem, pomoc ośrodków centralnych jest przy tym niezbędna, a dotychczas było... jak było. Rada Samorządowa niestety nie ruszyła wciąż, i chciałbym, aby była ona też jedną z form do wsparcia samorządów ze strony RM.
3. tutaj wielu innowacji nie będzie - to prawda.
4. stoję na stanowisku, iż nowy mieszkaniec będzie zagubiony w tym, jak to wszystko działa. można mu pomóc, a nawet trzeba - jednakże nie może być to tylko kopipasta w wątkach powitalnych. tu też trzeba spojrzeć na niego od jego strony - ja sam, kiedy do Sarmacji trafiłem, byłem trochę zagubiony od strony formalnej i potrzebowałem czasu, aby wiedzieć, gdzie co jest. z tego co wiem obecna minister ds. edukacji nad nowym modelem nauki pracuje, w razie wygranej będę się z nią kontaktować, by się dowiedzieć, co dotychczas wypracowano.
5. hm, ciężko mi się wypowiedzieć ;) ale po części na pewno tak - można część rzeczy z pewnością uprościć, ale to wszystko wymaga analizy - zaczęliśmy ją w tej kadencji rm, będziemy to robić dalej.
6. na pewno nie będzie to wielki gabinet - każdy minister będzie mieć jasno przydzielone role, kompetencje; resorty - na pewno finanse, sprawy wewnętrzne, oraz edukacja, kultura i sport (połączone w jeden resort). nie mam jeszcze jasnej koncepcji, kto gdzie trafi; rozmowy na ten temat dopiero się zaczną. planowany skład rządu postaram się przedstawić do 20 listopada.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wątpliwości. Jeśli nie - zapraszam do dalszego zadawania pytań :)
Odpowiadając na pytanie nr 2: chociażby wydarzenia, które doprowadziły do Baridajskiego Sierpnia - tutaj sądzę, że zawiniły obie strony, zarówno ówczesne władze Baridasu, jak i JKM - podejmując decyzję bez konsultacji i ulegając emocjom nie zawsze uzyskuje się dobre rezultaty; tutaj można było się porozumieć moim zdaniem.
Więcej na razie nie jestem w stanie sobie przypomnieć, przedstawiam to, co najaktualniejsze.
Cytuję:
Kawaler jaki ma stosunek do koncepcji połączenia Konsulatu Sclavinii ze Starosarmacją?
Sadze, ze jest to dobre rozwiazanie, ktore - tak sadze - pomoze obu prowincjom. Mam nadzieje, ze roznorodnosc doda wspolnej, polaczonej prowincji jeszcze bardziej niezwyklego charakteru.

Na drugie pytanie, z powodu jego... zlozonosci (;) odpowiem pod wieczor. Obecnie jestem w szkole.
Podsyłam linki:
http://wzsn.blox.pl/html
http://www.pssn.prv.pl/
https://kpsn.wordpress.com/
Wcześniej, w 2005, były ogólnomikronacyjne mistrzostwa - http://wandystan.eu/wandea/system.php?strona=42 niestety strona zniknęła i na webarchive też jej nie ma...
http://www.dreamland.net.pl/glos/25c.html tu coś po lewej
Sporo tego. jak znajdę jeszcze to podeślę :)
Klasa sama w sobie! :)
Dobry artykuł :)

A drużyna, cóż... moja Namiestnikowska Jakość. :D
Kolejne lotnisko? Jak tak dalej pójdzie to na każdym starosarmackim polu będzie co najmniej hangar :D

Ale jestem dumny z takiego lenna!
Dziękuję WKM i gratuluję wszystkim odznaczonym :)
;oo

Nie spodziewałem się tego. Naprawdę.
Dziękuję!
Unisławowska Spółka Wydobywcza straciła niedużo - liczę, że będzie lepiej. :D
I nie, nie mówię że dotacji ma nie być - ale decyzja była wydana 8 sierpnia. Moim zdaniem lepiej było zrealizować ją od razu, zwłaszcza że RM posiadała środki (na pewno co najmniej 1,25k z podpisanej ze mną umowy), a czemu zrobiła to wczoraj? Nie mam zielonego pojęcia.
W chwili pisania tego komentarza stan RM zmniejszył się o kolejne 500 tysięcy - wczoraj nastąpiło wpłacenie dotacji do giełdy.
Aby nie było, że nie ostrzegałem:
Cytuję:
(~OvTS) chciałbym złożyć życzenia, ale boję się że głośniki by popękały :D
Słuchacie na własne ryzyko!
Za wszelkie "yyy...." nie ponoszę odpowiedzialności.

I nie tylko w tych dwóch miejscach - jeszcze mój pendrive i komputer. ;)
Chętnie je zarchiwizujemy!
Hah, chcielibyście. ;)
Serie zostaną uporządkowane do środy :)
Świetny pomysł!
Będziemy myśleć nad tym! :)
No i dziękuję za wszystkie datki!
Gratuluję Tobie tej owocnej kadencji! :)
Zrobiono.
Daję tantiemkę! Świetne opowiadanie! :)
Gratki! :)
Powodzenia na Our Sound!