Joanna Izabela
Komentarze
@Prokrustes Myślę, że jednak w momencie kiedy żarty innych osób traktujesz jako narzędzie do nawalania. a przycinki JKM w stronę moją są traktowane jako zdrada Sarmacji (bo zaśmiał się, że Teutonii go nazywają Księciem Sarmacji to go obrażają) nie sposób nie brać cię na poważnie. Wiesz jednak twoje zachowanie przez te parę miesięcy jasno nam pokazało, że nie warto z tobą żartować, co więcej nie warto PRZY tobie żartować .
@Prokrustes Teraz się wykręcasz, jednak ładnie zasugerowałeś ze JKM zaczął likwidacje sejmu. Ba, samo to że zaczęto jego likwidacje jest przekłamaniem. Jeżeli uważasz. że sejm nie jest potrzebny to nie zrzucaj tej wizji na kogokolwiek innego niż tylko na siebie.
@Prokrustes Widzialam tylko rozwiazanie zle funkcjonujacego sejmu i zrobilo to spoleczenstwo. Chyba, ze o czyms nie wiem, bo napisano jakis inny scenariusz w ktorych szanowny Kanclerz podobno jest biegly.
@Antoni Nie chce się mądrzyć ale TK nie przyjęło argumentacji powyższej. zwracałam uwagę na to na discodzie ale MTK stwierdził że jest inaczej ;)
Jak zawsze zdolności twórcze Teutonczykow na najwyższym poziomie. Pod wrażeniem jestem obu artykułów.
@mtk Znaczy w 2 dni po koronacji się wyrobimy ;D
@leszcz No tak bo zgoda Księcia, RM i Sejmu to skandaliczny sposób. Co więcej debata trwała tyle ile powinna i każdy obywatel miał możliwość się wypowiedzenia. Nie było przeciwników ale nagle wszystko jest "skandaliczne" :D
@defloriusz Ponieważ myślę, że ludzie mają dość już nieuprawnionych osób, które będą robiły jak chcą z pominięciem reguł. A tak można odebrać deklaracje tak zaprezentowane.
@AFvTD Zaczynacie czerpać z klimatów azjatyckich, niedługo będziecie eksporterem wszystkiego ;/
@PiotrdeZaym Powiedziałam, ze naturalnym procesem jest starzenie się mózgu, co przeszkadza w przyswajaniu nowych informacji im starsi jesteśmy tym gorzej. Postępuje to u każdego, taka biologia. Ja się tak szybko nie uczę jak w wieku 15 lat, natomiast osoby po 60 nie uczą się tak szybko jak ja, W procesach psychicznych na każdym etapie życia też widać zmiany, inaczej człowiek myśli w trakcie dojrzewanie, inaczej dorosły, inaczej na starość. Inne są zadania rozwojowe, inaczej też człowiek się zachowuje. To, że nie jest wstanie uczyć tak jak człowiek młody, nie oznacza że nie może korzystać ze swojego zdobytego doświadczenia i przekazywać go dalej. Nie uważam też, że osoby starsze powinny "wypadać z społeczeństwa" co mi się tu próbuje zarzucić. Natomiast nie widzę sensu tłumaczenia osobie starszej, która ma swoje przekonania i jest do nich przywiązana x lat, że jest inaczej, bo jak już napisałam nie przyniesie to efektów. Nie mam czasu na jałowe dyskusje które kończą się "a ja uznaje inaczej". Komentarze pod artykułem były dla osób czytających, osób które są w wieku "szukającym swojej drogi". Bo świat się zmienia nieustannie i szczerze bym nie chciała aby młodsze pokolenie używało słów "czarnuch" "skośnooki" "brudas" "żółtek" "pedał" "ciota" itd. Kolejne jakieś próby zaczepek, robienia z siebie ofiary, płacze, będą po prostu zbywane. Próba "pocieszenia" też nie jest trafiona. Nikomu nie życzę śmierci, myślę też widziałam jej dość sporo, a będę jeszcze więcej. Uważam, ze takie zarzuty że chce by ktoś umarł są po prostu słabe. Są osoby których śmierć będzie dla mnie ciężkim osobistym doświadczeniem ale jednak większość ludzi nie ma takiego wpływu na mnie i nie łudzę się że w tym przypadku byłoby inaczej.
@PiotrdeZaym Czarnoskóry nie jest wyrazem obraźliwym. Natomiast nie będę uczyła co jest, a co nie jest bo w pewnym wieku próba nauczenia nowych rzeczy, szczególnie u osoby cechującym się nadmiernym uporem, nie przyniesie efektów. Wole sobie ten czas przeznaczyć na coś ciekawszego. Mam nadzieje jednak, że inne osoby z Hasselandu będą umiały zrobić narracje z poszanowaniem jednak odmiennej kultury. To tyle w tym temacie z mojej strony.
@PiotrdeZaym faktycznie zrobiłam błąd ortograficzny, dziękuje za pokazanie ;) Nadal nie zmienia faktu, że "skośnoki" jest obraźliwym słowem w tym znaczeniu (patrz słownik oksfordzki: https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/definition/english/slitty-eyed czy może lepiej po polsku https://pl.wiktionary.org/wiki/sko%C5%9Bnooki]. Szczerze nie bardzo mnie obchodzi, co uważasz, bo normalnie to słowo jest uznane za rasistowskie (gest jaki czasem wykonują ludzie w celu zrobienia skośnych oczu również). Zamiast się głupio bronić po prostu powiedz, że nie wiedziałeś i to popraw. Pójście w klimaty azjatyckie jest dobrym pomysłem ale nie można robić z tego parodii, czy promować to takimi wyrażeniami.
Słowo "skośnooki" w kontekście azjatów jest obraźliwe, tak samo jak obraźliwe jest nazywanie ich alfabetu "krzaczkami". Wobec tego mam pewien niesmak czytając ten artykuł.
@Ramael Jak mówiłam, faktycznie może dochodzić do niezrozumienia realiów sarmackich i naszych norm moralnych. ;D
@Rokusz Takie zachęty działają w tą stronę że faktycznie mi się chce kandydować ;) Proszę o wybaczenie ale to moja sprawa co chce zrobić i czy chce startować. Nie jestem przeciwnikiem a prefektem, który dba o dobro zabawy. Jeżeli ktoś uważa że powinnam dać robić w konia ludzi normalnie się bawiących to mam wrażenie, że jednak to nie z moją moralnością jest coś nie tak. Rozumiem jednak, że to wynika z niezrozumienia Sarmacji, wszak w RONie może być inaczej.
@Ramael u mnie działa. Zapraszam do zamku w Złotym Grodzie, tylko proszę po drodze kupić alkohol i coś do przegryzienia.
@JanuszekvHP A mogę poprosić o te przepisy prawne, które podobno łamię?
@GuedesDeLima Jedna osoba mnie poprosiła ale przy okazji ukryłam każde (duza część osób, ktora nadal jest w mikronacjach ma juz inne dane, wiec domyslam sie ze wolą aby jednak nie używać ich realowych) . 15 lat temu było troche inaczej, też nie każdy miał konta na mediach spolecznosciowych itd. po tych 15 latach osoba moze nawet nie wchodzic i nie zdawac sobie sprawy, ze jej dane dalej sa publikowane.
@BrunonKrasnodebski Od ciebie 6, ale od jednej osoby najwiecej to 12 :D
Policzyłam liczbę oznaczeń w dniu dzisiejszym - 32 na discordzie ;D
@BrunonKrasnodebski A najśmieszniejsze, że nie do końca chce mi się uwierzyć ze Ola wpadła na pomysł żeby ten Sejm zacząć. Na początku się wzbraniała od tego jak mogła, a potem magicznie otworzyła obrady. Nie sądzę że była takim samobójcą żeby sama podjąć tą decyzje bez konsultacji.
@Ola skończ dla własnego dobra. Jedna z bardziej denerwujących rzeczy niż samo łamanie prawa, jest próba udowadniania, że było to okej, a osoby na to reagujące są osobami winnymi (bo jakby nie zareagowały to nikt by nie wiedział). Może ktoś się nabierze ale jednak mam nadzieje, że nie tak wiele osób.
Przyznanie się do winy i wzięcie za to odpowiedzialność za to co się zrobiło i w czym uczestniczyło jest dorosłym posunięciem. Widać jest, że przeżywasz to osobiście. Dziękuje też, że nie robisz z siebie ofiary. Prosiłabym również inne osoby żeby uszanować decyzje Grzegorza oraz nie mieszać go z błotem. Tak, zrobił źle, teraz ma chęć poprawy i mu ją umożliwmy.
Ja tam smiechlam ;D
Ja tam widze postep w pisaniu artykulow ;) Takze dobry kierunek
@Zombiakov Na pewno nie takie, ze potrzebna jest znajomosc tego jezyka ;D
Dobrze bo już widzę problemy w hasłach. Od razu mówię, nie ma żadnych haseł 2-3 literowych, żadnych. Znaczy jak są to po prostu litery się tak ułożyły. Wszystkie hasła są związane z Teutonią.