Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Komentarze
Ach, no to tak trochę mały budżet jest, a Złote Wędki są dla mnie bardzo ważne, więc HKK przeznaczy 50% środków ze sprzedaży kart na nagrody dla Laureatów Złotych Wędek! Zachęcam do uczestnictwa w Gali Rozdania Nagród!

I dorzucam 100 tysięcy z własnej kieszeni, Heweliuszu, potwierdź, że przelew doszedł :D
Mam nadzieję, że Kronika dalej będzie się rozwijać i ostatecznie osiągnie najwyższy poziom. Życzę powodzenia!
Głos oddany, serduszko zostawione odliczanie do Gali czas zacząć. :D
Podzielam zdanie Bociana, przy trzęsieniu ziemi w Ferze staram się pomóc angażując Vienbien, ale teraz jest już ciężko znaleźć ręce do pracy przy kolejnych katastrofach. Może teraz jakieś pozytywne newsy? :D
Wiedziałem, że mogę na ciebie liczyć, nawet bez słów jest CUDO <3

#Razem_damy_radę
#Solidarni_z_Ferem
Na cześć ewolucji Zyriusza

Buduję!
Również zapewniam, że dopóki Jul nade mną czuwa, nie ulegnę trenerskiej realiozie. Mam nadzieję, że Falanga Fer zgodzi się na mecz charytatywny, cieszę się, że wyszła również taka inicjatywa.
#Razem_damy_radę
#Solidarni_z_Ferem
@Bocian niech 2021 wyrzuci szybko wszystkie asy i gra dwójkami :D Wtedy już nas nie zaskoczy
Życzę zarówno JKM P2G jak i Kanclerzowi Antoniemu, aby zdołali spokojnie i dokładnie załatwić swoje sprawy. Myślę, że mając takie osoby jak Regent oraz Podkanclerzy jesteśmy w stanie przetrzymać ten czas bez szwanku. A Sarmacja zawsze musi stać na drugim planie wobec ważniejszych spraw :)
@SantiVilarte generalnie, sytuacja była taka, że ówczesny burmistrz miasta Leszek de Ruth nie dostarczał jedzonka w kantynie, aż w końcu Fer został objęty kwarantanną. Użyłem tego "zdarzenia" i dorobiłem tło związane z trzęsieniem ziemi :D Wyszła całkiem spora akcja narracyjna, przez dosyć nieświadome wtedy działanie ;)
Co prawda, nieprawdą jest, że ostatnie trzęsienie było 2 lata temu, bo było dokładnie 28 kwietnia 2017 roku, czyli już prawie 4 lata temu i było ono zdecydowanie większe, niż obecne, doprowadziło miasto do ruiny, ale zapewniam, że Vienbien nie będzie stało bezczynnie, kiedy sarmaccy bracia mieszkający w Ferze mają problemy! Już zbieramy się do pomocy!
@Bocian to co było kupione wczoraj, jest na pewno. To co było kupione wcześniej - niestety nie ;)
Zastanawia mnie jeszcze tylko jedno. Czy "wszytskie" w nazwie eventu jest celowym zabiegiem :D
Takie inicjatywy przynoszą ogromne zyski, dla osoby, która wie jak to działa, jest to niewielki wysiłek, a jednocześnie wydaje się z pozoru nieszczególnie obciążająca budżet (no bo co to jest 500lt) :D

Byle więcej! :D
Złote Wędki <3 Kocham, uwielbiam idę szukać kandydatów :D
I ja się dołączam do gratulacji :) Drugie miejsce pod tak znakomitym szachistą to jak pierwsze :D
Nie pozwolę się zgodzić z tezą, że cechą yoyonacji są ciągłe spory o władzę i kłótnie między obywatelami. To jest właśnie najważniejsza i zarazem najcenniejsza cecha mikronacji właściwej. To spory napędzają ogromną aktywność. Stwierdzenie, że jest to cecha yoyonacji jest w mojej opinii przede wszystkim stwierdzeniem, że nie ma w obecnym mikroświecie mikronacji właściwej.

Spór o władzę i kłótnie między obywatelami to porządek dzienny wielu mikronacji. Pozwolę sobie stwierdzić, że można nawet w Sarmacji wyszczególnić wątek walki o władzę oraz kłótni. Trudniej jest natomiast powiedzieć, że jest to wątek niskolotnej twórczości, ani tym bardziej nieuporządkowanej. Uważam, że jest to w monografii szczególnie niedoprecyzowane i warto byłoby się pochylić nad tym tematem głębiej.

Bo o ile w przytoczonym przykładzie spór opiera się na wadliwym ustroju i można to zaliczyć jako cechę yoyonacjj, tak w Sarmacji np. na czas wyborów również pojawia się taki spór. Zależnie oczywiście od ilości zainteresowanych zajęciem miejsc w ławach poselskich czy tronu książęcego. Nie zawsze taki spór następuje, czasami nawet zdarza się, że go nie ma, ale nie możemy go wykluczyć. Jest prowadzony w wyważonym tonie i rozstrzygany na określonych zasadach.
Niezadowoleni z konfiturek są pewni ci, co nie dostali i nic nie robili :D
@Seweryn Hergoliena niestety nie ma w kanonie bóstw Ighituk :D
Przeczytałem, ale żeby się odnieść, muszę to sobie najpierw poukladac w głowie. Bo w sumie, trochę racja, ale nie we wszystkim można się zgodzić :D
@AvdCGI jest super, ale proponuję zwolnić. Często wydawane teksty szybko się przejedzą ;) Warto natomiast przygotować sobie kilka przypowieści i zapisać gdzieś do publikacji za kilka dni, wtedy ludzie będą czekali. Inaczej po 3-5 wydaniach będzie: "Co? Znowu to samo, a daj se pan spokój" ;)
@JanuszekvHP to jest rewolucyjny system, który zmieni porządek mikroświata (Mruga porozumiewawczo w stronę twórcy SGZR)
@Marceli teraz już powinno grać tak jak powinno. W tym drugim przypadku też drobnej rzeczy nie podmieniłem i wyświetlało moją "kolekcję" :D
@LudwikTommo @Marceli mam nadzieję, że teraz poprawnie działa, jakby coś jednak nie działało, to będę szukał dalej.
Ok, faktycznie coś jest nie tak, zaraz zerknę