Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Komentarze
A ja czuję że rozumiem treść wiersza :D tą ukrytą , w każdym razie sprawa się wyjaśniła ? Czy muszę coś wysyłać ?
Ach xD czego nigdy nie ma nikogo z kółka kiedy ją wchodzę c:
.
Cytuję:
Nie ma co ukrywać, sarmackie społeczeństwo się starzeje, a ogólna demografia mikroświat jest niekorzystna. Dlatego też państwa wirtualne, wspólnoty mikronacyjne, powoli umierają śmiercią naturalną.

Być może i jest tutaj trochę prawdy ;) ale ja (16-latek) mogę być przykładem iż młodzież potrafi zarówno prowadzić z dorosłymi dialogi, interesować się polityka i wogóle ktoś taki jak ja może zainteresować sie, nawet na dłużej mikronacjami :D trzeba tylko tak jak już kiedyś powiedziałem, dobrze się zareklamować :) i nie widzę tutaj problemu aby podjąć odpowiednie działania :)
To ja gratuluję ;) może i ja coś złapie za rok, może dwa :D
Cytuję:
. druga sprawa - demonizowanie sporów. Spory same w sobie są dobre, bo inaczej cała zabawa by nie miała sensu. Oczywiście wszystko sprowadza się do tego, czy trzymają one odpowiedni poziom, czy też raczej sprowadzają do leczenia własnych kompleksów. Ale twierdzenie, że jak wszyscy będą się zgadzać to będzie to kraina dobrobytu jest mocno oderwane od rzeczywistości. Przykładowo całe życie polityczne ograniczyłoby się do fetyszu Wielkiego Kanclerza, czyli liczenia co miesiąc budżetu RM. TK byłby co oczywiste zbędny, prowincje - w obecnej formule w zasadzie też.

Zgadzam się z panem, ale jeżeli prowincje nie dojdą do jakiegoś porozumienia, dojdzie - prędzej czy później - do wojny domowej, co będzie skutkować rozpadem KS tak samo jak w przypadku całkowitego pokoju pomiędzy członkami.
Cytuję:
. To, że ktoś wymyśla dla was różne inicjatywy to jedno, ale ważnym jest też sam udział, bo jak w konkursach na 60 osób udział biorą 2-3 osoby to się KU*WA przestaje chcieć cokolwiek organizować.
Cytuję:
. A więc, drodzy pomysłodawcy konkursów i inicjatyw: czemu jesteście tak zapatrzeni w siebie, że uważacie, że wasze pomysły są zajebiste, ale ta zła społeczność się nie zna i was ignoruje? Nie wpadł z was nigdy na pomysł, że nikt nie bierze w danej rzeczy udziału, bo jest ona najzwyczajniej w świecie słaba? Z waszymi inicjatywami jest jak z komunizmem, że jest on świetnym ustrojem, tylko ludzie do niego nie dorośli? Co więc z tymi, które są po prawej stronie, cieszą się powodzeniem przez błąd w Matrixie, czy po prostu autorzy kogoś przekupili?
Podsumowując, zastanówcie się, czy uważacie, że inicjatywy są gówniane, czy że gówniani są ludzie. Bo to drugie dziwnie brzmi w artykule takim jak ten.

A może to nie pomysły są gówniane, lub ich organizatorzy , ale fakt że wszyscy chcą być organizatorami, a nikt nie chce brać w nich udziału? Nikt nawet nie spojrzy na artykuły innych, bo musi pilnować swojego konkursu w którym i tak 2-3 osoby chce wsiąść udział.
Nią faktycznie jest tutaj najważniejsze x) no nie pomyślałbym x) no ale coż, może przydałby się im zastępca lub pomocnicy ? Oczywiście nie jestem obecnie w stanie im pomóc, ale może w przyszłości ;) niedalekiej x) obiecałem przecież że jak się nauczę to zrobię stronę główną na telefon ;) no i przydałoby się odkurzyć Facebooka Sarmacji. Ostatni post z okresu baridajskiego sierpnia może odstraszać :D

P.S. Tutaj też mi zacytujecie klasyka ? XD
Cytuję:
Cytując klasyka, to napiszcie

OK jak się nauczę to napiszę. Podejmuje rękawice.
A nie ma więcej kandydatów?
Jestem chodzącym beztalenciem :) nie musicie mi tego mówić :-)
Dobra poezja nie jest zła :) Ale nie można zbierać wszystkich Ziółek, ale tylko tyle co potrzeba. Bo to zagraża ekosystemowi lasów sarmackich.
A jak ja wchodzę na IRCa to nikogo nie ma :/ . A pan Hohenzollern wcale nie jest "złym" kandydatem ale mam zamiar byc jego niegodną (do czasu) opozycją. :)
Powiem, że cieszę się iż egzamin nie został wprowadzony. Poza obawa przed zdaniem go, mogłoby to jeszcze bardziej obniżyć opinie o Sarmacji przez co by nie rosła. Takie jest moje zdanie .
Obecnie nie wiem co myśleć... Niby bardzo dobry artykuł, ale jakoś kłują w oczy te niedokończone słowa, jakieś nieodmienione. Czasami, mam wrażenie jakby prawdopodobnie kanclerz był nie z Polski i brał swoje przemowy przetłumaczone w Tłumaczu Google. Oczywiście to jest bzdura, ale jakby artykuł był pisany trochę na prędce. Być może się mylę i czepiam ale żeby niestety być gołosłownym zacytuję kilka przykładów:
Cytuję:
Jednak z perspektywy czasu była bardzo wartościowa. Następnie były kolejne etapu awansu w szczeblach tego samorządu, za sprawą nominacji politycznej, czy to bezpośrednich wyborów..

Niestety nie jestem w stanie zacytować więcej. Mam nadzieję że pana nie uraziłem.
Skoro pan Krzysztof Czuguł-Chan oszukuje to ja nie gram w tej loterii :/
Smok urósł? I nie było rycerza w lśniącej zbroi co go pokonał?
Cytuję:
Wladeka przepełniony nienawiścią szukał zemsty znalazł starą wiedźmę, z którą zaczął wnosić gorliwe modły do Welesa. Wiedźma podarowała mu smocze jajo, z którego wkrótce wykluł się smok.
Czyżby chodziło o jedną z starszych członkinek rodu zielarki?
Bardzo ciekawa legenda, ale niestety niepotwierdzona prawda historyczną... A szkoda :( w każdym razie w jakiś sposób kształtuje kulturę baridajsko-teutońską. Bardzo mi się to podoba :) Gratuluję.
Jakich że kuponów ?! :) Loterii w tamtych czasach chyba nie było :) no ale mogę się mylić, no bo mogę prawda ? :D
Dziękuję serdecznie :) czyli mamy zaplanowany czas :)
1. Zdobyć obywatelstwo
2. Zostać lennikiem.
3. Wsiąść udział w TzL.
C:
Ja też nie widzę problemu, widzi go chyba jedynie autor artykułu.
Mógłby mi ktoś bardziej przybliżyć zasady TzL?
Księstwo Sarmacji jest monarchią parlamentalną. Podział na Krolestwo Baridasu, Królestwo Teutonii, Konsulat Sclavinii i Starosarmacje wywodzi się z historii. Niegdyś były to oddzielne mikronacje, jednak wszystkie łączy osoba władcy i konstytucja. Podział ten można porównać do wywodzącego się z Rzeczypospolitej Polskiej podziału na Wojewodztwa. Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie z niego wyprowadzić. W każdym razie nie zgadzam się z pańską opinią.
Cytuję:
Bramkach, Paulus Buddus
Literówka prawda?
Cieszę się, że Baridas awansował... Szkoda jednak Surmenii... Pewnie razem z końcem istnienia drużyna piłkarska też została wycofana :(
P.S. Ale ten kot trzymający liberta już owszem ;) (mam nadzieję że dobrze napisałem)
Cytuję:
Dlaczego na rysunku o stworzeniu SOBOSu jego twórca wygląda jakby miał obstrukcję? Czy to ma jakieś głębsze znaczenie?
Nie sądzę żeby to było głębsze :)
∞ Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 30.01.2017 r. o 18:22:01
no to ten... czytując klasyka "Pozamiatane
Mam nadzieję, że chciałeś napisać cytując ;)
No i... Baridas wygra ;)