Erik Otton von Hohenburg
Komentarze
* objąć rozumem [...]
Tak się ciekawie składa, że zostałem poproszony przez lokalną telewizję o komentarz ws. działań kawalera Powietrznego. Niestety jako prosty, szeregowy obywatel nie mogący obciąć rozumem jego geniuszu ograniczyłem się jedynie do jednozdaniowej odpowiedzi.
Cytuję:
Przegląd ustaw i konstytucji-usunięcie tych wszystkich ,,uchylony'' z tekstów.
-Zwiększenie libertów na start - z 10000 do 11000.

Dlaczego Pana zdaniem te zmiany są konieczne?
@AJCartonwhisky miło mi to słyszeć, napewno rozważe tą koncepcje, gdy dowiem się więcej o tym stworzeniu :)
Bardzo cieszy mnie optymizm Jaśnie Oświeconego...
@JulianF dziękuję Jaśnie Wielmożnemu za miłe słowo, oraz oświadczam, iż jesteście podobnie jak Sławetny @TadeuszBrus zawsze mile widzianymi gośćmi w naszych skromnych progach ;)
Daję serduszko i tantiemowy komentarz na nagrodę dla odważnych milicjantów.
Są jakieś źródła traktujące o wydarzeniach sprzed roku 897ego? lub o kształtowaniu się państwowości hasselandzkiej w średniowieczu? Być może wrócę do pisania artykułów o pracach archeologicznych na naszym obszarze, aczkolwiek tym razem nie chciałbym aby moja narracja stała w sprzeczności z oficjalną wersją historii jeżeli taka wogóle istnieje...
Za takie cudo, to i dotacja się należy.
trochę zaskoczyła mnie ta wiadomość, ale gdy podejmowałem decyzję o rezygnacji z mandatu poselskiego, to obawiałem się, że mogą nie znaleźć się chętni do startu w wyborach uzupełniających - zatem też uważam, że Pan Marszałek podjął słuszną, (a raczej rozsądną) decyzję. Niemniej ciekaw jestem co ma TK do dodania w tej sprawie. Panu Posłowi West będę życzyć powodzenia, o ile oczywiście ten zdecyduje się objąć mandat.
* "mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów wyłapiemy i nie osądzimy :P"
@SantiVilarte mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów i tak nie wyłapiemy i nie osądzimy :P
Widzę że sport świetnie się rozwija, jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem rozmachu przedsięwzięcia. Przy organizacji zawodów międzynarodowych warto byłoby uwzględnić Dreamland sam miałem przyjemność wziąść udział w organizowanych tam rozgrywkach.
A cóż to za plemię Helikopterów szturmowych? :D
A jednak przeprowadzka do Almery okazała się być dobrym pomysłem...
Cieszę się, że ktoś ma na uwadze kwestie hasselandzikch tytułów. W moim subiektywnym odczuciu lepiej byłoby zwyczajnie uprościć hierarchię tytułów i skresilc conajwyzej kilka z nich równocześnie oddając przywilej ich nadawania Królowi Hasselandu. Ewentualnie można pokusić się o zastąpienie owych tytułów szlachecko-arystokratycznych tytułami czysto honorowymi i nawiazyjącymi w pewien sposób np. do klimatu razuryjskiego. Pisząc swoją drogą, ciekawe czy kiedyś doczekam się kontynuacji debaty nad projektem ustawy o demokratyzacji zasad nadawania odznaczeń i ewentualnie jej odrzuceniem bądź też przyjęciem?

Życzę powodzenia i jeszcze raz gratuluję.
Gratulacje dla Jaśnie Wielmożnego Pana Admirała!

... I przy okazji wkradła się tutaj chyba mała literówka w samym tytule, a dokładniej słowo "adnirała" :)
Artykuł jest już dużo lepszy niż poprzedni, oby tak dalej :D

Polecam jeszcze zapoznać się z tym:
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/218

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Pomysł na serię artykułów jest dobry, przynaję. Jednak doradzałbym zastosowanie znaczników:
Kod
[justify][/justify]
w tekście oraz rozwinięcie treści tegoż artykulu, jego wydłużenie. Na temat Harzu z tego co pamiętam powstalo dość sporo artykułów i myślę, że można było na ich podstawie uczynić ten tekst dużo bogatszym i zarazem ciekawszym. Niemniej jednak jest to dość dobry artykuł, przynajmniej jak na pierwszy raz.
Wstęp pierwsza klasa, artykuł też tak więc daję serduszko i tantiemowy komentarz.

[w] (z) poważani(u/em) [niepotrzebne skreślić]
Wywiad ciekawy i bardzo dobry, co tu dużo mówić wywiady w NRS takie już są :)

Przy okazji czytania wrażeń nowych mieszkańców po przybyciu do Sarmacji, zazwyczaj lubię sobie powspominać mój "pierwszy raz" w 2013 roku dowiedziałem się o istnieniu wirtualnych państw na Wikipedii i to całkiem przypadkowo przeglądając hasło "rok 2018", a tam informacja o Państwie "Wielka RP" — czyli portalu, który tylko z pozoru przypominał formą znane nam mikronacje. Gdy już w 2017 roku przybyłem do KS, to miałem podobne odczucia co osba udzielająca wywiadu, a nawet podobny problem z ustawieniem awatara na forum :D
Cytuję:
Burmistrz Miasta Harzu w najbliższych dniach wystąpi do Sejmiku Starosarmacji o odznaczenie Burmistrza Miasta Grodziska Januszka von Hippogriff-Pałasz Krzyżem Zasługi Miasta Harz III klasy

Ciekawi mnie dlaczego Sejmik Starosarmacji decyduje o udekorowaniu kogoś odznaczeniem miasta... Można prosić o link do aktu prawnego regulującego zasady przyznawania tegoż odznaczenia? z góry dziękuję.
O 2 lutego! to już dzisiaj :)
@AFvTD zapomniałem, nie zabijajcie :D
Jak widzę została tutaj zastosowana metoda "kopiuj-wklej i 100.000 libertów miej"
Artykuł poza drobnymi błędami jest bardzo dobry. A propos odrzucenia wniosku o przekierowanie rozporządzenia Kanclerza, to zostało ono odrzucone ze względu na brak upoważnienia zawartego w ustawie (jedynie Rada Ministrów może wydać rozporządzenie bez upoważnienia zawartego w ustawie za zgodą Sejmu) — na co z resztą zwracał uwagę JKW Marszałek Andrzej Fryderyk. Tak więc podana w artykule przyczyna odrzucenia jest delikatnie mówiąc niepoprawna :/ niemniej jednak gratuluję napisania tej zgrabnej ściany tekstu, oby tak dalej :D
Bardzo ciekawe, życzę powodzenia :)
Cieszę się, że szkolnictwo wyższe w Hasselandzie nareszcie zaczęło istnieć (nie tylko na papierze) :D