Erik Otton von Hohenburg
Komentarze
Imponujące do tego stopnia, że ciężko przejść obok tej pracy obojętnie.
Moje gratulacje!
chyba najlepiej byłoby poprostu zarządzić wybory, do tego nie byłaby nawet konieczna obecność Księcia oto przykład. Jeżeli Kanclerz jest nieobecny, to w ostateczności można zawsze zaapelować w tej sprawie do wiceszefa rządu. Zastanawia mnie też czy przedłużenie kadencji obecnego Sejmu miałoby też jakieś inne, głębsze uzasadnienie niż tylko przedłużenie wegetacji rządu i władzy ustawodawczej. Jeżeli Sejm ma w planach wprowadzenie w życie reform, które rzeczywiście usprawniłyby w jakimś stopniu działanie Państwa i jego organów, to w ostateczności byłbym nawet skłonny poprzeć wprowadzenie stanu wyjątkowego, aczkolwiek tym mógłby zająć się wszakże już Sejm kolejnej kadencji.
* objąć rozumem [...]
Tak się ciekawie składa, że zostałem poproszony przez lokalną telewizję o komentarz ws. działań kawalera Powietrznego. Niestety jako prosty, szeregowy obywatel nie mogący obciąć rozumem jego geniuszu ograniczyłem się jedynie do jednozdaniowej odpowiedzi.
Cytuję:
Przegląd ustaw i konstytucji-usunięcie tych wszystkich ,,uchylony'' z tekstów.
-Zwiększenie libertów na start - z 10000 do 11000.

Dlaczego Pana zdaniem te zmiany są konieczne?
@AJCartonwhisky miło mi to słyszeć, napewno rozważe tą koncepcje, gdy dowiem się więcej o tym stworzeniu :)
Bardzo cieszy mnie optymizm Jaśnie Oświeconego...
@JulianF dziękuję Jaśnie Wielmożnemu za miłe słowo, oraz oświadczam, iż jesteście podobnie jak Sławetny @TadeuszBrus zawsze mile widzianymi gośćmi w naszych skromnych progach ;)
Daję serduszko i tantiemowy komentarz na nagrodę dla odważnych milicjantów.
Są jakieś źródła traktujące o wydarzeniach sprzed roku 897ego? lub o kształtowaniu się państwowości hasselandzkiej w średniowieczu? Być może wrócę do pisania artykułów o pracach archeologicznych na naszym obszarze, aczkolwiek tym razem nie chciałbym aby moja narracja stała w sprzeczności z oficjalną wersją historii jeżeli taka wogóle istnieje...
Za takie cudo, to i dotacja się należy.
trochę zaskoczyła mnie ta wiadomość, ale gdy podejmowałem decyzję o rezygnacji z mandatu poselskiego, to obawiałem się, że mogą nie znaleźć się chętni do startu w wyborach uzupełniających - zatem też uważam, że Pan Marszałek podjął słuszną, (a raczej rozsądną) decyzję. Niemniej ciekaw jestem co ma TK do dodania w tej sprawie. Panu Posłowi West będę życzyć powodzenia, o ile oczywiście ten zdecyduje się objąć mandat.
* "mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów wyłapiemy i nie osądzimy :P"
@SantiVilarte mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów i tak nie wyłapiemy i nie osądzimy :P
Widzę że sport świetnie się rozwija, jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem rozmachu przedsięwzięcia. Przy organizacji zawodów międzynarodowych warto byłoby uwzględnić Dreamland sam miałem przyjemność wziąść udział w organizowanych tam rozgrywkach.
A cóż to za plemię Helikopterów szturmowych? :D
A jednak przeprowadzka do Almery okazała się być dobrym pomysłem...
Cieszę się, że ktoś ma na uwadze kwestie hasselandzikch tytułów. W moim subiektywnym odczuciu lepiej byłoby zwyczajnie uprościć hierarchię tytułów i skresilc conajwyzej kilka z nich równocześnie oddając przywilej ich nadawania Królowi Hasselandu. Ewentualnie można pokusić się o zastąpienie owych tytułów szlachecko-arystokratycznych tytułami czysto honorowymi i nawiazyjącymi w pewien sposób np. do klimatu razuryjskiego. Pisząc swoją drogą, ciekawe czy kiedyś doczekam się kontynuacji debaty nad projektem ustawy o demokratyzacji zasad nadawania odznaczeń i ewentualnie jej odrzuceniem bądź też przyjęciem?

Życzę powodzenia i jeszcze raz gratuluję.
Gratulacje dla Jaśnie Wielmożnego Pana Admirała!

... I przy okazji wkradła się tutaj chyba mała literówka w samym tytule, a dokładniej słowo "adnirała" :)
Artykuł jest już dużo lepszy niż poprzedni, oby tak dalej :D

Polecam jeszcze zapoznać się z tym:
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/218

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Pomysł na serię artykułów jest dobry, przynaję. Jednak doradzałbym zastosowanie znaczników:
Kod
[justify][/justify]
w tekście oraz rozwinięcie treści tegoż artykulu, jego wydłużenie. Na temat Harzu z tego co pamiętam powstalo dość sporo artykułów i myślę, że można było na ich podstawie uczynić ten tekst dużo bogatszym i zarazem ciekawszym. Niemniej jednak jest to dość dobry artykuł, przynajmniej jak na pierwszy raz.
Wstęp pierwsza klasa, artykuł też tak więc daję serduszko i tantiemowy komentarz.

[w] (z) poważani(u/em) [niepotrzebne skreślić]
Wywiad ciekawy i bardzo dobry, co tu dużo mówić wywiady w NRS takie już są :)

Przy okazji czytania wrażeń nowych mieszkańców po przybyciu do Sarmacji, zazwyczaj lubię sobie powspominać mój "pierwszy raz" w 2013 roku dowiedziałem się o istnieniu wirtualnych państw na Wikipedii i to całkiem przypadkowo przeglądając hasło "rok 2018", a tam informacja o Państwie "Wielka RP" — czyli portalu, który tylko z pozoru przypominał formą znane nam mikronacje. Gdy już w 2017 roku przybyłem do KS, to miałem podobne odczucia co osba udzielająca wywiadu, a nawet podobny problem z ustawieniem awatara na forum :D
Cytuję:
Burmistrz Miasta Harzu w najbliższych dniach wystąpi do Sejmiku Starosarmacji o odznaczenie Burmistrza Miasta Grodziska Januszka von Hippogriff-Pałasz Krzyżem Zasługi Miasta Harz III klasy

Ciekawi mnie dlaczego Sejmik Starosarmacji decyduje o udekorowaniu kogoś odznaczeniem miasta... Można prosić o link do aktu prawnego regulującego zasady przyznawania tegoż odznaczenia? z góry dziękuję.
O 2 lutego! to już dzisiaj :)
@AFvTD zapomniałem, nie zabijajcie :D
Jak widzę została tutaj zastosowana metoda "kopiuj-wklej i 100.000 libertów miej"