Albert Jan Maat von Hippogriff
Komentarze
Nie jest to może wybitne dzieło, ale widać, że napisane z sercem - daję serduszko :)
A tak na poważnie... świetna robota. Czekam na więcej!
Pollin jest płaski!!!!!!!!!!11!1!1!!11111!!!oneoneone!
Wszystkiego najlepszego! Pamiętaj, że kto pyta, nie błądzi ;)
Dobrze, że podjął JW ten temat. Z perspektywy stałego mieszkańca problemu nie widać, chociaż rzeczywiście warto zastanowić się, co skłoniło Sejm do uchwalenia tak wysokiej stawki podatku.
@GuedesDeLima w sumie się nie dziwię, bo prawie każdy mikronauta ma swoją ojczyznę, do której mniej lub bardziej się przywiązuje. Jednak musimy skupić się na tym, co nas, wszystkich Sarmatów, łączy, bo w pojedynkę samorządy nie dadzą radę utrzymać się przy życiu.
@AdekJozef brak kolektywu jest problemem, który ujawni się u Was, jeśli zbyt szybko zmienicie ustrój. Problem aktywności w demokracji idealnie przedstawia przykład Sclavinii, która obecnie znajduje się na łożu śmierci. Spróbujcie wprowadzić jakiś kompromis, bo bez silnej ręki trzymającej Baridas w kupie długo nie pociągniecie.
@GuedesDeLima zgadzam się - nie możemy porzucać samorządów, lecz nie stawiać ich sobie jako główny obszar działalności. Co więcej, uważam, że przemyślanymi akcjami jesteśmy w stanie sprawić, że Sarmaci przestaną zamykać się w swoich prowincjach - dobry przykład takiego działania to ostatnio zorganizowany przez Poważanego Pana Vilarte turniej szachowy, który ściągnął ludzi z całego kraju.
@joahimvonribertrop na tej idei opiera się nasze państwo - nazwa "Sarmacja" mówi sama za siebie.

A w ramach komentarza do artykułu: w tym momencie najlepszym pomysłem byłaby zaproponowana przez JO Pana Zombiakova centralizacja. Zdaje się, że mamy do czynienia z sytuacją natury gastrologicznej - przez długie lata mieliśmy wielu aktywnych mieszkańców, którzy sprawiali, że rozległe, składające się z wielu miast samorządy miały sens. Teraz, gdy Sarmatów ubyło, żołądek Księstwa pozostał rozciągnięty. Baridas co prawda przeżywa teraz ożywienie, ale wątpię, że republikę uda się utrzymać, gdy konflikt się uspokoi. Jestem zwolennikiem demokracji w mikronacjach, ale w ostatnich dniach dochodzę do wniosku, że tylko monarchia lub dyktatura może udźwignąć kryzys aktywnościowy, dlatego Baridas, wprowadzając republikę, musi bardzo uważać, bo źle wprowadzona może doprowadzić do załamania całego samorządu.
@Seweryn ja miałem w planach coś robić i jeszcze przed końcem kadencji zrobię ;)
Spalenie i posypanie solą wsi Czekany, niegdysiejszy pomysł Konrada Jakuba, bardzo mi się podobał. Może spróbujemy przepchnąć go jeszcze raz? ;)
"Więc chodź, pomaluj mój świat
Na żółto i na niebiesko,
Niech na tronie siądzie Książę
Malowany twoją kredką!

Więc chodź, pomaluj princepsa,
Niech płaszcz mu się zarumieni,
Niechaj zalśni w pełnym słońcu
I w sarmackiej rządzi ziemi!"
W imieniu Tropicańskiej Republiki Ludowej ogromnie gratuluję i życzę Wam dalszych sukcesów. ¡Viva la república!
Wcześniejsze Pańskie artykuły nie przypadały mi zbytnio do gustu, ale już po kilku dniach widać postęp. Daję dotację "na zachętę" ;)
Konflikt w Tropicanie teoretycznie się jeszcze nie zakończył, ale liczymy, że wkrótce nastanie pokój :)
Przyda się... :)
@SantiVilarte oj tam, oj tam - łatwo da się odróżnić, którzy możni mają w sercu proletariackie ideały ;)
@PiotrdeZaym a ten znowu o nieistniejącym realu... Uważajcie, Diuku, bo zamkną Was w psychiatryku ;)
@PiotrdeZaym 18 godzin? Toż to chyba obóz rekreacyjny ;)
@PiotrdeZaym biją - tak, głodzą - tak (bo wszystko biorą dla siebie)... czy maltretują? No, biją, więc to podchodzi pod maltretowanie :P
@TadeuszBrus jeszcze całkiem nie wyzwoliła, ale na dniach się to stanie!
@PiotrdeZaym mają pieniążki, tytuły arystokratyczną i gnębią tropicańską klasę robotniczo-chłopską. To klasyfikuje ich chyba jako burżuazję, nieprawdaż? ;)
@PiotrdeZaym Zombiakov i von Hochenhauser - no nie mówcie mi, że nie wiecie ;)
Art. 4 pkt. 4 się doklepie, dzięki za info
Art. 5 pkt. 7. to prawo El Presidente, więc piszę tu.
Wybaczcie brak doświadczenia, ale zdaje się, że wszystko składa się do kupy :P
@joahimvonribertrop niezależnym, bo umowa z Teutonią nie jest wpisana w Konstytucję TRL. Jeśli będzie wyraźna potrzeba, Asamblea Nacional może ją po prostu wypowiedzieć. Na tym polega demokracja - jesteśmy pod skrzydłami KT z własnej, nieprzymuszonej woli.
@BvTJ @CarmenLaurent Teutonia to kraj swobód, więc jeśli pozwala nam zachować demokratyczny ustrój, z przyjemnością jesteśmy pod jej skrzydłami. Z STS sprawa wygląda inaczej...
@AFvTD właśnie to monarchofaszystom chcemy odebrać władzę ;)
@EugeniuszMaat z takich obywateli Teutonia powinna być i, jak widać, jest dumna! Tego, co robisz dla Królestwa, nie oddaje nic, nawet statystyki aktywności...