Filip I Gryf
Komentarze
@leszcz to fakt - zresztą w ogóle języki to nie moja bajka.
Bardzo ciekawy sposób na uczczenie Sarmatnicy. ;-)
Bardzo dziękuję - mam nadzieję, że wejdzie to do krwioobiegu. ;-)
Myślałem, że nie będę musiał nz takiej "drobnostki" się spowiadać, ale jak trzeba wyjaśnić to czemu nie.

Jeśli chodzi o kwestię alfabetu to znam go (o zgrozo, nawet na pamięć!), jednak zmiana sposobu ustalenia kolejności jest dla mnie ważna.

Wdł. obecnej ordynacji kolejność kandydatów ustala się w kolejności alfabetycznej od nazwiska, potem imię. Również wiem, czym się różni nazwisko od imienia. ;-)

To jaki problem? Otóż nie wszyscy używają w Sarmacji nazwisk i imion. Przykłady: moja skromna osoba, JKM Joanna Izabela, JKW Andrzej Fryderyk lub ramael, Andronik. I teraz jest problem, czy możemy określić, które to nazwiska. Imiona monarsze raczej nie - również w sytuacji, kiedy ktoś używa tylko 1 członu. Podczas ostatnich wyborów miałem lekki problem przy ustaleniu kolejności z tej właśnie racji.

Jak pisałem - drobnostka. Ale nie chcąc popełnić gafy, ani nikomu uchybić wpisując jego dane na kartę w błędny sposób. Ustalenie losowe nie znaczy również, że miałbym sam ustawiać listy kandydatów na boga.

Konstrukcja przepisy prawnego nie jest nowa. W poprzedniej ordynacji art. 7 ust. 7 ostatnie zdanie. Jedynie wtedy mieliśmy listy wyborcze od komitetów (kolejność kandydatów komitet ustalał sam). Sytuacja inna, ale w moim przekonaniu lepsze będzie to niż obecne. Losowanie winno wyglądać tak samo, jak za pośrednika.

Mam nadzieję, że obawy i wątpliwości rozwiane, mogę zapewnić, że z przekrętami zabaw nie będzie. ;-)
Wspaniałe wieści, że Puls będzie w normie. ;-)
Aż się skusiłem ;-)
Wielka to strata dla całego mikroświata - można powiedzieć, że skurczył się on o 1 mikronautę. Najszczersze kondolencje dla wspólnoty rotryjskiej, Rzeczpospolitej i realnej rodziny.
Szkoda Santi... mam nadzieję, że to będzie tylko ten "dłuższy odpoczynek". ;-)
Tekst dał mi sporo do myślenia - myślę, że jest to najlepsza recenzja. ;-)
Cieszy fakt, że organizacja imprezy posuwa sie naprzód dzięki wspaniałemu organizatorowi. ;-)

Miejmy nadzieję, że formuła Juniora też chwyci.
Muszę sie zgodzić z treścią artykuły (o dziełach sztuki mogę powiedzieć jedno - rewelacja!).

Obraz może być przytłaczający, lecz przyszłość jest w "ruchu". Może nasze realistyczne prognozy sir nie sprawdzą?

*jak na razie widać Sarmacja trzyma się w ryzach, tylko pytanie, ile na to nakłada się kłótni i sporów. Są czynnikiem aktywnościowym, ale czy na dłuższą metę?
Aż jeszcze może sie załapę... ;-)
Bardzo dobra seria - aż nostalgicznie, że się kończy. ;-)
Zgadzam się z Przedmówcą w całości - a gazetkę zakupię za niedługo - żeby na spokojnie czytać najlepszą gazetę! ;-)
Wspaniała gazeta! ;-)
Pomysł genialny, podoba mi się. ;-)

Jednak też zgodzę się z JKM, że lepiej by było "zająć się" obecnymi systemowymi miastami niż tworzyć nowe, które w naszych warunkach nie miały by większej racji bytu...

Jednak miasto naturalnie można rozwijać, nie musi być wklepane w system, aby istniało i miało się dobrze, czego życzę z całego serca. ;-)
Zgadzam się z Przedmówcą. ;-)
Dokładnie, dobrej kadencji życzymy. ;-)
Dokładnie, 1 rok jest naj(dziwniejszy)ciekawszy - dlatego do zobaczenia za rok! ;-)
Istna ewolucja! ;-)
Trzeba iść (chyba) o kolejny krok do przodu.
Cieszy nas rozwój kolejnych lenn! ;-)
Bardzo fajny zestaw wiadomości. ;-)
Niesamowita robota. ;-)
Bardzo miło się czytało. ;-)
@AdekJozef i to jeszcze baridajskim! xd
Bardzo piękne! ;-)