Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 04.06.2017 r. o 12:45
Pierwsza Klasa: w czołówce bez zmian
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Wczoraj odbyła się 3 kolejka spotkań SLP. To wciąż wczesna faza rozgrywek i po początkowych niepowodzeniach nie możemy nikogo skreślać, ale z drugiej strony dobry początek może "ustawić" sezon. Zapraszam do lektury kolejnej porcji relacji z boisk Pierwszej Klasy.

Cocodrilos de Punta - Łokomotiw Bałmustan 2-1

Nudna i bezbarwna pierwsza połowa (żaden zespół nie stworzył sobie choćby jednej sytuacji) zdawała się sugerować, że szaleństwa Krokodyli przeszły do historii. Nic bardziej mylnego. Od razu po rozpoczęciu drugiej części meczu gola głową zdobył bohater meczu z FC. ANGSTREM młody Barajas. W 54 minucie na 2-0 podwyższył drugi napastnik Tropicańczyków Weymouth. W 66 minucie wydawało się, że jest po meczu, ale sędzia słusznie dopatrzył się spalonego i nie uznał drugiej bramki Weymoutha. Chwilę później sankami "popisał się" pomocnik Puntyjczyków Bergendorff, arbiter nie miał wyjścia i pokazał mu czerwoną kartkę. To dało nadzieję gościom — Mitterlehner zdobył kontaktowego gola na 10 minut przed końcem. Brodryjczycy kontynuowali ataki, ale nie udało im się pokonać Djordjevića po raz drugi. Trzy punkty zostają w Puncie, a sztab Łokomotiwu ma zagwozdkę. Jak przełożyć niezłą grę na punkty?

WKS Rotor Precelurbańsk - Beton Eldorat 1-4

Drugi mecz w Precelurbańsku w tym sezonie i ponownie pięć bramek. Tym razem to jednak wandzcy kibice rozchodzą się do domów z nosami spuszczonymi na kwintę. Rotor zaczął dobrze, bo od szybkiego gola Finnssona. Prowadzenie udało się obronić do przerwy, ale w drugiej połowie oglądaliśmy koncert Sclavińczyków. Kluczowa okazała się zmiana przeciętnie grającego napastnika Feurera na Endersa. W 50 minucie w zamieszaniu w polu karnym wyrównał Thörnblad, a trzy minuty później na listę strzelców wpisał się właśnie Enders. Betoniarze nie rezygnowali jednak z ataków i dorzucili jeszcze dwa trafienia autorstwa Uteforsa i ponownie Endersa. Wicelider kontynuuje dobrą passę, wygrywając przekonywająco i zdecydowanie, Precelurbańczycy natomiast w kratkę.

G1n2liRt.jpg

MKS Sailor Fer - RVT Hrabia Ruhnhoff 0-3

Kolejny mecz, który rozczarowuje kibiców, choć na papierze jest przecież międzyprowincjonalnym klasykiem. Pierwszy raz oba zespoły zmierzyły się ze sobą w 2006 roku, a od tamtej pory rozegrały aż 30 bezpośrednich meczów. Jako się rzekło, tym razem jednak klasyk zawiódł. Teutończycy mimo wystawienia rezerwowego bramkarza bez wysiłku roznieśli Marynarzy trzema golami. Bramki zdobyli Babkiewicz, Pinardi i samobójczą Teichmann. Lidera w końcu jednak czeka prawdziwy sprawdzian, gdyż w następnej kolejce podróżuje do Eldoratu. Marynarze też czekają — powrotu trenera. Von Thorn-Chojnacki był co prawda w zeszłym tygodniu widziany w klubie, ale jak się okazuje, wpadł tylko po płaszcz.

Lotos Trizopolis - FC. ANGSTREM 0-1

W Trizopolis piłkarze oglądali typowe piłkarskie szachy. Trener Lotosu starał się zniwelować atuty mocarnego składu FC. ANGSTREM ofenswynym ustawieniem 3-4-3. Długo wydawało się, że taka taktyka przyniesie skutek, ale słabo spisali się napastnicy Trizondalczyków. Gościom natomiast wystarczyła jedna klarowna okazja, żeby zgarnąć trzy punkty. Við Hvanndalsá z zimną krwią wykorzystał potkniecie Case'a i zdobył gola na wagę trzech punktów. Klub z Angstrem w końcu wygrywa, choć na pewno nie ucisza swoich krytyków. Lotos pozostaje w strefie spadkowej i szukać punktów będzie w meczu ze znajdującym się w podobnej sytuacji Łokomotiwem.

30wGLljR.jpg

Margońskie Konie - Piraci z Feru 1-2

W meczu spadkowiczów z Ekstraklasy również nie było niespodzianki. Konie ciągnie w dół nieaktywność trenera Tytusa Aureliusza, z czego skwapliwie skorzystali Gellończycy. Dwa gole dla Piratów zdobył Philip Broughton, honorową bramkę dla Koni strzelił Frankiewicz. W tej kolejce w rywalizacji Gellonii z Teutonią mamy zatem remis 1-1, a w klubowych korytarzach w Margon podobnie jak w Ferze, zaczynają rozbrzmiewać wandlitwy o powrót trenera.W tabeli bez większych przetasowań. Dzięki zwycięstwu ze strefy spadkowej wydobył się FC. ANGSTREM, na zagrożonym miejscu zastąpił ich Łokomotiw Bałmustan.

1SXZN9Nu.png
Serduszka
9 455,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Thimoteus ik Hohentsolern, Konrad Jakub Arped-Friedman, Fryderyk von Hohenzollern, Henryk Leszczyński, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, GdL, Roland Heach-Romański, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Król Patryk I Labacki, Henryk Wespucci.
Komentarze
Paviel Gustolúpulo
Liczę na to, że Lotos i Marynarze się w końcu obudzą i nawiążą do poprzedniego sezonu. Nawet jeśli tak się nie stanie to walka o ostatnie miejsce premiowane awansem powinna być bardzo ciekawa.
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
A kiedy 3 klasa?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
eeeej, no to pierwsza klasa ma lepszą oprawę medialną niż ekstraklasa?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Cieszy mnie wybrana Hrabiów i smuci postawa Koni...
Nie mniej samo opracowanie jest w dechę,czekam na kolejne :)
Permalink
Timan Demollari
@Tymoteusz - jak napiszesz, to będzie ;)

@Paviel - luz, to dopiero początek. Zacznie się puchar to liderzy też pogubią punkty.

@Heniek -spokojnie, Michał zbierze w swoim arcie o Eklasie kilka pierwszych kolejek.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Osoba od Ekstraklasy obecnie przebywa w Wandystanie na V-Mundialu. Po powrocie będzie więcej ;-)
Odpowiedz Permalink
GdL
Po raz kolejny - brawo Beton! :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Tymek, to kiedy 3 klasa? ;D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.