Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 06.06.2017 r. o 11:17
Fakty 1/2017: Jastrzębiec, Krasnystok i Nowy Kotwicz szykują się do zmian!
Seria wydawnicza: Fakty

nYZ95A6H.png
Wydanie nr. 1 (1/2017) z 6 czerwca 2017 roku.
Od redakcji: 
Serdecznie witam w "Faktach" nowej lokalnej gazecie Hans Media (wydawcy Kroniki i Nowego Dnia) poświęconej temu co dzieje się w trzech miastach Sclavinii czyli Jastrzębcu, Nowym Kotwiczu i Krasnymstoku. Z góry informuje że Eldorat z racji posiadania aktywnego DSG jest centrala regionu a co za tym idzie piszę się pod kierowany do Sclavinii i Sarmacji i inny tytuł czyli Nowy Dzień. A zatem zaczynamy!

Region: Trzy miasta wreszcie wracają do łask
Niedawna informacja na temat projektu Odolanis i towarzysząca temu debata o podziale administracyjnym Konsulatu Sclavinii wywołała spore zainteresowanie w Jastrzębcu, Krasnymstoku i Nowym Kotwiczu czyli miastach dotąd przez Sclavinię zapominanych.
Mieszkańcy tych miast zgodnie liczą na to źe Konsulat w końcu zacznie traktować ich serio choć wiedzą że z Eldoratem nie wygrają.
Eldorat ma swoje konto na DSG, Jastrzębiec też chciał mieć ale niestety Grodzisk mu je zabrał. Teraz dzięki Odolanisowi będziemy mogli choć w części dogonić stolicę regionu sclavińskiego - mówi Andrzej Petrzerski zarządzający biurem prasowym miasta Jastrzębiec
Dzięki Odolanisowi w końcu będziemy mogli pokazać Sclavinii że mimo upływu lat my wciąż mamy się dobrze i źe warto w nas inwestować - wtóruje mu Maciej Śniajderski, prezydent (od 2016 roku) miasta Jastrzębiec i zarazem Poseł na Sejm Wielki oraz wydawca niniejszej gazety
Wczoraj w Jastrzębcu odbyło się specjalne spotkanie władz miejskich Jastrzębca, Krasnegostoku i Nowego Kotwicza na którym ustalono że miasta popierają idee stworzenia Podziału administracyjnego Konsulatu Sclavinii i systemu Odolanis, pod warunkiem zapewnienia w nich miejsca dla każdego miasta. Zarządcy miast zaaprobowali też ideę wspólnej gazety (Faktów) oraz szukania w archiwach wszystkiego, co związanego z miastami a co Konsulatowi Sclavinii może się przydać.
Gospodarze miast powołali do życia "Związek Miast Sclavinii" który to z ramienia miast będzie trzymał rękę na pulsie w wiadomej sprawie. Jak poinformowali nas burmistrzowie trzech miast kolejne informacje przez ZMS mają być przekazywane niebawem.

Jastrzębiec: Miasto z misją!
Podczas rozmów o starych miastach Sclavinii w Konsulacie padł pomysł misji którą to w czasie swojej reaktywacji miałby wykonać Jastrzębiec. Miasto to, dzięki swojej historii miałoby za zadanie być odpowiednikiem Sclavinianu w Trizondalu i promować zarówno kulturę tego państwa w Sclavinii jak i być swego rodzaju miejscem pamięci o RSiT czyli dawnym wspólnym państwie Sclavinii i Trizondalu. Pomysł ten bardzo spodobał się w Konsulacie i to na tyle że są plany jego realizacji, co oczywiście będzie wymagalo zgody władz w Trizondalu. Wiadomo już że pomysł obok jego autora Guedesa de Limy popiera także działający w Sclavinii i Trizondalu który to między innymi jako poseł na Sejm Wielki w Sarmacji oraz Sekretarz ds. Rozwoju Kultury w Trizondalu głośno popiera ten projekt, uważając że z racji bycia pierwszym miastem organizacyjnym międzynarodowego konkursu Our Sound, którego to idea narodziła się w RSiT miasto idealnie może spełnić nałożona jego zadania.
Podobnego zdania jest też Związek Miast Sclavińskich który uważa że Jastrzębiec może realizować swoje zadania poprzez kulturę, rozrywkę i sport za które to w szerszym stopniu chciałby odpowiadać Nowy Kotwicz, który to prócz realizacji swoich zdań wspierałby Jastrzębiec w realizacji jego zadań. O tym jak sprawa z Jastrzębcem będzie ostatecznie wyglądać, będziemy was na pewno informować.

Nowy Kotwicz: Miasto niezmiennej strategii
Nie tylko Jastrzębiec ale i Nowy Kotwicz już wie co będzie robić w przyszłości. Miasto chce tak jak dawniej skupić się nie tylko na swoim porcie ale i na kulturze i rozrywce, z czego od dawna słynał.
Aktualnie ustalamy strategię i wybieramy najlepszą dla siebie możliwość rozwoju - mówił na konferencji prasowej ZMS Piotr Szymski, obecny burmistrz Nowego Kotwicza
Pytany o to, co NK da Odolanis czyli nowy projekt gospodarczy Konsulatu Sclavinii, odpowiedział że jest to szansa by w końcu pokazać Księstwu Sarmacji że życie w Sclavinii nie kręci się tylko wokół stolicy ake też wokół mniejszych równie ważnych miast takich jak Nowy Kotwicz. Zapewnił też że miasto podobnie jak Jastrzębiec czy Krasnystok będzie pełnymi garściami czerpać z nowego systemu to co najlepsze i co może być przydatne dla obu stron w przyszłości. O tym jak będzie dalej będzieny napewno mówili w kolejnych numerach Faktów.

Krasnystok: Mieszkańcy Krasnegostoku o zmianach
Postanowiliśmy dać szansę wypowiedzenia się o zmianach nie tylko politykom ale i zwykłym ludziom. W tym celu ruszyliśmy na ulice Krasnegostoku by w sondzie ulicznej zapytać się mieszkańców co myślą o planowanych przez Konsulat Sclavinii zmianach w kwestii administrowania regionem.
Jako pierwsza na nasze pytanie odpowiedziała Alexandra Stańska, studentka i przedstawicielka młodego pokolenia Sclavińczyków:
Myślę że to co władza dla nas szykuje, to znakomity prezent dla naszego miasta które tym samym dostanie swoją szanse na rozwój na który to czekało od lat
Podobnego zdania jest też jej koleżanka Roksana Prędka która uważa że decyzja władz może przynieść obydwu stronom pozytywne skutki, jeżeli tylko będzie realizowana w sposób profesjonalny przez Konsulat Sclavinii i samo miasto.
29-letnia Olga Szewicz - Tokajska, restauratorka z pubu "Sarmatia Cafe" mówi tak:
To co Konsulat Sclavinii wymyślił, jest tym co powinien zrealizować już lata temu. Mam tylko obawy czy wszystkie plany uda się zrealizować ale jestem dobrej myśli.
Starsi mieszkańcy Krasnegostoku są natomiast sceptyczni co do pomysłu władz centrali regionu w Eldoracie:
Ja znam tych polityków w Eldoracie - najpierw obiecują gruszki na wierzbie a potem hurtowo z tego rezygnują w imię jakiejś tam krucjaty która w rzeczywistości jest zwyczajnym grzaniem stołków. Wiem co zrobili Jastrzębcowi, więc teraz boje się o Krasnystok - mówi Maria Świteź - nauczycielka historii z jednej z Krasnostokowych szkół. Zdania ona nie zmienia mimo poinformowania jej o planach Konsulatu wobec Jastrzębca o których to pisaliśmy wcześniej
Podsumowując opinie społeczeństwa im mieszkaniec Krasnegostoku (a co za tym idzie prawdopodobnie także Jastrzębca i Nowego Kotwicza) jest starszy, tym ma więcej obaw co do Odolanisa i innych zmian w regionie szykowanych przez Konsulat Sclavinii. Miejmy nadzieje że władza coś zrobi z tym faktem i szerzej opowie ludziom o tym co planuje na przyszłość.

Od redakcji: Kilka słów na koniec
Przyszła już pora kończyć niniejsze pierwsze wydanie "Faktów". Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do komentowania poniżej przedstawionego powyżej artykułu oraz zgłaszania swoich propozycji tematów do kolejnych wydań naszej gazety. Do przeczytania w kolejnym numerze!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 848,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Paviel Gustolúpulo, Yennefer von Witcher, Yupeng Beijin-Zhao, Tomasz Ivo Hugo, Rafał Sokołowicz.
Komentarze
Timan Demollari
Fajnie, kibicuję lokalnym inicjatywom. Szczególnie Nowemu Kotwiczowi, który jest pomostem między nowoczesną Sclavinią, a dawną tradycją miryjskich ziem.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Takie inicjatywy to ja lubię, a nie jakieś obsceniczne porno-rysunki!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
No to ja czekam ;) pogoda dla Konsulatu(obecnie wstrzymana całkowicie) będzie jakoś wyglądać ;)
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Ujrzeć nadeldański świt.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Krasnostockich a nie Krasnostokowych :)

Poza tym jako zarządca Krasnego ani nie aprobowałem idei wspólnej gazety, ani nie powoływałem żadnego Związku.

Doceniam starania ale proszę na przyszłość weryfikować informacje :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Zrobili to za ciebie Ludwiku inni ludzie reprezentujący Krasnystok na spotkaniu związku, drogi Ludwiku :)
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
A nikt nie miał upoważnienia do reprezentowania Kstoku, więc proszę nie pisz bzdur.

Fajnie, że się starasz, że piszesz, ale proszę abyś konsultował ze mną wszelkie kwestie dot. Krasnegostoku.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Nie ma sprawy :)
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Ludwiku czy Krasnystok jest twoim prywatnym miastem?
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Mustafo, czy są jacyś inni jego zarządcy?

Nie robię dyktatury, proszę jedynie o konsultowanie kwestii dot. Karolu, aby przekaz był spójny.
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Nie ma zadnego, ergo Konsul moze robic z miastem co chce. Nie jestes zarzadca aktualnym, miasto nie istnieje. Wobec czego sam tez nie masz prawa żądać konsultacji z Toba. Owszem, mi tez nie poba sie ze Krzysiek wszystkie miasta na raz zaczal dziwnie ogarniac po powinien po cichu kminic narracje.

Ale tez sie opamietaj.

Krzysiu ty tez ogarnij, nie wymyslaj i pisz wszystkiego co ci przyjdzie do glowy. A jesli juz, konsultuj z Konsulem.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
No tak jak wcześniej Wicehrabiego broniłem, tak teraz spytam z przekąsem:
Nie za dużo Wicehrabia łapie srok za ogon?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.