Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 07.06.2017 r. o 15:36
Kronika 1/2017: Trizondal żyje muzyką i polityką
Seria wydawnicza: Kronika

fnH6GvTj.jpg
Wydanie nr. 10 (1/2017) z 6 czerwca 2017 roku.
1. Stopka Redakcyjna 
Pora po dłuższej, blisko dwuletniej przerwie wrócić do wydawania "Kroniki" czyli informatora po tym co się dzieje w Trizondalu. A więc bez zbędnego przedłużenia otwieram numer.

2. Wreszcie mamy nową głowę państwa? 
Wszystko na to wskazuje że Trizondal po raz pierwszy od dłuższego czasu zyska nowego prezydenta. Po wielu miesięcznym, mozolnym szukaniu kandydata na najważniejszy urząd w państwie zgłosił się Adam Peterelli. Jego zastępcą ma być  Ludwik Tomović. Do wyborów chciałby też się zgłosić Krzysztof Hans van der Ice który to przy okazji ponownie stwierdza że Konstytucja Trizondalu jest niedemokratyczna, gdyż przez prawo o obowiązku szukania zastępcy przed wyborami główne prawo państwa ze stolicą w Trizopolis niszczy to co jest najważniejsze w demokracji czyli prawo do różnorodności kandydatów, debat, kampanii wyborczej czy ogólnie mówiąc zgłaszania swojej kandydatury do wyborów.
Tuż po swoim zgłoszeniu kandydat na Prezydenta opublikował następującą mowę:
Cytuję:
Szanowni Państwo! Drodzy Trizondalczycy!

Nadeszło lato 2017 roku i minęło już ponad 10 lat od utworzenia naszego państwa, które przeżyło liczne wzloty, upadki
i zmiany ustrojów. W najdłuższym okresie funkcjonowania jednej Konstytucji nie ma już potrzeby jej zmiany i cały
ciężar aktywności i pomysłów spoczywa na barkach naszych - to my tworzymy kraj, wspólnie. Skupienie nasze powinno
być ukierunkowane nie na zmiany, lecz na budowę.

Wciąż musimy się trzymać razem i powinniśmy, jeżeli chcemy zapewnić swoje bezpieczeństwo w obliczu plag - rezygnacji,
strachu i ignorancji! Które realioza w życiu codziennym może u nas powodować. Okoliczności, w jakich teraz jesteśmy,
wydają się być utrapiające, jednak wciąż tu jesteśmy. Zostali najwytrwalsi i najsilniejsi, bo gotowi na przyjęcie wszelkich
wybryków losu mikronacji. Wiara w lepszy Trizondal nie zniknęła z naszych serc.

Dlatego nie możemy działać w pojedynkę! Trzeba działać zespołowo! Każdy wedle kompetencji i innych możliwości jest
akceptowany. Nieobecności nie muszą być naganne. Ważny jest rezultat, nie droga. I to taka motywacja, by komunikować
swoje pomysły bardziej odważnie i być może to robić na forum obywatelskim. Odnosić się do nich jak do projektu, który
w zależności od wielkości, powinien skupiać więcej niż jedną osobę. Bądźmy koleżeńscy. Grunt to komunikacja. A więc
jasne pokazanie celów, funkcji i co z takiego projektu ma wyniknąć.

Plaga rezygnacji, jaką wspomniałem, jest zrozumiana i niestety nie każdy może się odnaleźć w naszej piaskownicy.
Instytucja - Trizondal, być może zgubiła gdzieś po drodze niektóre wartości i bliskie obywatelom modele, jednakże
nie ma nic trwałego. Obowiązkiem obywatela jest także przedstawienie interesu państwa ponad swój. Więc pochopna
rezygnacja może być w złym tonie. Federacja powinna być ponad nasze ego. Jedynie wyszczególnienie wspólnych wartości
może być spoiwem zespołu, jakim jest Trizondal. Nasza mała barka nie utonie, jeżeli nie będziemy siać ziarna zamętu w
postaci wątpienia w swój kraj i jego fundamenty.

Żyjemy teraz w czasach wysokiej inflacji i deficytu pozytywnej zauważalności naszego kraju. Ale czy zrobiliśmy cokolwiek, by tą uwagę zachować?
Mówiąc inflacja - mam na myśli przerost formy nad ilością kapitału ludzkiego w naszym kraju. Mamy duże podwórko, ale populacja
się zmniejszyła. Nie możemy nad tym ubolewać, rzeczą naturalną jest upadek i podniesienie się.

Zauważalność jest materią budującą prestiż i poszanowanie. Można ją budować na jakości informacji wewnętrznej i komunikowaniu na
zewnątrz. Bez tego nie da się v-żyć. Plagi i obojętność zniszczą moralność, a lżejsze przyjemności spowodują uciekanie kapitału ludzkiego.
Dziecko w sklepie zabawkami, dorosły na wystawie zaawansowanych technologii - kupiliby wszystko, co wzrok może ogarnąć. Lecz nie tędy droga -
ilość nie tworzy jakości, jeżeli nie idzie w parze z nadmiernym wysiłkiem. Logiczne wtedy jest zwiększenie ilości kapitału ludzkiego, ale
u nas nie da się go nabyć bez jakości przy mniejszych objętościach.

Trizondal nie potrzebuje już rewolucji, lecz świadomości zmiennej sytuacji i dostosowania się do realiów.
Najważniejszy jest tutaj obywatel, który jest motorem napędowym dla kraju! Nie można tolerować amoralizmu społecznego,
który jest dla filozofów.
Plan już wkrótce.
Niestety pomimo kilku tygodni od wydania tej mowy plan Adama Petereliego nie został przedstawiony.
Swój plan na Trizondal przedstawił za to Krzysztof Hans van der Ice, który to jednak ma problemy ze skompletowaniem zastępcy.
Treść jego oświadczenia brzmi następująco:
Krzysztof Hans
Witajcie serdecznie
Nie będę was zanudzał swoją mową tak jak jedyny (jak na razie) kandydat na Prezydenta Trizondalu, bo to już zrobiłem w mediach. Chciałbym natomiast przedstawić wam swoje założenia polityki na najbliższe czasy:
1. Kurs PROSarmacki - znacie mnie od lat i wiecie że mam nieco inny punkt widzenia na politykę, to ja jako jedyny protestowałem przeciwko wyjściu RSiT z Sarmacji czy rozpadu samego RSiT w efekcie tego w spadku pozostał mi PROsarmacki kurs polityczny w stopniu umiarkowanym, wzrastający w razie potrzeb. Tak jak wspomniałem w PP w obecnych czasach jeżeli takie lenistwo prawne ma być jak teraz to już lepszy jest powrót wzorem Sclavinii do KS. Jeżeli na powrót nie ma szans to jestem za nawiązaniem z KS szerszej współpracy niż dotychczas.
2. Ostateczna decyzja - idea o której wspomniałem wcześniej jest naprawdę tym że postuluje za podjęciem przez Trizondal ostatecznej decyzji co do swojej przyszłości. To będzie taka moja Ostateczna Krucjata.
3. Zmiana Konstytucji - jednym z moich głównych założeń politycznych jest zmiana Konstytucji Trizondalu na bardziej demokratyczną niż zazwyczaj - koniec z mozolnym szukaniem zastępcy, koniec z zanikiem parlamentaryzmu, koniec z trudnym prawem. BASTA dla obecnej Konstytucji pisanej kilka lat temu. To co było dobre w 2012 roku na bank nie sprawdzi się w 2017.
4. Reaktywacja Parlamentu w Dalmencji i Trizondalu - wnioskuje o reaktywacje parlamentaryzmu w naszym kraju i to nawet na całkowitej lub częściowej "fabularnej" formule znanej z Parlamentu Ziemii Dalmenckiego który to zresztą też powinien wrócić.
5. Koniec z plagą odejść i rezygnacji - tak jak kandydat w wyborach chce walczyć z plagami jakie mamy obecnie w Trizondalu. Mój plan to pobudzenie aktywności poprzez generowanie ciekawych postów przez obywateli i to w ten sposób by o Trizondalu mówiło się nie tylko u nas ale i zagranicą a może o nawet w realu co przyciągnęłoby nową krew do nas.
6. Zmiana formy wyboru Prezydenta - jeden z moich głównych założeń nie ulega zmianie. Chce aby Trizondal wybierał tylko i wyłącznie Prezydenta a nie też jego zastępce co ma miejsce obecnie. Wybory powinny być przestrzenią dla każdego obywatela do rywalizacji, a nie tylko tych których od razu stać na swojego zastępce. Funkcja Zastępcy jest owszem ważna ale jego szukanie powinno rozpocząć się po wygranych wyborach. Po co dzielić skóre na niedźwiedziu którego nie mamy?
7. Ograniczenie głównej funkcji zarządczej w regionach - postuluje za ograniczeniem władzy w regionach do zarządców dwóch regionów: Wschodniego (Dalmencja i Zongya) oraz Zachodniego (Pięciopolska i Triland) lub do roli Sekretarza ds. Regionów. Koniec z przerostem zatrudnienia w regionach.
8. Rozszerzenie funkcji Sądu - jestem za rozszerzeniem funkcji sądu o kwestie stanowiskowe w kwestii interpretacji prawa dla petentów.
9. Uaktywnienie Sił Zbrojnych Trizondalu - jestem za uaktywnieniem Sił Zbrojnych Trizondalu poprzez jego udział w misjach zagranicznych i w ćwiczeniach na terenie kraju.
10. Rozwiązanie kwestii wojskowości dla ludzi z mnogim obywatelstwem - jestem za rozwiązywaniem kwestii wojskowości w przypadku mnogich obywatelstw. Blokowanie tej funkcji z dwóch stron jest głupim rozwiązywaniem. Optuje za wyborem przy zrozumieniu stanowiska przez drugie państwo lub możliwość służenia w obydwóch krajach w których to jesteśmy.
11. Wzrost liczby Marek za posty - jestem za wzrostem liczby Marek otrzymowanych za edycje i w ogóle napisanie posta. Niech to będzie spora zachęta do aktywności dla wszystkich.
12. Więcej kontaktów z zagranicą - jestem za wzmożonym kontaktem z zagranicą w sprawach nie tylko dyplomatycznych ale i inwestycyjnych.
Oczywiście mam więcej założeń swojej polityki (takie jak chociażby Program 5000+ czyli 5000 Marek na start dla nowych obywateli i 1000+ dla obywateli będących w zapaści finansowej ) ale na ich prezentacje jeszcze przyjdzie czas.
Pod pojęciem kursu PROSarmackiego Krzysztof Hans miał myśli wzmocnienie stosunków wszelkiej maści z Grodziskiem i Eldoratem. Tu przy okazji zasugerował że skoro zastępca Prezydenta pan Ludwik Tomović może wprowadzać do Trizondalu wpływy PROslawońskieto nic nie stoi na przeszkodzie był autor powyższego planu wprowadzał wpływy PROSarmackie do kraju.
W swoim planie pan Hans odniósł się też do Konstytucji Trizondalu nazywając ją betonem prawnym. który należy wymienić i akurat to co zasugerował nie jest przejawem zarzucanego mu przez Ciarana van Scharfschuetze autorytaryzmu tylko chęci porządków w państwie. 
Poza tym w wyjaśnieniu wspomnianemu Ciaranowi który to skomentował stanowisko niedoszłego kandydata na Prezydenta na forum państwo dokładnie rozwinięto pomysł na zarządzanie regionami które to miałyby być zarządzane przez jedną osobę, a nie osobną osobę na każdy region jak dotychczas. Poza tym w swoim wyjaśnieniu Krzysztof Hans opowiedział się za rozwiązaniem kwestii osób z podwójnym obywatelstwem (do których sam należy) poprzez umożliwienie im służenia w wojskach dwóch państw lub jednego wybranego.
Podsumowując nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na plany nowego Prezydenta Trizondalu oraz na wcielenie ich w życie.

3. Trizondal żyje konkursem Our Sound 
W Trizondalu trwa głosowanie do finału międzynarodowego dziesiątej edycji konkursu Our Sound które to potrwa do 14 czerwca. W głosowaniu tym podobnie jak w poprzednich latach mieszkańcy Trizondalu wybierają 10 (z tym razem czternastu) piosenek sortując je od najgorszych do najlepszych według, ogólnie przyjętej skali punktowej. Mieszkańcy Trizondalu jednak na tym nie poprzestają i wszędzie się da udostępniają materiały promocyjne. Ostatnio dzięki staraniom Krzysztofa Hansa van der Ice'a stworzono materiał promocyjny w postaci trailera z fragmentem konkursowego występu który to dostępny jest pod tym linkiem: https://drive.google.com/uc?id=0B5mJkeyh8QOsRWtIbkZEUWZjZ0E&export=download
Jak widzimy na nim Trizondal zdecydował się postawić na bardziej Zongijską wersje utworu "I will show you" Ailee który to można zobaczyć pod tym adresem: https://youtu.be/Du7BpTOasYg
Niestety Trizondal zaliczył też wpadkę dzięki niniejszej, krytycznej wypowiedzi Ciaran van Scharfschuetze na temat uczestnictwa Elderlandu czyli gospodarza konkursu:
Cytuję:
Może mam już sklerozę, ale kiedy dochodzi do Kongresu Orientyki, to Elderland jest częścią Dreamlandu, ale w konkursie to już nie jest częścią Dreamlandu. Dlatego mimo, że utwór Elderlandu podobał mi się najbardziej, nie dam punktów ani jednemu ani drugiemu przedstawicielowi Dreamlandu.
Królestwo Elderlandu nie pozostał obojętne na tą wypowiedź i na oficjalnej stronie konkursu odpowiedział tak:
Cytuję:
Jest to retoryka znana władzom Królestwa Elderlandu niemalże od samego początku powstania unii personalnej pomiędzy Królestwem Elderlandu a Królestwem Dreamlandu. Nic jednak nie sprawiło, że Królestwo Elderlandu utraciło swoją niepodległość. Gdyby bowiem tak się stało nie mogłoby być ani członkiem Kongresu Orientyki, o którym pisze Pan Scharfschuetze, ani organizować Our Sound. Tak czy inaczej konkurs nigdy nie był wolny od politycznego oddziaływania, a i tym razem nie uda się już tego uniknąć.
Samo państwo trizondalskie w tej sprawie postanowiło nie interweniować.
Miejmy nadzieje że ta wymiana zdań między Ciaranem z Trizondalu a Elderlandem nie wpłynie w żaden sposób na wyniki konkursu którego to wyniki zostaną przedstawione już za kilka tygodni.

4. Od redakcji: Kilka słów na koniec 
W ten muzyczno-polityczny sposób kończymy niniejsze pierwsze (i miejmy nadzieje nie ostatnie) po przerwie wydanie Kroniki. Zapraszamy do komentowania i wyczekiwanja kolejnego numeru naszej gazety.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 762,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Yennefer von Witcher, Guedes de Lima.
Komentarze
Yupeng Beijin-Zhao
Może unia z jakąś mikronacją?
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
No cóż, kiedyś Trizondal obraził się na Księstwo Sarmacji nie wiedzieć czemu. Już dawno temu mówiłem, że ta cała niepodległość była o kant tyłka rozbić.
Odpowiedz Permalink
Rafał Sokołowicz
Życzę Trizondalowi jak najlepiej, gdyż to jest moja ojczyzna ale wiesz Krzysiu że trudno może być Ci wygrać, zwłaszcza teraz gdy aktywność w Trizondalu jest tak nikła, że tam jedna świta rządzi i ma głos.
Co do zmian w konstytucji, to jest potrzebna zwłaszcza jeśli chodzi o szukanie tego zastępcy, ale: - obecnie populacja Trizondalu jest tak mała, że prawdziwa debata na ten temat jest nierealna, tz. odbyć się może i odbędzie, ale nie macie poglądu na prawo tak jak nowo przybyły obywatel czy mieszkaniec, albo i kompletny laik jeśli chodzi o mikronacje. Wobec tego moim zdaniem póki co powinniście zminimalizować biurokrację.
Zmiana formy wyboru Prezydenta przede wszystkim,
Ograniczenie głównej funkcji zarządczej w regionach także bardzo dobre w obecnym czasie.
Co do sił zbrojnych to służba w dwóch państwach jest niemożliwa, wspólne akcje ok, ale być w obu formacjach to nie poważne..

Ponadto Krzysiu ja bym się zastanowił czy niektóre osoby nie chcą Cie zniechęcić i zdyskredytować jeśli chodzi o twój start. Ponadto gdybyś już był zarejestrowanym kandydatem to moim zdaniem to:
http://trizondal.pl/www/forum/viewtopic.php?f=18&t=1703#p16351
świadczy o nieczystej i brudnej rywalizacji ze strony tamtego kandydata. Ponadto można pokusić się o stwierdzenie, że to zwykłe pomówienia i oszczerstwa, gdyż Pan Adam nie zadał sobie najmniejszego trudu aby wejść i zapoznać się z inicjatywą Ostatecznej Krucjaty, sensem twojej wypowiedzi ani formy aktywności w Księstwie Sarmacji. Ba, on oskarża Cie o to, że tu jesteś bardziej aktywny niż tam, no ale jak masz tam być aktywny jak tam nic się nie dzieje. No, ale może to też twoja wina. Zamiast takich zagrań powinna odbyć się debata.
Gdzie się podział dawny Trizondal...
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Dziękuję za kolejne wieści z Trizondalu.
Co do ograniczeń w starcie na Prezydenta, to nie jest niedemokratyczne - u nas np. w wyborach mogły startować jedynie najmniej 3-osobowe komitety; o realu już nie będę zanudzał. To jest raczej, przy całej sympatii do Trizondalu, niepraktyczne, gdy aktywnych osób w mikronacji jest niewiele więcej niż kandydat i jego zastępca...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Zasady wyborów w Trizondalu są niedemokratyczne chociażby w porównaniu z realnymi wyborami Prezydenta - tu nie ma obowiązku szukania zastępcy a jak już gdzieś jest to po wygranych wyborach.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Od opublikowania mowy Adama nie minęło kilka tygodni, a 6 dni - proszę o sprostowanie.

Co do rzekomej niedemokratyczności wyborów - było Ci to tłumaczone już tyle razy, że szkoda gadać.
Poza tym - jak chcesz znaleźć poparcie wyborców, skoro nawet jedna osoba nie chcę Cię poprzeć poprzez firmowanie swoją osobą jako kandydat na wiceprezydenta Twojego programu?

Tu przy okazji zasugerował że skoro zastępca Prezydenta pan Ludwik Tomović może wprowadzać do Trizondalu wpływy PROslawońskie to nic nie stoi na przeszkodzie był autor powyższego planu wprowadzał wpływy PROSarmackie do kraju.

Kolejna manipulacja.
To Ty w momencie kryzysu w Trizondalu, chciałeś proponować zbrojną akcję sarmackim wojskom, to Ty dopuszczasz aneksję Trizondalu przez Sarmację (co prawda w sytuacji dramatycznej czy gdyby istniały ku temu ważne przesłanki [nie podałeś jakie], ale jednak dopuszczasz).
Dodatkowo nazywasz to "planem na czarną godzinę"
No i nachalnie cały czas wciskasz we właściwie każdym możliwym aspekcie w Trizondalu propozycję współpracy z Sarmacją.
Co nawet przy mojej całej sympatii do Sarmacji jest już męczące i nie dziwię się obywatelom Trizondalu że reagują na to tak jak reagują.

Ja nie promuję nachalnie Slawonii w Trizondalu, nie proponuję aneksji Trizondalu przez Slawonię, więc mówienie o slawońskich wpływach w Trizondalu jest naduzyciem.

Poza tym nie jestem Zastępcą Prezydenta.


Zasady wyborów w Trizondalu są niedemokratyczne chociażby w porównaniu z realnymi wyborami Prezydenta - tu nie ma obowiązku szukania zastępcy a jak już gdzieś jest to po wygranych wyborach.

XD

Mówią Ci coś wybory w USA?
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Cytuję:
Zasady wyborów w Trizondalu są niedemokratyczne chociażby w porównaniu z realnymi wyborami Prezydenta - tu nie ma obowiązku szukania zastępcy a jak już gdzieś jest to po wygranych wyborach.
To, że jedno różni się od drugiego, nie znaczy od razu, że jedno lub drugie jest złe. A poza tym zdaje sobie Wicehrabia, że nasz Prezydent NIE MA zastępcy (wiceprezydenta)?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
No i dlatego teź szanowny JKM uważam że forsowanie tej instytucji, nie ma najmniejszego sensu - zwłaszcza przed wyborami. Poza tym faktyczmie w zestawieniu z realnym prawem, te trizondalskie dotyczące zastępcy wypada dosyć słabo bo jak JKM wspomniała w realnej Polsce nie ma zastępcy. Więc jeźeli Trizondal chce postępować demokratycznie to obowiązek posiadania zastępcy powien być zniesiony lub mocno zmieniony.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.