Kolejka remisów w Ekstraklasie
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
BAP4t1w4.jpg

Czwarta kolejka Ekstraklasy przyniosła mecz na szczycie, mecz o życie oraz kolejne rozczarowujące występy faworytów. Pierwsza runda powoli zbliża się do półmetka, a zdecydowanych faworytów do mistrzostwa wciąż brak. Ale może jest to spowodowane niezwykle wyrównanym poziomem rywalizacji. W pięciu meczach padły aż cztery remisy.

Do meczu na szczycie doszło w Czarnolesie, gdzie zmierzyły się dwie niepokonane ekipy FCC i Anioły. Wynik spotkania już w 4. minucie meczu otworzył pomocnik grodziszczan Hjelmeset. W 27. minucie wyrównał Olejnik. W drugiej połowie nie padły już bramki i mecz zakończył się podziałem punktów. Mecz FCC z Aniołami Grodzisk był jak spotkanie dwóch rozpędzonych lokomotyw. Obie się wykoleiły. Na szczęście w futbolu takie wykolejenia kończą się przyznaniem jednego punktu, ale dla obu ekip nie był to zwycięski remis- podsumował spotkanie szkoleniowiec FCC. Z kolei szkoleniowiec Aniołów cieszył się ze zdobytego punktu. Jest to remis z liderem grupy, ich pierwszy, a dla nas niesamowicie ważny! Cieszymy się i patrzymy z nadzieją na kolejne spotkania - podsumował trener von Thorn. Dla czarnolesian były to pierwsze stracone punkty w sezonie. Jednak podopieczni trenera Leszczyńskiego zachowali prowadzenie w tabeli Ekstraklasy.

Ww4fSF91.jpg

W Grodzisku w meczu o przełamanie zagrała Grabarnia i Auterra. I jak to zazwyczaj w takich meczach bywa padł remis. I to jeszcze bezbramkowy. Pewien niedosyt odczuwał szkoleniowiec ekipy z Loardii. Nie tego spodziewaliśmy się po meczu z Grabarnią. Patrząc na sile naszych sobotnich rywali w zasadzie powinniśmy się cieszyć, że udało się przywieźć do Auterry jeden punkt, ale biorąc pod uwagę, że Grabarnia znajduje się w strefie spadkowej, a jej trener nie należy do najbardziej aktywniejszych, na pewno mogliśmy powalczyć o komplet oczek - mówił po meczu Daniel Saryoni. Zatem Zombiaki i Auterra po czterech meczach pozostają wciąż bez zwycięstwa z zaledwie dwoma oczkami na koncie.

Dominatorzy poprzedniego sezonu wciąż zawodzą. Broniący tytułu Synowie zremisowali u siebie z FC Grodzisk. Udany debiut na ławce stołecznych zaliczył Rafał Sokołowicz. Wicemistrzowie z Rantiochii także zgubili kolejne punkty. Krasnoludy zremisowały na wyjeździe z Republikanami Scholandia. Obaj faworyci mają zatem na koncie po siedem punktów i póki co znajdują się poza podium.

AD9924TD.jpg

Na pudło awansowały Słoniki, które nie miały problemów z pokonaniem FC Bullace. Sodomici nie zaznali jeszcze smaku porażki i awansowali na drugie miejsce. Bullace tymczasem zanotowało czwartą dotkliwą porażkę i zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę.

W piątej serii spotkań najciekawiej zapowiada się mecz na Łące pod Wulkanem, gdzie aktualni wicemistrzowie Krasnoludy podejmą aktualnego lidera z Czarnolasu. Interesująco będzie w derbach Grodziska między Grabarnią i Aniołami.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
FC Czarnolas
YK Słoniki Sodomia
KS Anioły Grodzisk
FKK Rantiochskie Krasnoludy
Synowie Wandy
FC Grodzisk
Republikanie Scholandia
FC Auterra
CKS Grabarnia Grodzisk
FC Bullace
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
10
8
8
7
7
5
4
2
2
0
10:1
5:1
3:1
12:6
7:2
4:6
3:4
0:4
1:8
2:14
Serduszka
12 631,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Timan Demollari, Albert Felimi-Liderski, Tomasz Ivo Hugo, Paviel Gustolúpulo, Thimoteus ik Hohentsolern, Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Konrad Jakub Arped-Friedman, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Ignacy Urban de Ruth, Bartłomiej Czapka, Yupeng Beijin-Zhao, Fryderyk von Hohenzollern, Mustafa Owski, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Gauleiter Kakulski.
Komentarze
Michał Michaelus
Jeśli jesteś zainteresowany przejęciem drużyny w SLP to dobrze się składa. Na nowego szkoleniowca czeka FAN Shepherds z Drugiej Klasy.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
No nie ma co ukrywać, że początek sezonu w naszym wykonaniu był bardzo kiepski... ale przed nami jeszcze mecze z Auterrą i Grabarnią po których wszystko się wyjaśni.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Jest ciekawie, a że zaraz trenerzy będą się musieli liczyć z meczami pucharowymi, to będzie jeszcze ciekawiej. Kto wie, czy to nie będzie sezon, w którym faworyci będą musieli obejść się smakiem.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
FC Czarnolas!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Anioły miały szansę wygrać, ale drukarz w kaloszach nie uznał naszej drugiej bramki...
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
@Albert

Tak się kończy Catenaccio. ;D
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Kristian catenaccio to ty szanuj, ugrałem tym oba moje tytuły :v
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.