Reprezentacja Baridasu przed startem Ligi Mikroświatowej

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
J
utro rozpoczynają się rozgrywki Ligi Mikroświatowej, czas więc na raport sztabu reprezentacji Baridasu przed tym turniejem.

Najpierw jednak opowiedzmy publice, czym w ogóle ta Liga Mikroświatowa jest i jak wygląda. Najprościej mówiąc, są to po prostu kolejne międzypaństwowe rozgrywki piłkarskie rozgrywane w formacie ligowym przy dwóch meczach tygodniowo. Mają zdecydowanie mniejszy prestiż od v-mundialu, a to ze względu na format, a także ze względu na fakt, iż między kolejnymi mistrzostwami v-świata rozgrywane są dwa sezony Ligi.

W tym sezonie czeka nas pewne nowum, albowiem dotychczas LM podzielona była na dwa poziomy po osiem zespołów. Tym razem zagra cała stawka szesnastu drużyn, a do podziału powrócimy w kolejnym sezonie. Jak się łatwo [?] zatem domyślić, miejsce zajęte w obecnych rozgrywkach będzie warunkowało, czy w kolejnym turnieju dana reprezentacja będzie grała na wyższym bądź niższym szczeblu.


5sW8V7rs.jpg


N
o dobrze, wstęp mamy już za sobą, powiedzmy więc parę słów o drużynie Baridasu. W tzw. pretemporadzie rozegraliśmy cztery spotkania towarzyskie (ze Sclavinią, Sarmacją, Trizondalem i Wandystanem), które wygraliśmy. Ponadto powołaliśmy dwóch nowych piłkarzy 26-letniego obrońcę Ionela Vâlciu i 28-letniego pomocnika Geoffreya Twiny'ego, głównie z myślą o zastąpieniu starzejących się weteranów i kolejnym v-mundialu. Do składu włączyliśmy też kilku zawodników z reprezentacji u21.

Spora sumka poszła również na treningi, dzięki czemu piłkarze znajdują się w całkiem dobrej formie i będą przygotowani do gry na pełnych obrotach już od pierwszego spotkania. A to zagramy jutro w Trizopolis o 19:30.

lBXhb9xs.jpg

P
onieważ na stanowisku prezesa BZPN jest obecnie wakat, sam muszę wyznaczyć sobie cele, co jest swego rodzaju sytuacją komfortową. Nie owijając zatem w bawełnę powiem, że mierzymy w kolejny v-mundial, a w obu sezonach Ligi Światowej będziemy chcieli jak najbardziej rozwinąć swoich zawodników, tak żeby drużyna osiągnęła zenit formy właśnie na mistrzostwach v-świata.

To jednak nie znaczy, że nie zależy nam na zwycięstwach. Zawsze gramy o pełną pulę, a po cichu liczymy, że uda nam się zająć miejsce na podium, czyli przynajmniej obronić trzecie miejsce zajęte przez moją Sławetną Poprzedniczkę.

Tyle na dziś, kolejnego większego raportu można oczekiwać za kilka tygodni. Na bieżąco o wynikach będziemy informować na forum i/lub ćwirku.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 580,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Paviel Gustolúpulo, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Thimoteus ik Hohentsolern, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Julian Fer at Atera, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Gauleiter Kakulski, Michał Michaelus.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Trzymam kciuki za Selekcjonera. Reprezentacja Królestwa Baridasu jest w dobrych rękach i wierzę, że jej dobra passa przełoży się również na dobre wyniki w rozgrywkach.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Drużyna trenuję, a to daje nadzieję na wygrane. Gratuluję Selekcjonerowi :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Good luck. Baridas do boju!!!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
W bój po zwycięstwo!
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Cieszę się, że pojawia się coraz więcej artykułów dot. sportu. Życzę powodzenia kadrze Baridasu w rozgrywkach :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
W takim razie pragnę życzyć sukcesów i samych korzystnych wyników ;)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.