Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 04.07.2017 r. o 18:49
Co słychać w Drugiej Klasie?
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Jak zauważyliście, w naszych artykułach skupiamy się na rozgrywkach Ekstraklasy i Pucharu (tow. Michaelus) oraz Pierwszej Klasy (tow. Demollari), ale od czasu do czasu spróbujemy też zajrzeć do niższych klas. Zbliżamy się do półmetka rozgrywek, a to dobra okazja na pierwszy z takich rzutów okiem, choć naturalnie zachęcamy też innych do spróbowania własnych sił i opisywania meczów Drugiej i/lub Trzeciej Klasy na bieżąco.


Zacznijmy od zerknięcia w tabelę Drugiej Klasy:

DEgduk94.png

Na czele z wyraźną przewagą starosarmacki duet — odrodzony w diuczej Powadze, dzięki trenerowi Czuguł-Chanowi dawny KS Nadzieja i wojskowi z Grodziska. Trudno sobie wyobrazić, żeby w przyszłym sezonie którejś z tych ekip zabrakło w Pierwszej Klasie, zwłaszcza, że nie będą już ich obciążać starcia pucharowe. To dwa najsilniejsze kluby ligi, co doskonale widać na boisku, gdyż jak dotąd sposób na nie znalazł tylko BP Almera, który zremisował z Senatorami i pokonał u siebie drużynę von Horna. Co ciekawe, w następny weekend w Czarnolesie czeka nas właśnie bezpośredni mecz lidera z wiceliderem. Zwycięzca znajdzie się na autostradzie prowadzącej do awansu.

Wspomniani wyżej Baridajczycy okupują ostatnie premiowane awansem miejsce, tracąc pięć punktów do Hetmana. Podopieczni Eradla da Firenzy mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ utrzymali się w Drugiej Klasie tylko dzięki wycofaniu się z ligi Bombardiera Kartola. Wydaje się, że w tym sezonie nie chcą nic zostawić przypadkowi, a o ich aspiracjach świadczy zacięty, choć minimalnie przegrany bój z Synami Wandy w Pucharze i wygrana 4-0 z SKSV Loardią sprzed kilku dni. Klub z Auterry w zeszłym sezonie kupił nasze serca heroiczną (i udaną) walką o utrzymanie. Z pewnością Loardyjczyków stać na walkę o awans, ale muszą się wystrzegać wpadek takich jak ta w Almerze. Ostatnim pretendentem do awansu są tropicańscy Piraci. Co prawda (także ze względu na urlop trenera) w dwóch poprzednich kolejkach mocno oberwali od Hetmana i Powagi, ale pozostają w grze. W sobotę czeka ich wyjazd (wypływ?) na szalenie istotny mecz do Auterry, po którym będziemy mogli powiedzieć nieco więcej.

jZ235L73.jpg

Na szóstym miejscu mamy kolejny klub z Czarnolasu. Czarny Las świetnie zaczął sezon, bo od dwóch zwycięstw z Almerą i Piratami. Jednak od tamtej pory Czarnolesianie nie potrafią sięgnąć po trzy punkty, co sprawia, że bliżej jest im do walki o utrzymanie niż o awans. Ostatnie bezpieczne miejsce zajmują Miecze z Zollern, a to dzięki dwóm zwycięstwom nad opuszczonymi drużynami. Chichot losu sprawił, że klub z Baridasu zmaga się z tym samym problemem — trenera von Hohenzollerna ostatni raz widziano na ławce przed trzema tygodniami. W strefie spadkowej znaujdują się rozczarowujący Gellończycy z WW Laviva Fer, odrodzeni Furious Shepherds, pokrzepieni sensacjnym zwycięstwem w Pucharze z FC Czarnolas i nieznany nikomu zespół KS Immortals, po siedmiu porażkach dumnie dzierżący czerwoną latarnię. Z tej czwórki największe szanse na utrzymanie dajemy Pasterzom, aktywny trener robi różnicę.

W wolnej chwili postaramy się o podobne podsumowanie dotychczasowego przebiegu rozgrywek Trzeciej Klasy.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Paviel Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
12 366,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Paviel Gustolúpulo, Mustafa Owski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Laurẽt Gedeon I, Krzysztof Czuguł-Chan, Roderyk von Cela, Albert Felimi-Liderski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Michał Michaelus, Henryk Leszczyński, Julian Fer at Atera, Bartłomiej Czapka, Krzysztof von Thorn-Macak, Tomasz Ivo Hugo, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Roderyk von Cela
Powinno być takich więcej!Druga Klasa też może być ciekawa!
Permalink
Timan Demollari
Zgadzam się, ale niestety czasu i sił na regularne relacje z wszystkich lig brak. Ponownie jednak zapraszam do współpracy ;)
Odpowiedz Permalink
Roderyk von Cela
Może się zgodzę na współpracę.Ale będę musiał łączyć to z pracą trenerską w Furious Sheperds.
Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
A mogę opisywać 3 klasę? ;D
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Jihymed naturalnie ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Mogę wniosek składać do SLP? X)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
A zresztą. W NAM też jest sport xD
Odpowiedz Permalink
Roderyk von Cela
A ja złożyłem wniosek do SLP.
Permalink
Michał Michaelus
Proszę o potwierdzenie to nadam odpowiednie uprawnienia do publikowania w oficjalnej agencji Sarmackiej Ligi Piłkarskiej.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Michaelus nie wiem co mam potwierdzić, ale mi do relacji z trzeciej klasy brakuje tylko obrazków i uprawnień do publikacji... W każdym razie jak mam coś potwierdzić to potwierdzam xD
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@Jihymed Proszę o potwierdzenie, bo widziałem, że chcecie publikować w NAMie ;-)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Wszystkie wnioski o dołączenie do instytucji SLP zaakceptowałem. Dodatkowo Jihymed dostał uprawnienia do publikowania w SLP. Jeśli jeszcze są osoby zainteresowane publikacjami za pośrednictwem oficjalnej agencji SLP proszę o kontakt.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Więc, zaraz opublikuje ;D może nie będzie to arcydzieło, ale mnie się nawet podoba. :) (Mogło być lepiej)
Odpowiedz Permalink
Roderyk von Cela
A dacie mi pisać o 2. Klasie?
Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Zapomniałem o meczu. Damn. :)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
W sobotę czeka ich wyjazd (wypływ?) na szalenie istotny mecz do Auterry
Miał być wypływ, niestety morze akurat zamarzło (jak to zwykle w Teutonii), więc ostatecznie będzie to piesza wycieczka po lodzie z napadami na uwięzione łodzie rybackie w ramach treningu.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@RemigiuszL Z Tropicany do Loardii kawał drogi, oby Was ktoś podwiózł!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@demollari Oj tam, mała przebieżka nie zaszkodzi, szczególnie po takich wynikach jak ostatnio
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak na początku zauważono, w 2 lidze też się sporo dzieje :P
Jak widać drużyny dbają, o wysoki poziom rozgrywek. Tak by kibicom i sponsorom zapewnić należyte emocje.
Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Piraci przyszli, przepłynęli i "przelecieli" SKSV.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Zabrali też 3 punkty i najładniejsze dziewki.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.