Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 08.07.2017 r. o 22:09
Pierwsza Klasa: Lotos w końcu zwycięski
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Jesteśmy tuż przed półmetkiem rozgrywek Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. To ostatni dzwonek dla dotychczas zawodzących drużyn, żeby uratować sezon. Czy komuś udało się poczynić ku temu pierwsze kroki? Zapraszam na relację z ósmej kolejki Pierwszej Klasy.


FC. ANGSTREM - MKS Sailor Fer 5-0


Wytypowanie zwycięzcy tego meczu nie nastręczyłoby nikomu choćby najmniejszych trudności. Zasadne byłoby tylko pytanie, ile bramek klub z Angstremu wbije Gellończykom. Pomocna przy próbie odpowiedzi byłaby znajomość zmiennej, którą można opisać kolejnym pytaniem: czy na ławce FC. ANGSTREM siedzi trener. Dziś siedział. Gospodarze nie mieli litości dla Marynarzy, wbijając im aż pięć goli. Ciekawostka, żadnego z nich nie zdobył við Hvanndalsá, dając nadzieję innym zawodnikom walczącym o złotego buta. Nie dowiedzieliśmy się jednak niczego nowego. Sailor ma przegwizdane, a ANGSTREM ciągle spore szanse na awans.

Lotos Trizopolis - Piraci z Feru 1-0


Od pewnego czasu w grze zespołu z Trizopolis można było dostrzec znamiona poprawy, zwłaszcza w rozgrykwach Pucharu. Najpierw udało się wyeliminować Ekstraklasową Garbarnię, a w minioną środę zremisować 0-0 z silniejszymi Republikanami. Inaczej sprawa wyglądała w lidze, gdzie Lotos dostawał oklep od każdego. Pierwsza połowa meczu z Piratami nie zapowiadała przełamania, zwłaszcza, że urazu ( to już czwarta poważna kontuzja u Trizondalczyków) doznał filar defensywy Satsen. Jednak Piraci są obecnie zupełnie bezzębni i mimo tego ułatwienia nie byli w stanie stworzyć sobie jakiejkolwiek sytuacji. Lotos miał ich kilka, a wykorzystał jedną za sprawą Tucovića i, kto wie, być może nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o utrzymanie. Gellończycy z kolejki na kolejkę wyglądają coraz gorzej i z taką grą powoli zaczynają wyrastać na trzeciego faworyta do spadku.

mhEl21nc.jpg

Beton Eldorat - Cocodrilos de Punta 0-2

Trener Betonu Mustafa Owski trzyma się strategii, którą można streścić słowami "liczy się Puchar". Dziś, podobnie jak przed rewanżem z FC Auterrą, zagrał w lidze rezerwowym składem. I nic dziwnego, bo wtedy wypaliło, choć trzeba pamiętać, że tym razem Eldoratyczyków czeka trudniejszy mecz w Grodzisku. Z takiej okazji skwapliwie skorzystały Krokodyle. Gole padły w drugiej połowie, oba strzelił z rzutów wolnych Lesiak. Z pewnością będą się śniły po nocach młodemu bramkarzowi Sclavińczyków Arnulfowi Zahlowi. Tropicańczycy umocnili się w ten sposób na drugim miejscu w tabeli, mają już 18 punktów, czyli ledwo 2 mniej niż w całym poprzednim sezonie. Paviel Gustolúpulo ciągle zarzeka się, że jego celem jest utrzymanie, ale coraz trudniej nam w to uwierzyć. Beton z kolei chyba chce wywinąć Podleszcza tj. uniknąć awansu do Ekstraklasy.

Margońskie Konie - Łokomotiw Bałmustan 1-2

Margończycy z Łokomotiwem również rozgrywają trójmecz. W środę Brodryjczycy nie wykorzystali atutu własnego boiska i tylko zremisowali (zgadliście, 0-0). Dziś faworytami były Konie, ale niespodziewanie znów lepiej prezentowała się drużyna bałmustańska. W 62 minucie ładnym, a co ważniejsze, precyzyjnym strzałem popisał się Radloff. Teutończycy zdołali wyrównać za sprawą niezawodnego młotka w nodze Zdziśka Szczepańskiego. Catarino miał piłkę na rękach, ale ta była uderzona z taką siłą, że przebiła ręce bramkarza i wpadła do siatki. Konie cieszył się wyrównaniem ledwie 4 minuty, bo do akcji ofensywnej gości podłączył się boczny obrońca Roey i głową zdobył drugiego gola. Łokomotiw dzięki wygranej zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem i ciągle może myśleć nawet o awansie. Natomiast klub z Margon mimo powrotu trenera nie może złapać formy. Misja powrotu do Ekstraklasy wydaje się być trudniejsza niż się spodziewano.

9171xn5T.jpg

WKS Rotor Precelurbańsk - RVT Hrabia Ruhnhoff 1-3

Zupełnie jak w meczu pucharowym i tym razem Hrabiowie łatwo poradzili sobie w Precelurbańsku. Dziś wszystkie trzy gole zdobył wracający po kontuzji weteran Darcy Every. Zadanie było tym łatwiejsze, że tow. Wałachowski nie pojawił się na ławce trenerskiej. Miejmy nadzieję, że to tylko przejściowe, bo przewaga Rotoru nad strefą spadkową wynosi raptem jeden punkt, a jak pokazały poprzednie mecze, jest to drużyna z potencjałem. Dla odmiany Telewizorkom, nie licząc wpadki w Eldoracie wiedzie się znakomicie. Teutoński klub czekają teraz dwa mecze z Krokodylami, które mogą zdecydować nie tylko o awansie, ale również o tym, kto wygra Pierwszą Klasę.

Na czele tabeli dzięki zwycięstwom umocnił się duet teutońsko-tropicański. Czwarte miejsce zajmuje teraz FC. ANGSTREM tracący 3 oczka do trzeciego Betonu. W środku tabeli tradycyjny tłok, aż trzy drużyny mają po 10 punktów. Do strefy spadkowej spadli Piraci. Mimo pierwszej wygranej na dnie dalej piłkarze Lotosu.

psiM9p09.png
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paviel Gustolúpulo, Gotfryd Slavik de Ruth, Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
9 981,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Michał Michaelus, Gotfryd Slavik de Ruth, Krzysztof Czuguł-Chan, Mustafa Owski, Gauleiter Kakulski, Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Roland Heach-Romański, Daniel January von Tauer-Krak, Laurẽt Gedeon I, Thimoteus ik Hohentsolern, David de Hoenhaim, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Michał Michaelus
Wciąż można dołączyć do Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Od zaraz do przejęcia się trzecioklasowe Kruki Rafadarvike. Obecni menadżerowie chcą także przekazać w lepsze ręce stery w pierwszoklasowym Rotorze Precelurbańsk oraz trzecioklasowych Wilkach z Eriki.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Przyznam że postawa Hrabiów jest dla mnie powodom do dumy. Martwi mnie postawa Koni z którymi jestem związany :)
Sprawozdania jak zawsze na poziomie, oby tak dalej.
Powiem tak bycie menadżerem to kusząca gratka,ale nie znajdę czasu na to...
Permalink
Gauleiter Kakulski
E tam, to pięć minut raz-dwa razy w tygodniu :)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
W sumie tak, przy jednej drużynie to nie jest problem. W razie czego chętnie służę pomocą.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Uch, jedyna z klas SLP, w której nie ma czarnoleskiej drużyny. To ulegnie zmianie.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Kruki... ale nie mam czasu... ani chęci...
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Dementuje plotki! Podleszcza nikt nie chce wywinąć, ale zeby walczyć w ekstraklasie wszyscy zawodnicy muszą zyskać po cegle , a juniorzy po dwie. Bez tego spadniemy od razu, a przegrywając sytuacja w kubie tylko sie pogorszy. Walczymy w pucharze, i taktycznie rozgrywamy ligę :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.