Ekstraklasa SLP: Sytuacja się klaruje. Powoli
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
09X2IYvi.png
Na kolejkę przed półmetkiem w Ekstraklasie Sarmackiej Ligi Piłkarskiej zaczynają tworzyć się grupa mistrzowska i spadkowa. Choć ich skład można uznać za niespodziankę.

W szpicy znaleźli się Synowie, Anioły i FC Czarnolas, które bezpośrednio walczą o fotel lidera. Do tej grupy czterech punktów brakuje Krasnoludom (po porażce ze Świeckimi), Republikanom i Grabarni, a pięciu Słonikom. I choć w środku tabeli gęsto, wspomnianym ekipom bliżej do strefy spadkowej niż medalowej.

Ale że nie dotarliśmy jeszcze do półmetka, warto mieć na uwadze cenną anegdotę naszego eksperta.
Jacek Gmoch, legenda gellońskiej piłki, wybitny koneser żurku i buraczkowej
Podczas jednej z tradycyjnych libacji podszedł do mnie wysoko postawiony działacz jednego z klubów drugiej klasy i zionąc mi w twarz kukulicą zapytał: "panie trenerze, awansujemy?". "Staszek", mówię, "obaliłeś połówkę?". "Oczywiście, panie trenerze". "To jak obalisz drugą, wrócimy do rozmowy".

JupdvrE6.jpg

Wróćmy do meritum. Na początek spotkanie więcej niż kolejki.

Synowie Wandy – FKK Rantiochskie Krasnoludy 3-0

Trener Walterycz jeszcze przed meczem przewidywał, że będzie ciężko. Że to mecz o wszystko. Ale futbol nie uznaje wielkich kwantyfikatorów. Dość powiedzieć, że Synowie umacniają się na czele tabeli, a Rantiochczycy tracą do nich już sześć punktów.

Jak do tego doszło? Obaj trenerzy nie zdołali przewidzieć posunięć rywala, obaj też zagrali raczej asekuracyjnie. I choć Krasnoludy dominowały w środku pola, to Świeccy czterokrotnie zagrozili bramce rywali. Znamienne, że wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry, w 31 i 86 minucie bezpośrednio uderzał Mosley, w 77 odegrał do Pżeprzechowicza.

„Przy tak wyrównanym poziomie ekip o końcowym wyniku decydują detale. A tym detalom można dopomóc zaskakując rywala. Dziś w meczu z Krasnoludami poszliśmy na całość i zagraliśmy dość ofensywnym 4-3-3. I jak widać po wyniku opłaciło się to w stu procentach” - skomentował trener Michaelus, kurtuazyjnie (a może i nie) dodając, by Krasnoludów jeszcze nie skreślać. „Sześc punktów straty przy tak wyrównanej stawce to nic".

YK Słoniki Sodomia – KS Anioły Grodzisk 1-1

Słoniki znów zdobywają cenny punkt z wyżej notowanym rywalem (przed tygodniem wyrwały go Krasnoludom), a Anioły tracą punkty do lidera, osuwając się na trzecią pozycję.

Mecz był wymianą ciosów, obie drużyny po pięć razy zagroziły rywalom. Ale to Sodomici w regulaminowym czasie cieszyli się ze zwycięstwa. Dopiero w 91 minucie Ljungvik zdołał wyrównać. „Goście oszaleli, Anioły oszalały, sędzia zagwizdał koniec spotkania. 1:1. Dobre i to” - mówił po meczu trener von Thorn, przyznając że Słoniki nigdy mu nie leżały.

FC Czarnolas – FC Auterra 4-1

Czarnolesianie cały czas kontrolowali sytuację. W 21. minucie wynik otworzył, a w 50 drugą bramkę dołożył Olejnik. Na 19 minut przed końcem ładną główką popisał się Hallam, dając kontaktowego gola i nadzieję Auterze. Tę rozwiał Mann, w 86 minucie popisowo wykonując wolnego, a w 93 ostatnim strzałem meczu ustalając wynik.

CKS Grabarnia Grodzisk – Republikanie Scholandia 1-0

Na ławce Grabarni niespodziewanie objawił się trener Zombiakov, zbijając z pantałyku Republikanów. „Kiedy rywal przez cały sezon gra jedną taktyką, ale dla ciebie robi wyjatek i ją zmienia, wtedy dostajesz 1:0" – stwierdził cierpko trener Kakulski.

O wyniku przesądziła bramka do szatni Bessy, który urwał się obrońcom po podaniu Lagera. Próby Republikanów okazały się bezowocne. „Udało się wypłynąć na powierzchnię" – ocenił trener Zombiakov.

FC Grodzisk – FC Bullace 1-5

„No w końcu” - odetchnął szkoleniowiec Bullace.

Na ławce Grodziszczan niespodziewanie zabrakło trenera Sokołowicza, co zbiło z pantałyku szykujących się na bęcki graczy Bullace. Wróć, nie możemy tak napisać. Trener Felimi-Liderski podszedł do tego meczu bez kompleksów, grając odważnie i do przodu. Absencja trenera gospodarzy tylko pomogła zwycięstwu, które może okazać się kroplówką dla zespołu skazanego już na zejście z tej klasy. "Dobry prognostyk na przyszłość, żeby wyjść z twarzą z tego kiepskiego w naszym wykonaniu sezonu” - skwitował trener Felimi-Liderski.

A Grodzisk? Jak zawsze zaskakuje. A to wygrywając z Krasnoludami, a to przegrywając z Bullace.

1.

2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Synowie Wandy

FC Czarnolas
KS Anioły Grodzisk
FKK Rantiochskie Krasnoludy
Republikanie Scholandia
CKS Grabarnia Grodzisk
YK Słoniki Sodomia
FC Grodzisk
FC Auterra
FC Bullace

8

8
8
8
8
8
8
8
8
8

17

16
15
11
11
11
10
9
6
3

14:3

18:4
9:5
15:13
7:6
6:10
7:8
6:13
3:11
9:21
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Paviel Gustolúpulo, Timan Demollari, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
11 826,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Paviel Gustolúpulo, Albert Felimi-Liderski, Laurẽt Gedeon I, Krzysztof Czuguł-Chan, Timan Demollari, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Michał Michaelus, Tomasz Ivo Hugo, David de Hoenhaim, Thimoteus ik Hohentsolern, Roland Heach-Romański, Król Patryk I Labacki, Gauleiter Kakulski, Krzysztof von Thorn-Macak, Alfred Fabian von Tehen-Dżek.
Komentarze
Henryk Leszczyński
chciałbym jednako zauważyć, że w relacji nie pada fraza "jednak".
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
@leszcz a jednak!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@rybczak jednak komcie się nie liczą!
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
O ile chciałbym, żeby Bullace miało na koncie dziewięć punktów, o tyle mamy ich tylko trzy.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Albert dokonano korekty.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Najlepszym strzelcem Świeckich jest obrońca. Przypadek?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Zapomnieliście kropki na końcu tytułu!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@christosza do licha!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Rozpuściły się chłopaki z FC Grodzisk... Jak mnie zabrakło na ławce, to w prezencie cały kolektyw wygrywał albo remisował, zgodnie z przyszłorocznym planem
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Na razie moje typy częściowo się sprawdzają, zawodzą Krasnoludy, ale liczę, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Można jednak z tego wyciągnąć nauczkę - forma na starcie sezonu jest szalenie istotna. Zaczynasz z wyższą, to łatwiej korygować jej wahania.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@demollari A im krótsza przerwa międzysezonowa tym trudniej o odpowiednią korektę formy. Trzeba antycypować skutki raportu zmian i obowiązkowo grać sparing zaraz po raporcie.
Odpowiedz Permalink
Peter West
Do boju Panowie!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.