Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 16.07.2017 r. o 20:01
Pierwsza Klasa: Krokodyle na diecie
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Dzyń-dzyń! Jesteśmy na półmetku rozgrywek, a tak naprawdę większość niewiadomych ciągle pozostaje do odgadnięcia. Zapraszam na relację 9. kolejki Pierwszej Klasy.

Beton Eldorat - FC. ANGSTREM 1-1

W Eldoracie oglądaliśmy mecz trzeciej i czwartej drużyny, dość istotny dla sytuacji w tabeli. Trener Owski zdecydował się na szkolenie młodzieży w meczach ligowych, co zaowocowało kilkoma porażkami i pozwoliło drużynie z Angstremu na zbliżenie się do wczorajszych rywali na raptem trzy oczka. Wydawało się więc, że goście podejdą poważnie do tego meczu, ale tym razem wypadła ta kratka, w której FC. ANGSTREM musiało sobie radzić bez trenera na ławce. Beton z kolei konsekwentnie postanowił dać pograć rezerwowemu bramkarzowi. Rezultat? Mecz pod dyktando gospodarzy... i remis po przypadkowym samobóju. Sclavińczycy mogą sobie pluć w brody, bo zwycięstwo i względnie bezpieczna przewaga nad kolejnymi drużynami były na wyciągnięcie ręki. Klub z Angstremu sam z siebie nie wróci do Ekstraklasy, ale być może uda mu się utrzymać.

RVT Hrabia Ruhnhoff - Cocodrilos de Punta 2-0

W meczu na szczycie faworytem byli gospodarze, co miało przełożenie na taktykę klubu z Punty. Krokodyle zdecydowały się na zamurowanie własnej bramki przy pomocy pięciu obrońców, co jasno wskazywało na zamiar wywiezienia z Ruhnhoffu jednego punktu. Plan szybko wziął w łeb, bo już w 22 minucie Pinardi zdobył bramkę z rzutu wolnego. Telewizorki nie forsowały tempa, skupiając się raczej na kontrolowaniu przebiegu gry. W drugiej połowie wynik meczu ustalił Acreman. Wygrana daje Hrabiom komfort przed kluczowym rewanżem za tydzień na Tropicanie. Jeśli wygrają i tam, to tylko kataklizm będzie mógł im odebrać zwycięstwo w lidze. Krokodyle mimo porażki na boisku lidera, mają trzy punkty przewagi nad Betonem i ciągle są w dobrej sytuacji.

IuN8nGCB.jpg

Łokomotiw Bałmustan - MKS Sailor Fer 5-0

MKS Sailor Fer bez kapitana idzie na dno w zawrotnym tempie. Liga czy puchar, bez znaczenia — porażka za porażką. Za to Brodryjczykom karta odwróciła się na lepszą i to na wszystkich frontach, wszak są już w ćwierćfinale Pucharu Sarmacji. Cóż więc pozostaje? Wymienić strzelców bramek dla Łokomotiwu: Jegor Bogomołow x2, Kai Mitterlehner x2, Asko Tervaoja. Drużyna bałmustańska ewidentnie się rozpędza, dzisiejsza wygrana dała im awans na czwarte miejsce. Za to Klubowi z Gellonii możemy nadać nową nazwę: R.I.P. Sailor Fer.

Lotos Trizopolis - Margońskie Konie 0-1

Klub z Trizondalu ostatnio poszedł za ciosem i wyeliminował faworyzowanych Republikanów w Pucharze Sarmacji, co zresztą było już drugim ekstraklasowym skalpem Trizopolitańczyków. W ćwierćfinale zmierzą się z Łokomotiwem, który wyrzucił za pucharową burtę właśnie Konie. Wczorajszy mecz był bardzo zacięty, choć Margończycy szybko zaczęli dyktować warunki, czego efektem był gol Redlowskiego. Lotos usiłował odpowiedzieć, ale trójka pomocników nie była w stanie odpowiednio obsłużyć napastników. Z kolei gra z pominięciem drugiej linii kończyła się na znanej już każdemu kibicowi przeszkodzie - 35-letnim Adrianie Możejce. Wiekowy obrońca został po meczu oceniony aż na 19 belek, co jest wynikiem fenomenalnym i to nie tylko jak na Pierwszą Klasę. Konie (po raz wtóry) spróbują wrócić do gry o awans, a Lotos musi przełknąć gorzką pigułkę. W momencie gdy wydawało się, że najgorsze jest już za nimi, przydarza się kolejna dołująca porażka.

NcUV8CaP.jpg

Piraci z Feru - WKS Rotor Precelurbańsk 0-3

Druga drużyna z Feru po ostatnich fatalnych wynikach musiała liczyć na spory łut szczęścia w starciu z Rotorem. Wandejczycy zebrali się jednak po potrójnym oklepie od Hrabiów i na ławce znów mogliśmy zobaczyć tow. Wałachowskiego. Zbyszko Gustolúpulo dalej stawia na młodzież w dużych ilościach (poniekąd jest to w wieku Zbyszka zrozumiałe), a zatem nietrudno było przewidzieć rezultat meczu. Precelurbańczycy rozjechali rywali i to pomimo faktu, że sami przemycili dwóch nastolatków do newralgicznej przecież linii obrony. Szczególnie może cieszyc wandzkich kibiców znakomity występ 22-letniego rozgrywającego rodem z Nordii Torvaldura Finnssona, który strzelił bramkę i asystę. Pozostałe trafienia należały już do weteranów Octaviana Zmãu oraz Gilberto Soaresa. Piratom można już chyba tylko życzyć pozytywnego raportu zmian, a Rotorowi więcej tow. Wałachowskiego. Z nim na pokładzie ta drużyna ma przyszłość.

Na czele tabeli Hrabiowie z przewagą sześciu punktów nad wiceliderem z Punty. Trzeci ciągle Beton z dwoma oczkami przewagi nad liczną, acz chyba ciągle niewystarczająco zdeterminowaną grupą pościgową w składzie Łokomotiw, Konie i Rotor. Ostatnie bezpieczne miejsce zajmuje FC. ANGSTREM z dwunastoma punktami. Strefa spadkowa bez zmian - dwie drużyny z Feru i Lotos Trizopolis.

6ZwY142V.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
9 461,00 lt
Ten artykuł lubią: Oskar ben Grozny, Peter West, Laurẽt Gedeon I, Mustafa Owski, Thimoteus ik Hohentsolern, Gotfryd Slavik de Ruth, Dominik Vulpis, Gauleiter Kakulski, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Robert Dąbski-Hans, Michał Michaelus, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Ignacy Urban de Ruth, Krzysztof von Thorn-Macak, Paviel Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
No i pięknie Konie idą do przodu; a Hrabiowie spokojnie okopują się na pozycji lidera. Jest promocja regionu i Królestwa, i to w czysto sportowej formie.
Permalink
Michał Michaelus
Kluby do przejęcia w SLP:
trzecioklasowe Kruki Rafadarvike.
Obecni menadżerowie chcą także przekazać w lepsze ręce stery w ektsraklasowych Słonikach, pierwszoklasowym Rotorze Precelurbańsk oraz trzecioklasowych Wilkach z Eriki.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.