Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 21.07.2017 r. o 13:27
Ekstraklasa SLP: FCC rozbity, Synowie idą za ciosem
Seria wydawnicza: 29 sezon

n43KAfFo.png

Emocje w Ekstraklasie powinny rosnąć z kolejki na kolejkę, niestety jest trochę jakby odwrotnie. Przedłużające się nieobecności trenerów w aż 3 klubach odciskają swoje piętno na lidze. Zapraszam na szybką relację z 9. kolejki.


FC Bullace - KS Anioły Grodzisk 1-4

FC Bullace spisało ligowe zmagania na straty, co odbija sobie całkiem udaną przygodą w pucharach. Ofensywne ustawienie 3-5-2 okazało się wodą na młyn dla faworyzowanego klubu z Grodziska. Anioły urządziły sobie festiwal strzelecki, wbijając przeciwnikom aż 4 gole. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem honorowym. Siedem punktów straty do bezpiecznego miejsca nie wydaje się być nie do nadrobienia, ale klub ze Starosarmacji musi zacząć punktować już teraz. Z kolei Nieloty kontynuują dobrą passę i pozostają w grze o mistrzostwo.

CKS Garbarnia Grodzisk - FC Czarnolas 3-0

Ten mecz nie mógł być bezstresowym spacerkiem dla wicelidera. Mimo to, trener von Thorn-Leszczyński zdecydował się wystawić aż trzech młodszych zawodników, licząc na nieobecność Zombiakowa na ławce gospodarzy. Krótko mówiąc, nie wyciągnął wniosków z lekcji, jaką dostali ostatnio Republikanie. Co gorsza dla Czarnolesian, w 22 minucie mały siniak na udzie okazał się wystarczającym powodem do zmiany Manna, za którego wszedł kolejny młodzian Smoczyński. Tak osłabieni goście nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z odradzającą się Garbarnią. 3-0 to sprawiedliwy rezultat, który pokazuje jak wielki potencjał drzemie w stołecznej ekipie, a ta tak czy inaczej zaczyna wyrastać na kandydata do podium. FC Czarnolas musi przełknąć tę gorzką porażkę i sposobić się na jutrzejszy rewanż. Dla von Thorn-Leszczyńskiego to spotkanie z rodzaju must_win, jeśli liczy na coś więcej niż najniższy stopień podium na koniec sezonu.

18DCzLVd.jpg

YK Słoniki Sodomia - Synowie Wandy 0-2

Tym meczem wkraczamy już na teren gorszych wieści. Jeszcze niedawno wyjazd do Sodomii byłby dla każdego, w tym Synów, wyzwaniem. Po odejściu trenera sytuacja jest zgoła inna, ale mimo to Sosnowiczanie nie chcieli pozostawić nic przypadkowi i stawili się na Arenie Namiętności w bardzo silnym składzie. Lider wygrał gładko 2-0 i przybliżył się do celu, jakim jest kolejna obrona tytułu mistrzowskiego. Przyszłość Słoników nie wygląda tak różowo jak ich koszulki. Czy znajdzie się ktoś, kto przejmie jedenastokrotnych mistrzów Sarmacji?

FC Auterra - FKK Rantiochskie Krasnoludy 3-2

Aktualni brązowi medaliści Ekstraklasy mają kłopoty z tzw. testem drugiego sezonu — do tej pory wygrali raptem jedno spotkanie. W normalnych okolicznościach spodziewalibyśmy się, że Krasnoludy wywiozą z Auterry z większym lub mniejszym spokojem trzy punkty. Normalnie jednak nie było, skoro Helmuta Walterycza od dwóch tygodni nie widziano w klubie. Loardyjczycy nie bez problemów, ale sięgnęli po bardzo cenne trzy punkty, dzięki którym na horyzoncie powoli rysuje się utrzymanie. FKK nie wygrało w lidze od ponad miesiąca i jeśli tow. Walterycz prędko nie wróci, Teutończykom pozostanie tylko ratowanie się przed spadkiem.

2w3VjVc6.jpg

Republikanie Scholandia - FC Grodzisk 5-1

Z FC Grodzisk mamy podobną historię. Od ponad miesiąca drużyna musi radzić sobie bez trenera, co jak się nietrudno domyślić, nie jest łatwe. Poprzednio humory dzięki meczowi z Grodziszczanami poprawili sobie w Bullace, a ostatnio piątkę strzelili Republikanie. Scholandczykom nie przeszkodziło nawet to, że dali zagrać aż pięciu nastolatkom. Podopieczni Gauleitera Kakulskiego korzystają z absencji na ławkach rywali i cichaczem wspinają się coraz wyżej w tabeli. Jako się rzekło, trener nie zaniedbuje (w końcu) rozwoju młodzieży. Spadek FCG wydaje się być bardziej prawdopodobny od spadku Bullace, choć Grodziszczanie mają 6 punktów więcej. Nic więcej nie trzeba dodawać.

Liderem niezmiennie Synowie Wandy. Anioły skorzystały z potknięcia FCC i zajmują drugie miejsce. Za plecami prowadzącej trójki Republikanie i Garbarnia. Na szóstą pozycję zleciały Krasnoludy i powoli mogą się żegnać z nadziejami na jakikolwiek sukces w tym sezonie. Strefa spadkowa (jeszcze) w tym samym składzie.

39FHKx51.png
Serduszka
8 545,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, David de Hoenhaim, Krzysztof Czuguł-Chan, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Michał Michaelus, Tomasz Ivo Hugo, Gauleiter Kakulski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Henryk Leszczyński.
Komentarze
Paviel Gustolúpulo
Czyżby mieli spaść wszyscy, którzy dopiero co do Ekstraklasy awansowali?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@rybczak
Jeśli trenerzy Słoników i FKK się nie pojawią to jeszcze wszystko się może zdarzyć ;)
Ale FKK poza ekstraklasą??? To się już w pale nie mieści...
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Relacja jak zawsze git i na propsie :)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Widzę, że jednak inny format tabeli ;-)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Michaelus - bo to ja pisałem :P
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Ech, szkoda FC Grodzisk. No ale nie wiedziałem, że tak to się skończy, gdy oddawałem drużynę... Trener już nawet obywatelstwo z powodu nieaktywności w systemie stracił
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Przyznam że wynik 5-1 robi wrażenie, zawsze miło się ogląda mecze z duża ilością goli :)
Permalink
Gauleiter Kakulski
Nasze najbardziej okazałe zwycięstwo to wyjazdowe 0:7 w 21 kolejce 23 sezonu SLP w meczu przeciw... Synom Wandy :)
Odpowiedz Permalink
Leszek Karakachanow Sr
@Timan: gdybyś lepiej podpytał swoje źródła, to być wiedział, że urlop jest, jak od lat, cotygodniowy.
Permalink
Leszek Karakachanow Sr
*dwutygodniowy
Permalink
Timan Demollari
@Leszek - nie mam żadnych źródeł, pisałem na szybko, bo Heniuś nie mógł ;) Najważniejsze, że już jesteś.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.