Grafika ołówkiem — atelier Vladimira

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZJ11mz6Y.png
Moja pracownia jak dotąd wydawała sarmackiej publiczności jedynie komiksy — krótkie formy, których zadaniem, mam nadzieję, że je spełniły, było zabawić odbiorców. Dziś jednak chciałbym pokazać zbiór czterech grafik w ołówku. Są proste, banalne i raczej niezwykle niezwiązane ze światem mikronacji. Niemniej postanowiłem je zaprezentować. Po pierwsze, co tu kryć, by zdobyć nieco libertów (gł. na znaczki). Po wtóre, by w ogniu krytyki doskonalić moją niewprawioną wciąż kreskę. Mało tekstu i dużo obrazków, nikt nie powinien umrzeć od ściany tekstu.

Na pierwszy ogień niech pójdzie Miłość. Jakże to banalny tytuł, jakże trywialny temat i dość proste, co tu kryć, przedstawienie.

oj93H7VF.jpg

Druga grafika nosi tytuł Pan Bóg podejmuje najsłuszniejszą decyzję. Zawsze uważałem, że nasze istnienie musi być jakimś nieporozumieniem. Niczym rak w organizmie żerujemy i niszczymy. Na miejscu Stwórcy już dawno temu powiedziałbym dość.

lFGQslAm.jpg

Nie byłbym sobą, gdybym nie przedstawił również jakiegoś buddyjskiego tematu. Nie jest to jednak dobrze znany, mainstreamowy Budda medytujący lub śmiejący się, otyły mnich. Jest to Gniewny Buddy, straszniejszy niż lęk i nienawiść.

9hurJA43.jpg

Na koniec radykalny zwrot w kierunku religijnym. Męczeństwo rotrysjkiego Boga. Obserwatorzy niech zwrócą uwagę na wyraziście podkreślony charakter kobiety-matki, Wielkiej Bogini z czasów, gdy rodziła się ludzka religia i duchowość. Patrzy na kości obleczone skórą konające na drzewie. Śmierć Chrystusa na swój sposób jest fascynująca. Obok poświęcenia i wyrzeczenia samego siebie nosi znamiona świadomego samobójstwa. Obie te rzeczy budzą mój podziw.

24YW2c34.jpg
Serduszka
12 946,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, Torkan Ingawaar, Thimoteus ik Hohentsolern, Karolina Aleksandra, Joanna Izabela, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Gotfryd Slavik de Ruth, Henryk Wespucci, Paviel Gustolúpulo, Andrzej Fryderyk, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Tomasz Ivo Hugo, David de Hoenhaim, Patryk Vindsor, Laurẽt Gedeon I, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, John Rasmusen, Konrad Jakub Arped-Friedman, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Jak zawsze fajne rysunki :)
Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Jak to mawiał mój mistrz parzenia herbaty: "Całkiem, całkiem"
Odpowiedz Permalink
Torkan Ingawaar
ciekawe,ciekawe
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Intrygujące dzieła. A pierwszy rysunek wydaje się najbardziej uniwersalny, najbardziej do mnie "przemawia"
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Czy na pierwszym rysunku widzimy Ciebie w uścisku miłosnym z Robertem?
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Nie. :\
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.