Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 04.08.2017 r. o 11:19
Tej, to chyba jakiś smok
Seria wydawnicza: Zemsta Azmalotha

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZJ11mz6Y.png


Od paru tygodni kontynent sarmacki jest nawiedzany przez trzęsienia ziemi. Zauważył to chyba każdy, ale nikt nie wiedział, o co chodzi… Chociaż niektórzy Starosarmaci przebąkiwali, że to pewnie słabej jakości fajerwerki w Srebrnym Rogu. Im jednak bliżej rocznicy powstania Teutonii, tym częstsze drżenia płyt kontynentalnych Sarmatazji; tym dziwniejsze zapachy rozlegają się w powietrzu i tym większy strach pada na wioski… Plotki mówią, że tajemniczy mnisi z Gór Trzyczaszkowskich wskrzesili straszliwą bestię.

Na prawdziwość tej plotki wskazywałoby także to, że wszystkie drżenia i powodzie działy się również wówczas, gdy mijał trzeci rok panowania Arona, cesarza Teutończyków. Wówczas po wielu tygodniach podobnych oznak i katastrof naturalnych na ziemię teutońską spadło ogromne nieszczęście.

Azmaloth – król smoków – przybył z odległych krain w poszukiwaniu złota oraz jedzenia. Strach ogarnął Teutończyków, którzy musieli oddawać swoje najcenniejsze trzody i zawartość skarbców w ofierze smokowi. Wielu rycerzy próbowało zaradzić kłopotowi, walcząc ze straszliwą bestią, jednak dopiero Eryk z Marduk, zwykły kupiec, przechytrzył smoka i sprawił, że bestia zdechła.

Jutro Teutończycy będą wznosić w górę szampana, świętując kolejny rok istnienia ich państwa. Czy uroczystości zostaną zakłócone przez ożywionego Azmalotha lub jego potomka…? Pojaw się w Srebrnym Rogu i sprawdź sam
Serduszka
12 208,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Timan Demollari, Torkan Ingawaar, Joanna Izabela, Tomasz Ivo Hugo, Vladimir ik Lihtenštán, Paviel Gustolúpulo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Bartłomiej Czapka, Yennefer von Witcher, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Krzysztof von Thorn-Macak, Julian Fer at Atera, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Adam Jerzy Piastowski, Patryk Vindsor, Roland Heach-Romański.
Komentarze
Timan Demollari
Aj waj!
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
Idę wyciągnąć z garażu mojego mecha bojowego. Wreszcie go wypróbuję.
Za wszelkie przerwy w dostawie prądu przepraszam, bo muszę go jakoś naładować. Oby tylko korków nie wywaliło.:/
I mam nadzieję że będzie jakaś nagroda za pokonanie smoka, bo z czegoś muszę zapłacić rachunek za prąd...
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Wystarczy, że nasz Król wda się ze smokiem w dyskusję o tym jakie to życie jest beznadziejne, że i tak wszyscy umrzemy itp. Bidul dostanie depresji powiesi się na własnym ogonie. :/
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Uff. Całe szczęście, że gideński Onyksus Drakonis nie nabiera się na taki sztuczki ;)
Odpowiedz Permalink
Torkan Ingawaar
@Juarez Nie bez powodu ostatnia zwrotka naszego hymnu państwowego nazywa króla Andrzeja Fryderyka pogromcą smoka Azmalotha. Bestia uciekała szybciej, niż przed Erykiem z Marduk.
Odpowiedz Permalink
Patryk Vindsor
Ze swojej strony oferuje pomoc. Biorę z sobą na obchody cały Kowen Czarodziejów z Grodziska oraz cały Zakon Rycerski. To taka starożytna ochrona w nowych czasach.
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Szkoda ze nie będzie mnie dzisiaj wieczorem, chyba że bestia za atakuje o 22.30 :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.