Park Stołeczny, Orjon Surma, 06.08.2017 r. o 00:54
Wydarzenia ostatnich godzin okiem reporterów GAP

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Informacje o tym, co wydarzyło się podczas uroczystości z okazji 14-lecia istnienia Królestwa Teutonii, błyskawicznie obiegły cały kraj. Reporterzy i dziennikarze Grodziskiej Agencji Prasowej postanowili więc wyruszyć w teren, by przekazać Państwu pierwsze reakcje zwykłych mieszkańców oraz przedstawicieli władz. Przekazujemy poniżej ich depesze oraz zdjęcia nadesłane do naszej redakcji do tej pory.

Cytuję:
DEPESZA SPECJALNEGO ZNACZENIA
Czarnolas, godz. 23:15

W mieście, mimo sporych odległości między nim a Srebrnym Rogiem, gdzie odbywały się uroczystości, odczuwa się olbrzymie zaniepokojenie zaistniałą sytuacją. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, boją się zagrożenia, jakie powstało w ciągu ostatnich 30 minut. Ulice, jak nigdy wcześniej w soboty, są wymarłe. Poruszają się nimi tylko patrole wojskowe, udające się Póki co nie tworzą się jeszcze kolejki po artykuły spożywcze, środki czystości czy odzież. Możliwe, że pojawią się one w godzinach porannych. Środki masowego przekazu natychmiast przekazały, za źródłem GAP, informację o wydarzeniach podczas rocznicy. Władze miasta nie wydały jeszcze jakiegokolwiek komunikatu o jakimkolwiek zagrożeniu. Mieszkańcy własnoręcznie tworzą prowizoryczne barykady, mające chronić ich przed groźnym stworem, choć nie wiadomo obecnie, gdzie się on porusza i czy terytorium Starosarmacji jest poważnie zagrożone. Więcej informacji należy się spodziewać najpewniej w godzinach porannych.
Cytuję:
DEPESZA SPECJALNEGO ZNACZENIA
Grodzisk, godz. 23:30

Informacje o wydarzeniach w Srebrnym Rogu, podane przez przerywające swój normalny program stacje telewizyjne i radiowe, zelektryzowały i wstrząsnęły opinią publiczną. Niemal natychmiast na miasto ruszyła rzesza młodych ludzi, chcąca przeciwstawić się okrutnemu żywiołowi. Nie śpią także przedstawiciele władz miejskich, którzy poinformowali właśnie przed chwilą, na trwającej nadal konferencji prasowej, iż Grodzisk udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy ofiarom tej strasznej tragedii. Póki co jednak podstawową rzeczą, jaką trzeba - wedle opinii władz - czynić, jest zniszczenie czającego się zagrożenia. Władze proszą wszystkich, którzy mogą i chcą wspomóc wszystkich ludzi dobrej woli w tym dziele, by zgłaszali się do najbliższej komendy uzupełnień.
MyFAJJrA.jpg
Żołnierze KSZ jadą w kierunku portu grodziskiego /fot. GAP
Cytuję:
DEPESZA
Eldorat, 0:15
Sclavińczycy łączą się w smutku z ludnością Teutonii. Około 10 minut temu z miejscowego portu odpłynęła pierwsza dostawa żywności, lekarstw, odzieży dla ludzi walczących o swój dobytek i tych, którzy już go stracili. Możliwości kontaktu z Teutonią są ograniczone - linie telefoniczne przeciążone są do granic możliwości, łączność satelitarna - z uwagi na siejący zniszczenie popłoch - jest bardzo zła, a informacje telewizyjne i radiowe oparte są tylko na nieaktualnych już i przestarzałych wieściach sprzed kilkunastu minut. Telewizja eldoracka podaje więc, w miarę swoich możliwości, najświeższe komunikaty i wiadomości, przerywając swą normalną ramówkę praktycznie co kilka minut. Wzmocniono także moc nadajników TV, dzięki czemu informacje, wedle tego, co obecnie wiadomo, docierają do najbardziej zagrożonych terenów położonych w Teutonii. Do rana ma zostać wysłany drugi transport z srodkami najbardziej niezbędnymi do codziennej, normalnej egzystencji.
ZMYgQqP3.jpg
Wzmożony ruch na ulicach Eldoratu /fot.GAP

Dalsze informacje będziemy starali się przekazywać sukcesywnie, w miarę postępu sytuacji. Życzymy spokojnej nocy.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Karolina Aleksandra, Andrzej Fryderyk, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
10 864,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Andrzej Fryderyk, Albert Felimi-Liderski, Timan Demollari, Laurẽt Gedeon I, Joanna Izabela, Dominik Vulpis, John Rasmusen, Vladimir ik Lihtenštán, Jacek Gmoh, Krzysztof Czuguł-Chan, Thimoteus ik Hohentsolern, Paviel Gustolúpulo, Konrad Jakub Arped-Friedman, Wojciech Hergemon, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Niby przed moją naprędce postawioną w Czarnolesie chatką pożarów nie ma, ale ziemia ciągle się trzęsie… Czuję, że ten smok przyleci i po nas…
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
Spokojnie właśnie wymieniam beton na cięższy (jestem pierwszym z eldoratu i ostatni odejdę z pola bitwy)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.