Park Stołeczny, Orjon von Thorn-Surma, 06.08.2017 r. o 12:28
Prosto z frontu - relacje reporterów GAP

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Powszechna mobilizacja przeciwko groźnemu smokowi, nawiedzającemu od wczoraj ziemie Królestwa Teutonii, trwa. Przekazujemy dalsze relacje reporterów GAP, którzy od wczoraj nieprzerwanie przekazują do nas informacje na temat walk.
Cytuję:
Srebrny Róg
Miasto, po początkowym okresie paniki i kompletnego chaosu, wydaje się jakby bardziej spokojne. Nieprzerwanie do ukonstytuowanego w późnych godzinach nocnych Komitetu Obrony Miasta prą dary od mieszkańców tych miejscowości, które są jeszcze bezpieczne. Są one natychmiast rozprowadzane spośród osób, które straciły swoje domy. Szacuje się obecnie, iż z powodu pożarów poparzeniom uległo ok. 45 osób, a co najmniej 17 zginęło w płomieniach. Szczególnie trudna sytuacja panuje obecnie w okolicach Margon, gdzie zniszczeniom ulegają często całe wsie. Ludzie nie mają się gdzie podziać, nieliczni wiedzą tylko, z przekazów telewizyjnych odbieranych na małych odbiornikach tranzystorowych, co dokładnie dzieje się w okolicy. Setki ludzi wyjeżdża obecnie z miasta w różnych kierunkach - większość na zachód, by wspomóc obrońców teutońskich ziem.
Mimo obaw niektórych inwestorów giełdowych SIG nie osłabł, a wręcz polepszył się. Spadły jednak niektóre firmy, szczególnie Teutońskie Koleje Ekspresowe, które w wyniku wczorajszych zdarzeń straciły co najmniej kilkadziesiąt kilometrów sieci trakcyjnej, sporą ilość wagonów i lokomotyw. Normalny ruch odbywa się praktycznie tylko w kierunku Grodziska - reszta linii kolejowych uległa częściowemu zniszczeniu i nie jest możliwe dostanie się do Margon transportem kolejowym.
Cytuję:
Almera
Na terenach baridajskich ogłoszono powszechną mobilizację mężczyzn w wieku poborowym. Władze nakazały, by udawali się oni do najbliższych komendatur KSZ celem wyjazdu na ogarnięte pożogą ziemie teutońskie. Niektóre fabryki rozpoczęły tymczasową ewakuację swoich urządzeń technicznych w bardziej bezpieczne miejsca. Do tej pory w Baridasie panuje spokój, choć ludzie zdają sobie sprawę z grożącego całej Sarmacji niebezpieczeństwa.
Cytuję:
Czarnolas
Panujące po mieście niepotwierdzone i niesprawdzone pogłoski, szerzone głównie przez osoby przyjezdne, jakoby w okolicach Athos już pojawił się Azmaloth, wywołały olbrzymie kolejki po artykuły spożywcze. Mimo utrudnień w ruchu spowodowanych sporymi korkami na trasach wyjazdowych w kierunku Feru, Nadziei i Grodziska, komunikacja autobusowa funkcjonuje sprawnie. Władze nie przewidują obecnie konieczności ewakuacji, sytuacja w kraju monitorowana jest na bieżąco. W godzinach porannych rozpoczął się druk specjalnych wydań gazet, które zwykle nie ukazują się w niedzielę. Ludzie, którzy chcą walczyć, są przetransportowywani w kierunku zachodnim helikopterami wojskowymi i cywilnymi.
Cytuję:
Eldorat
Władze Sclavinii ogłosiły powszechną mobilizację. Magazyny Waffen-OK w Berezie Kotwickiej wydają beton każdej osobie chcącej walczyć. Ludzie garną się do walki o bezpieczeństwo dla kraju. Zakłady zbrojeniowe rozpoczęły dodatkową produkcję na potrzeby wojenne. Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez telewizję, nadającą cały czas program na żywo, do wojny włączył się sam Konsul Sclavinii, Roland Heach-Romański. Nadawane są komunikaty i apele do mieszkańców tak miasta, jak i całego kraju. Z miejscowego portu wyruszyło już kilkanaście transportów towarów dla potrzeb zniszczonych terenów Teutonii. Nadal jednak potrzebna jest pomoc, przede wszystkim w odzieży, środkach czystości i materiałach budowlanych. Konieczne jest bowiem jak najszybsze odbudowanie zniszczonych domów, fabryk i miejsc użyteczności publicznej.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Dominik Vulpis, Tomasz Ivo Hugo, Andrzej Fryderyk.
Serduszka
8 762,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Konrad Jakub Arped-Friedman, Timan Demollari, Dominik Vulpis, Niegosław Sarewicz, Tomasz Ivo Hugo, Albert Felimi-Liderski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Andrzej Fryderyk, Patryk Vindsor, Roland Heach-Romański, Joanna Izabela, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Dominik Vulpis
Najpierw pokonajmy zagrożenie, potem zajmiemy się odbudową
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
Czy w następnym artykule będą już zdjęcia z pola bitwy?
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Mogę pójść na pierwszą linię frontu jako wojskowy szeregowy:)
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
TAM już organizuje swoje szpitale aby przyjąć wszystkich poszkodowanych
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.