Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 06.08.2017 r. o 16:57
Extra 3/2017: Sarmacja walczy ze smokiem!
Seria wydawnicza: Extra

2s2VoNZC.jpg
Numer 3/2017 (3) z 6 sierpnia 2017 roku

1. Stopka Redakcyjna
Jak wszyscy już wiecie Teutonię a wraz z nia całe Księstwo Sarmacji nawiedziło spore zagrożenie. Tym zagrożeniem jest rzecz jasna panoszący się po kraju smok. Dlatego też Hans Media również włącza się do akcji informacyjnej przekazując swoje najświeższe doniesienia.

2. Kraj/Teutonia: Księstwo Sarmacji walczy ze smokiem!
To miałyby być zwyczajne, czternaste już urodziny Królestwa Teutonii. Niestety, zostały one przerwane w najgorszy możliwy sposób i to przez bardzo groźnego wroga, w postaci szukającego zemsty po unicestwionym bracie smoka Momentami akcja urodzinowa zmieniła się w obronną. Gad jako miejsce ataku upatrzył sobie świętującą Teutonie jednak do obrony ruszyli jej mieszkańcy a następnie całe Księstwo Sarmacji, mając różny arsenał broni do walki z potworem. Również media radiowo-telewizyjne oraz prasowe zmieniły swój tryb na nadzwyczajny informując o tym co się dzieje. Także media Hans Media planują informować o tym co się dzieje w specjalnych wydaniach swoich pism. Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna a Sarmacja jak na razie przegrywa walkę z wrogiem. Pamiętajmy bowiem że smok to stwór ognisty więc może stopić beton sclaviński a i pozostała broń może okazać się za słaba. Dlatego pomocne może być rozsadzenie bestii od środka w postaci wrzucenia bomby do paszczy gada czy nawet owcy wypełnionej siarką. Walka więc trwa ale niestety Księstwo Sarmacji jest na straconej pozycji.

3. Kraj/Teutonia: Depesze krajowe w sprawie walki ze smokiem
Srebny Róg - godzina 16:00
Cytuję:
Trwa ratowanie miasta i jego mieszkańców po ataku ze strony smoka. Pocieszające na razie jest to że smok jest daleko poza miastem. Póki co na razie widziano go jak kierował się w kierunku Grodziska choć możliwe też że następny cel gada do Konsulat Sclavinii. Stąd jest też zalecana ostrożność przy opuszczaniu miasta.
Grodzisk - godzina 16:07
Cytuję:
Mimo że ewakuacji stolicy jeszcze oficjalnie nie ogłoszono już część osób ją opuszcza kierując się na zachód w kierunku Sclavinii. Telewizje drastycznie zmieniły swoje ramówki na bieżąco informując o tym co się dzieje. Mieszkańcy Grodziska zgodnie wnioskują zaś do Księcia Sarmacji by ten ogłosił do odwołania żałobę narodową połączona z stanem wyjątkowym z racji klęski z powodu działania ognistego żywiołu smoka. Póki co mówi się w centralnych mediach o już 24 ofiarach śmiertelnych i co najmniej 63 osobach zaginionych.
Almera - godzina 16:15
Cytuję:
W ślad za opisywaną przez GAP ewakuacją sprzętu rozpoczęło się też chowanie cenniejszych rzeczy i dokumentacji tak by w każdej chwili były one gotowe do ewakuacji. Lokalne media informują też o zagrożeniu ze strony organizacji młodych ludzi mającej na celu destabilizacje sytuacji poprzez wprowadzenie kradzieży, chaosu i bitw ulicznych między ludźmi a nawet... postawienie się w sytuacji po stronie bestii. To zagrożenie potwierdza też lokalna Policja zapowiadając że pomimo kryzysu dalej będzie strzec bezpieczeństwa w mieście.
Czarnolas - godzina 16:29
Cytuję:
Również Czarnolas zabezpiecza się przed atakiem bestii... szykując tradycjne owce wypełnione siarką i ostrymi przyprawami. Są również przygotowywane zapasy wody zarówno do walki ze smokiem jak i potrzeb cywilnych. Wszak tego smoki nie lubią.

Eldorat - godzina 16:33
Cytuję:
Trwa powszechna mobilizacja w Eldoracie i całej Sclavinii. Jednocześnie i ten region sam też zabezpiecza się przed atakiem smoka. Ludzie zabezpieczają swój dobytek i dokumentacje tak by możba było w każdej chwili z nimi ewakuować. Z półek sklepowych szybko znikają produkty. Niektóre sklepy planują obniżki cen a w sytuacji najcięższej rezygnacje z zarobku i oddawanie wszystkiego za darmo pod warunkiem zachowania spokoju w sklepach. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco - mówi się nawet że gdy smok nawiedzi Eldorat maja zostać uwolnione zbiorniki wodne co z jednej strony mogłoby zwalczyć bestie ale z drugiej strony doprowadzić do powodzi na szeroką skalę.

Dodajmy tutaj że sytuacja jest monitoriwana przez sarmackie media, więc jak nie u nas to tam możecie oczekiwać najnowszych wieści.

4. Od redakcji: Kilka słów na koniec.
Pora kończyć pilne wydanie magazynu "Extra" spowodowane atakiem na Sarmacje ze strony smoka. Gdy pojawi się coś ważnego Hans Media będzie o tym informowało w swoich tytułach. Przy okazji polecamy lekturę innych pism sarmackich gdzie sytuacja przedstawiana jest na bieżąco.
Magazyn okazjonalny "Extra"
Wydawnictwo Hans Media
(-) 2017
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Kuba Hogh-Sedrovski, Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 888,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Kuba Hogh-Sedrovski, Karolina Aleksandra, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo, Timan Demollari, Konrad Jakub Arped-Friedman.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
Świetna relacja.
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
Chociaż płonąć na wieki na chwałę Sclavinii będzie, to stopion beton nigdy nie zostanie.
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
Czy pojawił się drugi smok? Bo ten z którym walczymy kieruje się w stronę czerwonej góry, a ona jest raczej w przeciwnym kierunku niż Grodzisk.
Odpowiedz Permalink
Patryk Vindsor
Właśnie w Grodzisku testujemy magiczną zbroję do walki ze smokiem:

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?p=257469#p257469
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
A macie już odpowiedniego wojownika/użytkownika?
Co do wzmocnienia to może smocza skóra? Chroni przed ogniem i jest bardzo wytrzymała.
Odpowiedz Permalink
Patryk Vindsor
Wybieramy odpowiedniego rycerza spośród kilku kandydatów (między innymi mnie :P). Żeby zbudować pancerze ze smoczej skóry trzeba najpierw zabić jakiegoś jaszczura, a jak wiadomo w Sarmacji nie jest to proste.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.