Hans Media, Henryk Wespucci, 08.08.2017 r. o 19:10
Program Komitetu Wyborczego "Hans +" w wyborach do Sejmu LIII kadencji

zXUGWm6q.png

Szanowni Państwo!
W imieniu Stronnictwa Demokratycznego HANS +, mam zaszczyt zaprezentować Państwu program Hans + w wyborach do Sejmu LII kadencji. Bez zbędnego przedłużania, zaczynamy!

1. Zmiana procedury nadawania obywatelstwa honorowego.

Naszym zdaniem prerogatywę do nadania obywatelstwa honorowego powinien mieć Książę Księstwa Sarmacji. Co prawda zgodnie z ustawą o obywatelstwie sarmackim to właśnie Książę nadaje obywatelstwo honorowe, ale na wniosek sejmu. Chcemy to zmienić i dać możliwość Księciu wyjściu z taką inicjatywą.

2. Zmiana zasad wyboru posłów do sejmu.

Hans + zmieniłby zasady wyboru posłów do sejmu, pod kątem zniesienia komitetów wyborczych i utworzenia okręgów wyborczych. Od jakiegoś czasu w Księstwie Sarmacji próżno szukać partii politycznych z prawdziwego zdarzenia. Na ich miejsce powstają komitety wyborcze, jako jednorazowe twory. Powstają głównie z przymusu, ponieważ ordynacja wyborcza pozwala startować w wyborach tylko komitetom wyborczym, w których są co najmniej trzy osoby na liście. W aktualnej ordynacji wyborczej nie ma nic o kandydatach niezrzeszonych.

Dlatego też nasza partia proponuje usunięcie wymogu tworzenia komitetów wyborczych i utworzenie okręgów wyborczych wg. prowincji, gdzie rozkład mandatów na poszczególne prowincje, rozłożyłby się równo. Takie rozwiązanie zachęciłoby obywateli Księstwa Sarmacji, do czynnego udziału w życiu prowincji, oraz powiększyłoby już wielką rolę prowincji. Ponadto powinniśmy się zastanowić nad sensem istnienia listy nowych.

3. Modernizacja Instytutu Edukacji Sarmackiej

Jest wiadomym nie od dziś, że IES się nie sprawdza. Aktualna forma poradników i tak wielki zasób wiedzy na raz, może straszyć, potencjalnego obywatela. Naszym zdaniem IES powinien przybrać nieco inną formę, jak na przykład samouczek w grach przeglądarkowych, gdzie od razu po pierwszym wejściu na stronę wyświetla nam się okienko z poradnikami, które możemy powoli czytać i oczywiście będziemy mogli wrócić do nich! Jest to trochę pomysł podobny do "lądowiska" przedstawionego przez komitet wyborczy CZEKAN.

4. Wspieranie i organizowanie wydarzeń narracyjnych.

Sarmacja od jakiegoś czasu utraciła swoją "powłokę" narracyjną. Coś, co mogło przyciągać nowych praktycznie nie istnieje. Chcemy to zmienić, poprzez organizowanie w współpracy z innymi organami i obywatelami wydarzeń narracyjnych. Takie wydarzenia, zarówno zachęcają do aktywności, tą aktywność generują, oraz polepszają sferę narracyjną Księstwa Sarmacji.

5. Polityka zagraniczna.

Tak, wiemy że polityka zagraniczna leży po stronie Księcia, jednak Hans + chce to zmienić. Aktualnie to Książe zajmuje się polityką zagraniczną, jak to się sprawdza? Tragedii nie ma, ale zawsze mogłoby być lepiej. Książe jest zawalony robotą, a polityka zagraniczna jeszcze potęguje obowiązki książęca. Dlatego też nasze stronnictwo proponuje przeniesienie części, lub wszystkich kompetencji związanych z polityką zagraniczną na Radę Ministrów, a dokładniej ministra właściwego do spraw zagranicznych.

6. Relacje centrala - prowincje.

Nieodłączną formą rozwijania się w Sarmacji, jest aktywny udział w życiu samorządów sarmackich. Prowincje w naszym kraju odgrywają ważną rolę. Silne samorządy, to silne księstwo. Dlatego też członkowie Hans +, będą chcieli, aby centrala właśnie była mediatorem, przy konfliktach między samorządowych. Chcemy też, aby centrala zachęcała do aktywności prowincje. Takie działania pomogą nie tylko samorządom, ale też samemu Księstwu Sarmacji.

7. Zachęcanie obywateli i mieszkańców do aktywności.

A co najlepiej zachęca do aktywności? Jak to co? Nagroda! Dlatego też nasze stronnictwo poprzez choćby zwiększenie opłat wypłacanych przez RM za tantiemy z serc i komentarzy.

Ponadto Hans + chciałby stworzyć "wypłatę aktywnościową" (nazwa robocza), która to byłaby wypłacana raz w miesiącu, przez Radę Ministrów, osobom które w ciągu danego miesiąca opublikowały chociaż jeden artykuł.

8. Zmniejszenie biurokracji.

Aktualnie wiele urzędów, związanych jest głównie z papierologią. W niektórych sytuacjach nawet zwykły, szeregowy niczego nie świadomy obywatel zostaje wciągnięty w sidła biurokracji, która czasami nie jest potrzebna. Co prawda jeszcze nie jesteśmy w tym miejscu, gdzie trzeba lecieć do okienka 122a, a żeby to dostać zaświadczenie, zaświadczające możność złożenia wniosku o posiadanie hodowli alpak, które to wnioski rozpatruje pani z 915. Jednak żeby to rozpatrzyła potrzeba jest pieczątka z 12...

Sytuacja może tak jeszcze nie wygląda, ale może wyglądać za kilka miesięcy. Dlatego też powinniśmy się pochylić nad sprawą zmniejszenia biurokracji. Niekoniecznie do minimum. Bo biurokracja też jest jakby nie patrzeć częścią narracji, a do momentu, kiedy to stanie się mało uciążliwa.

Bez zmian pozostają też punkty z pierwotnego programu Stronnictwa Demokratycznego "Hans+" czyli:
 • Aktywne usuwanie wadliwych aktów prawnych i zamienianie ich na nowe, lepsze i bardziej stabilne projekty.
 • Aktywne działanie na rzecz lepszego prawa dla ludzi w Księstwie Sarmacji.
 • Reagowanie na sytuacje w których to, władza pozwala sobie na o wiele za dużo robiąc tym samym krzywdę obywatelom.
 • Likwidacja drożyzny cenowej przy produktach i usługach.
 • Popieranie ideii wszystkich regionów i współpracy ich z centralą na odpowiadających im zasadach.
 • Popieranie wszelkich inicjatyw - bez względu na ich kategorie.
 • Robienie wszystkiego tego czego władza i konkurencyjne partie nie chcą lub boją się zrealizować - chcemy przełamywać granicę!
 • Otwartość na sprawy ludzkie a nie na zasobność ich portfeli czy biurokrację.
 • Wspieranie wszystkiego co demokratyczne w Księstwie Sarmacji.
 • Optowanie za aktywnym dialogiem z władzami innych krajów
 • Zainicjowanie animacja aktywności oraz wspieranie jej w każdym rodzaju.
 • Zmiana systemu żywieniowego oraz propozycja nowego modelu industrializacji miasta, bardziej urealniona.
 • Załatanie dziur w prawie po słynnej aferze prawnej wywołanej pewnym krzywym projektem jednego z naszych konkurentów.
 • Usystematyzowane i stabilne uzupełnianie aktów prawnych w Dzienniku Praw
 • Powrót do rozwoju nauki. Proponujemy w rozwoju nauki odejść od egzaminu dojrzałości Sarmackiej, a iść w stronę uregulowania podręczników.
 • Zmniejszenie podatku dziennego od osób prywatnych z trzech do dwóch procent miesięcznie.
 • Podniesienie wypłaty na start dla nowych o maksymalnie 5000 lt.
 • Standardowa wypłata aktywnościowa od opublikowanego artykułu, w wysokości maksymalnej 10000 lt.
 • Wprowadzenie wyższej wypłaty z konta RM za komentarz oraz od serca od komentarza.
 • Reaktywacja kultury i rozrywki dzięki przywróceniu do życia miast Konsulatu Sclavinii.
 • Danie księciu możliwość samodzielnego nadawania obywatelstwa honorowego, ewentualnie damy to prawo całemu Dworowi JKM.
 • Wsparcie dla inicjatyw książęcych
Punkty te zostaną poszerzone o jeszcze jeden podstawowy punkt którym to jest:
 • Uzupełnienie możliwości startu w wyborach o dodatkową listę dla osób chcących zgłosić się pojedyńczo do wyborów, z doświadczenia bowiem wiemy że jest to jawna dyskryminacji tej części sarmackiego społeczeństwa które chce coś samemu zrobić pożytecznego dla kraju.

  Te wszystkie punkty stanowić będą naszą podstawę, którą to będziemy realizować wraz z powyższym planem "ośmiu założeń" który z kolei będzie główną częścią naszych założeń.

  Sposobem na realizacje tych wszystkich postulatów jest po prostu aktywna praca w Sejmie, bez żadnego wydziwiania. W planie są więc rozmowy jak również odpowiednie akty prawne.

  Hans + idzie do tych wyborów z hasłami "Tu jest Sejm Księstwa Sarmacji", oraz "Zarabiajmy więcej, Żyjmy lepiej".

  TXjpkh3T.jpg


  To tyle, jeśli chodzi o program. Teraz czas na przedstawienie składu, jaki to Komitet Wyborczy HANS + wystawił na najbliższe wybory.

  Krzysztof v-hr. Hans van der Ice - przewodniczący partii, znany dobrze wam z tutejszej nie raz kontrowersyjnej działalności prasowej (obecnie w własnym wydawnictwie Hans Media) i publicznej w Księstwie Sarmacji a wcześniej też w Republice Trizondalu. Jego specjalnością jest kultura i rozrywka ale dobrze też odnajduje się w polityce i sprawach administracyjnych.

  Henryk baron Wespucci - poseł na sejm LII kadencji, działacz samorządowy, sympatyk kolei, awiacji, autobusów, czyli ogólnie transportu. Prowadzi swoją własną drużynę w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Aktualnie pełni funkcję Kasztelana Almery.

  Peter West - odznaczony srebnym medalem awangardy aktywny mieszkaniec i obywatel Księstwa Sarmacji. Dotychczas znany jako dawny ambasador Królestwa Rothenburga i przewodniczący Chadecji.

  Tomasz baron Liberi - w Sarmacji od roku 2012. Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej, w stopniu majora. Hrabia Księstwa Sarmacji.

  To wszystko, co w tej chwili ma zaszczyt przedstawić Państwu nasze ugrupowanie. Zapraszamy już wkrótce do urn i wybrania swoich przedstawicieli do Sejmu Księstwa Sarmacji. Głosując na nas macie pewność że głosy nie pójdą na marne. Jeżeli bowiem, losy państwa są bliskie waszemu sercu nie bądźcie obojętni i weźcie udział w wyborach, oddając głos na HANS+ czyli nowe ugrupowanie na naszym politycznym rynku.

  Zagłosujcie zatem już 11 sierpnia na Komitet Wyborczy HANS + i zdecyduj jakiego Księstwa Sarmacji tak naprawdę chcesz.
/-/ Krzysztof Hans van der Ice
Prezes Stronnictwa Demokratycznego "HANS +"

/-/ Henryk baron Wespucci
Wiceprezes Stronnictwa Demokratycznego "HANS +"
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 445,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Jakub Arped-Friedman, Tomasz Liberi, Peter West, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Thimoteus ik Hohentsolern.
Komentarze
Henryk Leszczyński
CZO Z AKCYZOM NA KUKULICE ZŁODZIEJE!!!11
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
O tak. Nie od dziś wiadomo, że w WYBIERALNYM sejmie można COŚ ZDZIAŁAĆ w pojedynkę bez osób o PODOBNYCH POGLĄDACH. Gratuluję.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i fajnie... cholera późno już...
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Punkty 3 i 4 sa do realizacji niezaleznie od wyniku wyborow w takim sensie, ze pewnie jak by ktos przygotowal materialy to NIA zrobi (3) a (4) w gole zalezy od dobrej woli obywatela.

@ZdrajcaNarodu - jednakowoz mozna sie w pojedynke dostac do Sejmu a potem zawiazywac sojusz merytoryczny. Z drugiej strony wymog partyjnosci ma swoj cel - zmuszenie do interakcji miedzy mieszkancami, zmniejszenie efektu konkursu pieknosci. Wszystko juz bylo. Finalnie nic to nie zmienia.

A co dla martwych ? Czy Hans+ ureguluje status prawny vombie ? (v-zombie)
Nie może być tak, że vombie sa traktowani na rowno z zywymi albo martwymi. Konieczne sa specjalne regulacje.
Odpowiedz Permalink
Dominik Vulpis
Jsli vombi mają być na równi z innymi to też będą musiały płacić składkę zdrowotną, chociaż wam opieka lekarska nie jest potrzebna ;)
Odpowiedz Permalink
Niegosław Sarewicz
Widział jam i poprzednią wersję programu i artykułu, takoż jak i tą. Dlatego też wielce jam ubolewa nad tym, iż w sarmackim systemie informatycznym istnieje coś takiego jak prawo edycyi. Jako widać na obrazku załączonym, nie jam jeno tymże "prawem" dotknięty został, ale i Jegomość Wespucci, który to chciał się przed skazaniem krztą kreatywności wykazać, a tu jakiś Hans mu w tym zawadził. Macie waszmościowie w ogóle rozum i godność człowieka, ażeby takowe funkcje do systemu wprowadzać?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.