Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 16.08.2017 r. o 23:11
Pierwsza Klasa: Ile waży koń margoński?
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Spóźniona relacja z Pierwszej Klasy to nie jest to, co kukulice lubią najbardziej, zwłaszcza gdy w Ekstraklasie dzieją się taaaakie rzeczy, a do tego dzisiaj rozegrano pierwszy mecz finału Pucharu Sarmacji. Na szczęście i w niższej klasie rozgrywkowej ciągle jest ciekawie. Zapraszam na opis spotkań 13. kolejki.

MKS Sailor Fer - Cocodrilos de Punta 0-3

Dla gospodarzy było to kolejne spotkanie z rodzaju must lose. Nie zawiedli. Tropicańczycy mimo tradycyjnie już całkiem młodego składu rozstrzygnęli sprawę w nieco ponad 30 minut po dwóch bramkach Lesiaka. W drugiej połowie trzeciego gola dorzucił Dalibor Loncar, najlepszy pomocnik Krokodyli. Niestety, tenże Loncar niedługo potem złapał zupełnie niepotrzebną żółtą kartkę, która wykluczy go z kolejnego spotkania z Lotosem, które nie zanosi się na spacerek. Krokodyle nie będą mogły pozwolić sobie na stratę punktów, bo trzy ostatnie mecze sezonu rozgrywać będą na wyjazdach.

Margońskie Konie - Beton Eldorat 4-1

Zawodzące w tym sezonie Konie po dwóch porażkach z rzędu niemal wypadły z walki o awans i w meczu z wiceliderującym Betonem z całą pewnością nie były uznawane za faworytów. Wrażenie to pogłębiło się w 12 minucie, gdy Furqon mocno podkręconym strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie Sclavińczykom. Teutończycy jednak szybko wzięli się do roboty, a prym wiódł w tym dziewiętnastoletni Ludwik van Beethoven. W 26 minucie znakomitym przyjęciem piłki w polu karnym zgubił krycie i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Dragicevicowi. Tuż przed przerwą młokos dostawił nogę do dokładnego dośrodkowania Możejki z rzutu rożnego i było 2-1. Po przerwie Konie nie zwolniły tempa - van Beethoven skompletował hat-tricka, a Baliński dobił Eldoratczyków, którym nie pomogły kontuzje dwóch zawodników. Szczególnie groźnie wyglądała ta Barkemo, na szczęście przerwa nie będzie długa. Konie dzięki trzem punktom po raz wtóry wracają do gry o awans, a Beton musi utrzymać koncentrację do końca. Awans jest blisko, ale to nie znaczy, że nie może się wymknąć z rąk.

Q73v842T.jpg

Lotos Trizopolis - WKS Rotor Precelurbańsk 4-1

Oba zespoły nie walczą już praktycznie o nic, Rotor jest względnie bezpieczny w środku ligowej tabeli, a strata półfinalistów Pucharu Sarmacji z Trizondalu raczej zbyt duża by myśleć poważnie o utrzymaniu. Tym niemniej, mecz trzeba zagrać. Lotos wygrał wysoko, choć przebieg spotkania był całkiem wyrównany. W bramce Rotoru zawalił rezerwowy Hauksson, który przepuścił ponad połowę strzałów oddanych na jego bramkę.

RVT Hrabia Ruhnhoff - Łokomotiw Bałmustan 2-0

Lider z Ruhnhoffu podejmował znakomicie ostatnio się spisujących brodryjskich Kolejarzy. Goście z pewnością liczyli, że podłamani nieszczęśliwym końcem pucharowej przygody Hrabiowie nie zagrają na miarę swoich możliwości. Do pewnego stopnia okazało się to prawdą, Teutończykom tworzenie szans szło jak po grudzie. Defensywnie usposobiony Łokomotiw nie miał też problemu z utrzymaniem się przy piłce. Nie miał jednak pomysłu, co z tą piłką zrobić. Ataki niewielką liczbą graczy nie zagroziły bramce Telewizorków. Gospodarzom udało się w końcu wywalczyć kilka rzutów wolnych w dogodnej odległości od bramki. Dzień kukuła miał Pinardi, bo dwa z nich zamienił na gole. Kończy się zatem dobra passa Łokomotiwu, Bałmustańczycy utrzymują trzecią lokatę już tylko dzięki dobremu bilansowi bramek. Klub z Ruhnhoff już za tydzień może zapewnić sobie mistrzostwo Pierwszej Klasy.

ErmwUJ56.jpg

Piraci z Feru - FC. ANGSTREM 0-2

W ostatnim meczu Piraci, tradycyjnie, dostali w pupkę. Spokojna wygrana pozwala drużynie z Angstremu myśleć zupełnie realnie o powrocie do Ekstraklasy. Do trzeciego miejsca tracą raptem punkt i kto wie, czy rozczarowujący sezon nie zakończy się dla klubu z Wszechcaratu happy endem. Na taki nie mogą liczyć Piraci, ale też nie taki był plan. Droga do ewentualnych bogactw i sławy w przyszłym sezonie będzie wiodła przez słoneczne wody Drugiej Klasy.

W tabeli niewielkie zmiany. Hrabiowie zwiększyli przewagę do 12 punktów. Łokomotiw został dogoniony przez ścigające go Krokodyle i FC. ANGSTREM. Do wyścigu mogą włączyć się też Konie.
t1Lvk284.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paviel Gustolúpulo, Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
8 136,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Mustafa Owski, Krzysztof Czuguł-Chan, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Laurẽt Gedeon I, Ignacy Urban de Ruth, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Robert Dąbski-Hans, Erik Otton von Hohenburg, Michał Michaelus, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Nic tak nie cieszy jak sukcesy drużyn z Teutonii ;)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.