Herold, Julian Fer at Atera, 11.09.2017 r. o 15:48
Narodowe Święto Sportu okiem zwykłego Baridajczyka

ZKbL039U.png
W związku z tym, że Laurencjusz diuk MaHi at Atera w celu uhonorowania reprezentacji Królestwa Baridasu w piłce nożnej w dniu 2 września 2017 r. ogłosił Narodowe Święto Baridajskiej Piłki Nożnej poniżej przedstawiam relację z uroczystości, która odbyła się o godzinie 20.00.

Władze Baridasu termin święta ogłosiły dość niespodziewanie i dlatego podjąłem decyzję, by obchody święta rozpocząć już w godzinach porannych od otwarcia wystawy w galerii, która mieści się w Zamku Momerie w Gidenie. Wystawa planowana była już od dawna i zdążyłem ją przygotować w czasie rozmyślań nad wcześniejszym artykułem w "Heroldzie" oraz podczas podróży po rodzinnych włościach.

W miejscowości Scholandzka Studnia zauważyłem, że wisi jeszcze stary plakat z początku roku, gdy na rozkaz Piotra II Grzegorza oddziały Królewskiej Gwardii Baridasu patrolowały granicę ze Scholandią. Słynne baridajskie kozy zeżrą wszystko, a w szczególności plakaty poszukiwanych wrogów ludu.

y7Lpo4J3.png

Przy okazji obchodów święta wypada mi wspomnieć, że w Gidenie, w Zamku Momerie rusza eksperymentalna produkcja win musujących, a już niedługo w kooperacji z z winnicami almerskimi być może ruszy masowa produkcja tych szlachetnych trunków.

x7k1r0hy.jpg

Około godziny 16.00 w Almerze z okazji święta baridajskiej piłki nożnej rozegrany został mecz towarzyski. W spotkaniu uczestniczyli Menadżerowie drużyn Baridajskiego Związku Piłki Nożnej, którzy wraz z Selekcjonerem Reprezentacji Narodowej spotkali się na murawie w barwach narodowych Królestwa Baridasu.

Tu wypada mi się nie zgodzić z opinią Gauleitera wicehrabiego Kakulskiego, który pisząc niżej cytowane słowa nie zna historii BZPN oraz nazwisk i narodowości poprzednich Selekcjonerów, gdyż bardzo często Reprezentację Narodową trenowała osoba spoza Baridasu i nikt nigdy nie uważał, że to coś złego.
Cytuję:
Może zagraniczny trener wreszcie odświeży czerstwą baridajską myśl szkoleniową!

pjjb4PjK.png

W Królestwie Baridasu pamięć o sporcie widoczna jest prawie na każdym kroku. Wielu mieszkańców pracuje nad utrwaleniem dorobku baridajskiej piłki nożnej, którym ma być poświęcona odrębna wystawa, a prace wystawione zostaną na zakończenie 29 sezonu piłkarskiego i jednocześnie otwarcie 30-tego jubileuszowego sezonu. Być może pojawi się też specjalna okolicznościowa seria znaczków pocztowych.

8W9GBP9m.jpg

Na zakończenie dnia przy wyśmienitym szampanie publiczność zostła zaproszona do galerii na wystawę prac ukazującą Prezesów, Selekcjonerów i Menadżerów BZPN. Mimo, iż niektórzy z Sarmatów czasem zmieniają swoje oblicze to mam nadzieję, że wszystkie twarze zostały przez Was rozpoznane.

EUyatYBV.jpg

Z wyrazami szacunku,

(-) Julian hr. Fer at Atera
footer.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Wespucci, Tomasz Ivo Hugo, Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
4 232,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Wespucci, Laurẽt Gedeon I, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, David de Hoenhaim, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Jak by nie liczyć to na dziś Baridas ma 22 wygrane i 1 remis, a zostało jeszcze 7 spotkań.Oby tak dalej :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratulacje- widać jak dobrze sobie radzicie, oby tak dalej :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.