FC Czarnolas mistrzem, Anioły drugie - podsumowanie sezonu Ekstraklasy
Seria wydawnicza: 29 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
o9wv6481.jpg

Sezon numer 29 od wczoraj jest już tylko historią. Mistrzowski puchar jedzie do Czarnolasu, ale to wiedzieliśmy już tydzień temu. W ostatniej kolejce wyjaśniły się losy pozostałych miejsc na podium. Srebrne medale zdobyły Anioły Grodzisk, a brązowe krążki trafiły do już byłych mistrzów - Synów. Z Ekstraklasą żegnają wszyscy trzej beniaminkowie - FC Grodzisk, FC Bullace i Słoniki. Ich miejsce zajmą Hrabiowie, wracający na najwyższy szczebel rozgrywek po trzech sezonach przerwy, Konie, którzy poza Ekstraklasą spędzili tylko jeden sezon, oraz debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej Beton Eldorat.

1. FC Czarnolas 41p (13 zw - 2 re - 3 po) 38:9

Drużyna z Czarnolasu dość niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie zdobywa mistrzostwo. Podopieczni Henryka von Thorn-Leszczyńskiego w pełni wykorzystali swoją szansę i po sześciu sezonach przerwy ponownie triumfują w rozgrywkach Ekstraklasy. O sukcesie FCC przesądziła rewelacyjna runda rewanżowej, w której nie przegrali ani jednego spotkania. Przewaga nad najgroźniejszymi rywalami na koniec sezonu wyniosła 6 punktów. Filarami czarnolesian byli Francis Mann, współzwycięzca klasyfikacji najlepszych strzelców i zwycięzca klasyfikacji asystujących i brugijskiej (gole i asysty) oraz bramkarz Frankie Bailey (10 czystych kont w lidze).

2. KS Anioły Grodzisk 35p (10 zw - 5 re - 3 po) 27:13

Grodziszczanie dość niespodziewanie zdobywają srebrne medale i świętują swój największy sukces od czasu przejęcia drużyny przez Roberta von Thorn. O sukcesie przesądził punkt zdobyty na wyjeździe na terenie ustępujących mistrzów. Jednak warto zwrócić uwagę na bardzo równą formę stołecznych w przekroju całego sezonu. W pierwszej rundzie Anioły zdobyły 18 punktów, a w rundzie rewanżowej tylko jedno oczko mniej.

3. Synowie Wandy 34p (10 zw - 4 re - 4 po) 27:12

Z pewnością nie tego spodziewali się kibice Świeckich. Po czterech sezonach dominacji Synowie muszą zwolnić miejsce na tronie. A jeszcze na półmetku sezonu wydawało się, że dominatorzy zdobędą kolejny tytuł. Jednak na początku rundy rewanżowej podopieczni Michała Michaelusa zostali w blokach. Nie wygrali czterech pierwszych spotkań drugiej rundy, notując przy tym serię trzech porażek. Na osłodę Świeckim pozostaje Puchar, który zdobyli po raz trzeci z rzędu.

vmr6DwE7.jpg

4. FKK Rantiochskie Krasnoludy 33p (10 zw - 3 re - 5 po) 40:22

W poprzednim sezonie Krasnoludowie przegrali mistrzowstwo w ostatniej kolejce sezonu. W tym wszystko o niepowodzeniu przesądziła bardzo kiepska pierwsza runda, w której Rantiochczycy zdobyli tylko 11 punktów i byli bardzo blisko spadkowej. W rundzie rewanżowej ekipa Helmuta Walterycza przypomniała sobie o tym, że potrafi dobrze grać w piłkę i zdobyła 22 oczka. Jednak na koniec sezonu drużyna z Łąki po Wulkanem zostaje z niczym - 4. miejscem w lidze i porażką w finale Pucharu.

5. CKS Grabarnia Grodzisk 27p (8 zw - 3 re - 7 po) 17:16

Przed sezonem wydawało się, że w tym sezonie Zombiaki pożegnają się z Ekstraklasą. Jednak nieoczekiwanie okazało się, że trener Zombiakow zasiadał na ławce częściej niż w poprzednich edycjach rozgrywek. Efekt jest taki, że stołeczni ani przez moment nie drżeli o utrzymanie. Jednak z drugiej strony Grabarnia po raz kolejny nie wykorzystała w pełni swojego potencjału - Czesław Lesiak po raz trzeci z rzędu został MVP Ekstraklasy.

6. Republikanie Scholandia 25p (7 zw - 4 re - 7 po) 25:16

Podopieczni Gauleitera Kakulskiego notują kolejny przeciętny sezon, w którym nie drżeli o utrzymanie, ale tez nie liczyli się w walce o medale. Jednak skupienie się na ogrywaniu młodzieży może zaprocentować w przyszłych sezonach.

7. Futbólfeaán Auterra 24p (7 zw - 3 re - 8 po) 14:22

W poprzednim sezonie FC Auterra odniosła największy sukces w historii klubu. Podopieczni Daniela Saryoniego zdobyli wówczas brązowe medale. W tym sezonie Teutończycy spisywali się już jednak gorzej. Po połowie sezonu FCA znajdowało się nawet w strefie spadkowej. Jednak bardzo dobry początek rundy rewanżowej i cztery zwycięstwa w pięciu meczach pozwoliły bardzo szybko oddalić się od strefy spadkowej. Pod koniec sezonu ekipa z Auterry zmieniła nazwę na Futbólfeaán i z nadzieją czeka na kolejny sezon.

HL6NUuo5.jpg

8. FC Grodzisk 12p (3 zw - 3 re - 12 po) 10:40

W poprzednim sezonie FCG w dobrym stylu awansowało do Ekstraklasy. Jednak po zaledwie jednym sezonie stołeczni żegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową. Duża w tym zasługa zawirowań na ławce trenerskiej. Po 3. kolejce Tomasz Ivo Hugo przekazał stery nowego menadżerowi Rafałowi Sokołowiczowi. Ten jednak stawił się tylko na kilku pierwszych meczach, a potem pozostawił ekipę swojemu własnemu losowi. Nawet powrót poprzedniego menadżera po 12. kolejce nie był już w stanie odwrócić losów walki o utrzymanie.

9. FC Bullace 11p (3 zw - 2 re - 12 po) 15:38

Pierwsze podejście Byków do najwyższej klasy rozgrywkowej nie okazało się udane. W osiemnastu spotkaniach zakończonego właśnie sezonu podopieczni Alberta Felimi-Liderskiego zdobyli tylko 11 punktów. Jednak jest też światełko w tunelu, bo po fatalnej pierwszej połówce sezonu i tylko trzech oczkach, w drugiej części sezonu Bullace zdobyło już osiem punktów.

10. YK Słoniki Sodomia 12p (2 zw - 5 re - 11 po) 9:34

Słoniki to prawdziwa historia SLP, ale póki co tylko historia. Na dwunaste mistrzostwo kibice Słoników będą musieli jeszcze trochę poczekać, bowiem Sodomici żegnają się z Ekstraklasą po zaledwie jednym sezonie. Przez niemal cały trener Słoników Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste nie stawiał się na ławce rezerwowych. Dopiero w końcówce sezonu ekipę z Sodomii przejął Leszek de Ruth. Jednak losy spadku były już przesądzone. Jednak osoba nowego-starego trenera pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari, Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
10 226,00 lt
Ten artykuł lubią: Leszek de Ruth, Timan Demollari, Cudzoziemiec, Henryk Leszczyński, Albert Felimi-Liderski, Laurẽt Gedeon I, Ignacy Urban de Ruth, Bartłomiej Czapka, David de Hoenhaim, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Yupeng Beijin-Zhao, Roderyk von Cela, Tomasz Habsburg.
Komentarze
Leszek de Ruth
Gratulacje dla Czarnolesian! Słoniki spadają, czas na analizę i jakieś decyzje personalne, bo skład czas odmłodzić.

Dla zainteresowanych: uzupełniłem tabelki ze statystykami SLP, polecam szczególnie tę z rankingiem trenerów.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@LCdR ale Anioły nie mają w tabelach zaliczonego wicemistrza :-)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@RCA już mają :D Jeszcze aktualizowałem, nie spodziewałem się szybkiej reakcji kogokolwiek :P
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Byki? :P Przydomki naszej drużyny powstają coraz to nowsze.

Oczywiście świetna robota.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@LCdR Kawał dobrej roboty! Teraz już wiem o co chodziło z dodatkowymi osiągnięciami. Muszę przy swoim nazwisku dopisać mistrzostwa z Żółta Gwiazdą Sosnowiec w WEK.
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Michaelus

@Albert A jak się w ogóle czyta Bullace? Pytam poważnie, bo większość lenn w KS ma nazewnictwo brzmiące z polska czy niemiecka, a Bullace wygląda jak jakiś angielski wyraz, więc jestem ciekaw tego co w głowie miał autor :)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Michaelus Oznaczyłem Cię w poprzednim, a nie napisałem tego, co chciałem :D Jakbyś mi jeszcze napisał ile tych mistrzostw z ŻGS było i które sezony, to byłbym wdzięczny. Ja mam jakieś źródła, ale wolę potwierdzać :)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@LCdR Co by nie bawić się w zapis fonetyczny: czyt. Bules, względnie Boles, a w zasadzie coś pomiędzy tymi dwoma.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Następny sezon będzie nasz ;)
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
@Gauleiter jak zobaczysz strój Republikanów, to faktycznie możesz dostać wiatru w żagle.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
I wszystko już wiadomo. Gratuluje udanego sezonu i do zobaczenia w następnym.
Permalink
Roderyk von Cela
A będzie podsumowanie niższych lig?
Permalink
Albert Felimi-Liderski
A na marginesie chciałbym jeszcze podziękować z tego miejsca wszystkim działaczom SLP, którzy przedstawiali nam przez cały sezon wieści z frontu :) Mam nadzieję, że widzimy się w przyszłym sezonie!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.