Herold, Julian Fer at Atera, 07.10.2017 r. o 13:19
Baridas Mistrzem Ligi Mikroświatowej

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZKbL039U.png
4hI2u5YJ.png

Szanowni!

30 runda Ligi Mikroświatowej już za nami. Niezmiernie miło mi jest ogłosić, że zwycięstwo w 1 Lidze Mikroświatowej zawdzięczamy naszym Selekcjonerom Reprezentacji Narodowej Baridasu:


Zanim przejdę do punktacji chciałbym przypomnieć jak to się zaczęło.
Cytuję:
Eddard Noqtern napisał:
Liga Mikroświatowa na półmetku
Tydzień temu rozegrano kolejkę, stanowiące granicę połowy XXXII Sezonu Ligi Mikroświatowej. Po osiemnastu kolejkach na trzydzieści liderem pozostaje wciąż niepokonany Baridas, a sytuacja kolejnych sześciu drużyn jest mocno zbliżona.


18 meczów, 18 zwycięstw, 54 punktów i 66 strzelone gole – taki jest bilans Królestwa Baridasu po połowie sezonu ligi mikroświatowej. Póki co, są dosłownie poza zasięgiem rywali – nawet drugiego Wandystanu, obecnego mistrza mikroświata, który zgromadził na koncie dziewięć punktów mniej. Mistrzowie przegrywali tylko raz – właśnie z Baridasem, aczkolwiek ich bilans osłabiły trzy remisy – ze Slawonią (IX), Hasselandem (IV) i Trizondalem (VI).

W dalszej części czołówki wciąż jest bardzo ciasno. Między zamykającą tymczasowe podium, trzecią Sarmacją (39 punktów), a siódmą Sclavinią (35 punkty) są tylko 4 punkty różnicy. W drugiej połowie sezonu możemy się więc spodziewać tutaj dużych przetasowań. Najciekawsze będą mecze pomiędzy tymi drużynami – ktoś z nich przecież musi tracić punkty. Czwarte, piąte i szóste miejsce zajmują kolejno Hasseland, Brodria i Trizondal mając na koncie po 38, 36 i 36 punkty.

Górną połowę tabeli zamyka Garapenia (29 punktów) goniona przez dziewiątą Slawonię (23 p.). Ta ostatnia jest pierwszym z zespołów narodowych, który przegrywał częściej niż wygrywał. Trochę za nimi z 17 punktami na szczęście czekają młodziutka Scholandia i doświadczone VRP.

Doświadczenie na dwunastej lokacie zbiera Dreamland (średnia wieku graczy to tylko 21) oraz Suderland – oba zespoły z 12 punktów po 18 meczach. Na szarym końcu znajdują się Bialeńczycy (14 miejsce/10 punktów), opuszczeni przez trenera Elderlandczycy (7 punktów) i zagubieni Teutonowie z zaledwie 5 punktami.

Reprezentacja Narodowa od początku rozgrywek radziła sobie dość dobrze, ale gdy zyskała przewagę to już później szła do przodu jak przysłowiowy walec by swą drogę stanowiącą pasmo kolejno wygrywanych spotkań zakończyć sukcesem jakim jest wygranie tej kolejki Ligi Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.

L0tAEE1z.png
Reprezentacja Królestwa Baridasu.

W bieżącym artykule, który miał dość nieudany start z przyczyn technicznych podam jeszcze ostatnią tabelę wyników, a w kolejnym jak czas pozwoli ze względu na tą wzniosłą chwilę, którą należy celebrować pozwolę sobie dokończyć i podsumować cały sezon.

4mSuLKmm.png

PS: Za wsparcie dziękuję dwójce prężnych komentatorów, którzy zamieścili dwa pierwsze komentarz i życzę im sukcesów!


(-) Julian Fer at Ateta
Dziennikarz "Herolda"


footer.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
9 322,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Henryk Leszczyński, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Laurẽt Gedeon I, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Adam Jerzy Piastowski, Robert Fryderyk, Henryk Wespucci, Tomasz Habsburg, David de Hoenhaim, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Bartłomiej Czapka, Tomasz Ivo Hugo, Król Patryk I Labacki.
Komentarze
Robert Fryderyk
Piękny artykuł. Aż robię zrzut na pamiątkę! Powieszę w swoim zamczysku.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Baridas miszczem Baridasu
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Błąd już w tytule, Baridas wygrał Ligę Mikroświatową, tytuł mistrza v-świata przysługuje zwycięzcom v-mundialu, a ten dopiero w styczniu. Przedtem jeszcze jeden sezon ligi.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Czytam dalej... i reszta odnosi się do poprzedniego v-mundialu w Wandystanie, który wygrali gospodarze. Risercz ziemkiewiczowski :P
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Jeszcze pierwszy akapit do poprawy (to nie był 30. sezon, no i nie v-mundial)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
W związku z tym, że już na starcie poszło mi źle i kliknąłem opublikuj zamiast podgląd to później było już jak widać tylko gorzej. Mam nadzieję, że sprostowałem wszystko co się dało :(
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Spokojnie. Każdy z nas ma kiedyś gorszy dzień :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
@JulianF - Teraz wygląda znacznie lepiej ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
i to jest dobra okazja by się napić :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Gratulacje dla selekcjonera. To wielki sukces dla baridajskiej piłki kopanej :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.