Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 23.10.2017 r. o 14:15
SLP: Piętro niżej
Seria wydawnicza: 30 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
n43KAfFo.png

Jesteśmy już po trzeciej kolejce trzydziestego sezonu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. O zmaganiach Ekstraklasy możecie przeczytać w artykule tow. Michaelusa w tym miejscu, a poniżej skrótowa relacja z Pierwszej Klasy.

Pierwsza Klasa

zA9A3xl0.png

Zaplecze Ekstraklasy jest w tym sezonie poletkiem weteranów. Raptem dwie drużyny (FC Bullace i Cocodrlios) mają średnią wieku niższą od 27. Poziom również jest szalenie wyrównany, nieco na plus odstaje Lotos ( średnia jedenastu cegieł) i nieco na minus Krokodyle (średnia ośmiu cegieł). W tej chwili nie sposób wytypować zdecydowanych faworytów do awansu. Perfekcyjny start zaliczyły drużyny Lotosu i Słoników, ale ci pierwsi ograli teoretycznie łatwiejszych rywali, a drużyna z Sodomii wszystkie trzy zwycięstwa odniosła u siebie. Bez porażki pozostają również Byki i ofensywnie grający Wojskowi. Wiele wyjaśnią nam bezpośrednie spotkania w gronie tej czwórki, jednak pierwsze z nich zobaczymy dopiero w 5. kolejce.

Za plecami liderów mamy borykający się z kłopotami z formą Łokomotiw, którego gra jak dotąd rozczarowuje najbardziej. Faworyta do awansu czekają teraz trudne sprawdziany z Lotosem i Bullace. Przy wysokiej formie rywali miejsca na błędy już nie ma. Szóstą lokatę zajmuje ostatni ze spadkowiczów FC Grodzisk. Kibiców stołecznej ekipy szczególnie zabolała minimalna porażka po wyrównanych derbach z Hetmanem.

07046wZ2.jpg

Pozostała piątka wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. O ile dla beniaminka z Eldoratu dwa remisy i porażka z liderem to niezły rezultat, to po zwycięzcach Drugiej Klasy z Czarnolasu mogliśmy się spodziewać czegoś więcej. Trzeba jednak pamiętać, że obie porażki Senatorowie ponieśli na wyjeździe ze spadkowiczami z Ekstraklasy. Na dnie z zerowym dorobkiem punktowym FC. ANGSTREM i Krokodyle. Klub z Punty desperacko poszukuje formy z pierwszej rundy minionego sezonu, ale próżno szukać w ich grze symptomów poprawy. W nieco lepszej sytuacji zdaje się być drużyna z Wszechcaratu, porażka w ostatnim meczu ze Słonikami była pechowa — dominowali na boisku rywali, zmarnowali karnego, a na domiar złego stracili gola po jedynym celnym strzale gospodarzy.


Na koniec typy na czwartą kolejkę. Reklamacji nie przyjmujemy.

Powaga Czarnolas - Cocodrilos de Punta 1
FC Grodzisk - FC Bullace X
Hetman Grodzisk - FC. ANGSTREM 2
Shepherds Eldorat - YK Słoniki Sodomia 2
Łokomotiw Tomaszewo - Lotos Trizopolis 2
Serduszka
14 574,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Albert Felimi-Liderski, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Paviel Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Król Patryk I Labacki, Henryk Leszczyński, Peter West, Tomasz Habsburg, Ignacy Urban de Ruth, Leszek de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Siergiusz Asketil, Michał Michaelus, Jack von Horn, Orjon Surma.
Komentarze
Timan Demollari
Niestety, pisane na szybko, co widać. Forma wymaga dopracowania ;)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@demollari Nie jest źle. Biorąc pod uwagę większość artykułów jakie się ostatnio pojawiają, ten trzyma wysoki, albo wręcz bardzo wysoki poziom.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Będziemy walczyć. Zarząd postanowił, że musimy w tym roku coś wygrać - do drużyny dołączył 17 letni junior co wysforowało Krokodyle na pierwsze miejsce w kategorii najmłodszych drużyn!
Odpowiedz Permalink
Radzimir Krasnodębski
@demollari Sam pisał, i mówi że żle. Spokojnie panie @demollari . Ja nawet tak nie piszę. Nie ma się co martwić. Z początku myślałem, że to ktoś inny tak mówi...
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@demollari właśnie, spokojnie panie demollari, przecież zdarzały się panu już gorsze :v
Odpowiedz Permalink
Radzimir Krasnodębski
@leszcz Puczczam Ci serce... Tak by kobieta powiedziała. A mężczyzna (jesteś gejem) nie, żartuję. Bądźmy dobrymi kumplami!
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
Tytuł bardzo <3
Odpowiedz Permalink
Leszek de Ruth
I treść też :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@pawel pan mi przypomnie, kiedy przeszliśmy na ty?
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Ciekawe jak długo wytrzyma Lotos. W poprzednim sezonie zdominowali rozgrywki w rundzie rewanżowej. Czy teraz nie wyczerpią energii na starcie?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.